חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מחזמר הרוק Heathers בבכורה חגיגית בבית מזי"א ירושלים: 3-23 למרץ

המחזמר מבוסס על סרט ה'קאלט' "התר'ס" משנות ה-80 בכיכובם של וינונה ריידר וכריסטיאן סלייטר. שלישיה של בנות, כולן בעלות אותו שם, שולטת בתיכון ווסטרברג ביד רמה.  הגיבורה, ורוניקה, מוצאת את עצמה חלק מהקליקה הנחשקת, אך עם תפנית אפלה בעלילה גורל בית הספר מוטל בידיה.
מחזמר הרוק Heathers בבכורה חגיגית בבית מזי"א ירושלים: 3-23 למרץ

מחזמר הרוק "הת'רס, בהפקת Starcatcher  בשיתוף תיאטרון האינקובטור יעלה בבכורה ב-3 במרץ בבית מזיא בירושלים. המחזמר בבימויה של יעלי גרינבלט, מבוסס על הסרט Heathers , סרט הקאלט משנות ה-80 בכיכובם של וינונה ריידר וכריסטיאן סלייטר, עיבוד מוזיקלי שכולל להיטים כמו "יפה","חנות ממתקים" ו"כיף גדול".

עם מוזיקה, מילים וספר מאת לורנס אוקיף וקווין מרפי, הת'רס הפך למחזמר שעלה באוף ברודווי ב-2014 ומאוחר יותר בווסט אנד של לונדון. העלילה של המחזמר מבוססת על שלישיית בנות, כולן בעלות אותו שם, ששולטת בתיכון ווסטרברג ביד רמה. הגיבורה, ורוניקה מוצאת את עצמה חלק מהקליקה הנחשקת, לאט לאט ורוניקה הופכת למישהי שהיא כבר לא מזהה. יחד עם ג'יי די, בחור מורד מהבית ספר, היא הולכת ומסתבכת עוד ועוד עם עצמה, עם האנשים הסובבים אותה ועם המעשים שהיא נאלצת לעשות בשביל לשרוד את בית הספר. אך עם תפנית אפלה בעלילה, היא יכולה להפוך את הסביבה שלה למקום טוב יותר, כשכל גורלו של בית הספר מוטל בידיה.

"על רקע התיכון האמריקני היומיומי, הסרט "הת'רס" היה אלגוריה מוגזמת מאוד של חברה שהשתבשה, שהקדים לחלוטין את זמנו בהצגת האלימות והמניפולציה החברתית הטבועה בחיי בני הנוער המודרניים". אומרת יעלי גרינבלט, במאית המחזמר, "הפארודיה הקומית האפלה נועדה לשמש קונטרה ישירה לתיאורים הוורודים של התיכון כפי שהם מוצגים בתרבות הקולנוע והפופ של שנות ה-80".

המחזמר מצליח לשמר את כל הסרקזם והאירוניה, של הסרט ומאפשר לנו להתמודד עם הנושאים הרציניים הללו תוך שמירה על הוויברציות המתוקות, המוזרות והכיפיות. "המוזיקה במחזמר מאפשרת לך להיסחף עם מגוון רחב של דמויות, במצבי קיצון שונים, ולהיזכר איך זה

כשבריונים מתעללים בך, איך זה להתאהב, או אפילו להיות שיכור מכוח. זה, והשמחה הצרופה של לבלות בעידן שנות השמונים הוא מה שהופך את המחזמר לנהדר!

לאחר שנאלצנו לסגור את ההפקה הקודמת שלנו, "שיקגו" מוקדם מהמתוכנן במרץ 2020 בגלל הקורונה, אנחנו מצפים לקבל את פני הקהל עם צוות השחקנים המוכשר הזה, בליווי להקה חיה, לחוויה פראית  ומרגשת של תיאטרון מוזיקלי."  

קבוצת -Starcatcher הוקמה בירושלים בשנת 2013 על ידי קבוצת חברים שהתאחדו על מנת ליצור אמנות בירושלים. מטרתם היא לספק לקהל הירושלמי חווית תיאטרון איכותית בשפה האנגלית וליצור מקום חיובי ותומך בו הקהילה המקומית תוכל לחדד את הכשרתם. קבוצת Starcatcher עובדת בשיתוף עם תיאטרון האינקובטור.  

תיאטרון האינקובטור מהווה בית ליצירה ירושלמית מקורית ושואף להיות מחולל תרבות משמעותי בעיר ירושלים וגורם אקטיבי בפיתוח צביונה כעיר פלורליסטית וחופשיה המאפשרת מגוון דעות והשקפות עולם. תחילת דרכו של האינקובטור בשנת 2005 בתמיכת "קרן ברכה". מאז  קיים התיאטרון כאלפי הופעות של עשרות הצגות מקוריות כולל סדרת טלוויזיה בערוץ 10 וסדרת תכניות לערוץ הראשון וכן זכה להכרה של גורמים מוסדיים ציבוריים כגון עיריית ירושלים ומשרד התרבות.

התיאטרון מטפח את המצוינות באומנויות המשחק והתיאטרון, המקורי והקלאסי, ומדגיש את ייחודם ככלים בלתי אמצעיים לבידור, חינוך ותרבות בעידן בו שולטת הטכנולוגיה והמדיה האלקטרונית. להקת שחקני האינקובטור מתבססת בעיקר על בוגרי בתי הספר לאמנות ומשחק מירושלים כשמטרתה לשמר ולפתח את להקת השחקנים והיוצרים כקבוצה אקטיבית ויוצרת בתוך העיר ירושלים. האינקובטור פועל באולם הבית בבית מזי"א בירושלים ובצוותא ת"א ויוצא להצגות חוץ ברחבי הארץ ובעולם

תאריכים:

03.03.22  יום חמישי, בשעה 20:00    מזיא י-ם          

05.03.22   מוצאי שבת בשעה 20:30  מזיא י-ם          

10.03.22   יום חמישי בשעה    20:00  מזיא י-ם          

12.03.22   מוצאי שבת בשעה 20:30  מזיא י-ם          

24.03.22   יום חמישי בשעה    20:00  מזיא י-ם          

26.03.22   מוצאי שבת בשעה 20:30  מזיא י-ם

מחירים 75-95 ש"ח

לרכישת כרטיסים  https://incubator.org.il/heathers

כתיבה ובימוי – יעלי גרינבלט

שחקנים: אביטל סיקורה, איה סיון, דליה הרשפט, דינאל פוקס, דוד גלמן, דולב חייט, דובי הארווי, גדי זייג, קיאן בייסינגר, מוראן לאוסט, מיכל הס, מירי פרנקל, נתניה מישל, נוריה לוי, עומר יבין, רחל סופר, רפאל סרפתי, ריצ'י מן , שלי סולומון. 

עיצוב תפאורה ותאורה – עלי קפלן וילדמן, ניהול מוסיקלי – ג'פרי רוזנשיין ואלון אביב

עוזרות במאי- נוריה לוי ועומר יבין. כוריאוגרפיה- דני פרידמן והלל חנוך. ניהול במה- אלינור קאופמן.