חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדור מינויים: פרופ' אורלי שדה מונתה לדיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. 

מינויים חדשים

פרופ' שדה - צילום: מיכל רביבו
פרופ' אורלי שדה מונתה לדיקנית בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית. צילום: מיכל רביבו.

שדה היא פרופסור למימון בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים וראש הקתדרה למנהל עסקים על שם Albertson Waltuch , וחברה במועצה המדעית של ה-Finance Society of Experimental. בנוסף, יש לה ניסיון עשיר כדירקטורית בגופים מוסדיים, חברה בוועדות השקעה וחברה בוועדות לאומיות כגון הוועדה המייעצת לממונה על הביטוח ומליאת רשות ני"ע.

פרופ' שדה בעלת תואר ראשון בכלכלה ובניהול ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. בשנת 2001 סיימה לימודי דוקטורט במנהל עסקים באוניברסיטת יוטה שבארצות הברית. תחומי המחקר העיקריים שלה הם מימון התנהגותי וניסויי, מבנה שווקים פיננסיים, פינטק ומימון המונים.

שדה מסרה לאחר היבחרה: "בית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית הוא הבית האקדמי שלי כבר 22 שנה. אני מודה מאוד לחברי הסגל של בית הספר והנהלת האוניברסיטה העברית על האמון והבחירה בי.  בשיתוף עם הסגל האקדמי והמנהלי, אנו נמשיך לפעול לכך שבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית, יהיה מוביל מחקרית, יכשיר את הדור הבא של החוקרים בתת התחומים השונים של מנהל עסקים, יכשיר את מנהלי העתיד ומקבלי ההחלטות במשק הישראלי וישפיע באופן חיובי על הסביבה העסקית, הכלכלית החברתית והערכית בישראל. אני מייחלת לשובם של החטופים וחזרתם של המילואימניקים שלנו לשגרה".  

פרופ' שדה תחליף בתחילת שנה"ל הבאה (אוקטובר 2024) את פרופ' ניקול אדלר, שכיהנה במשך ארבע שנים כדיקנית בית הספר והובילה שורה של שינויים הכוללים הגדלה משמעותית של סגל בית הספר למנהל עסקים. בתקופה זו ניתן דגש על קידום המחקר באמצעות פתיחת תוכנית אינטגרטיבית לתואר שלישי המאפשרת לדוקטורנטים להשקיע במחקרם באופן מלא וכך גם לסייע בגיוס סגל אקדמי מצוין לבית הספר. בנוסף, הוקמו שני מרכזי מחקר פעילים המציבים זרקור על התחומים המובילים היום בעולם הניהול: אנליטיקה עסקית וקבלת החלטות המשלבת גישות כלכליות והתנהגותיות. אדלר מסרה: "אני מאחלת לפרופ' שדה הצלחה בהמשך קידום נושאים חשובים אלה, לטיוב ניהול טוב יותר של המגזר העסקי והציבורי".

השר ניר ברקת עם רועי פישר שמונה למנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה. צלם: שחר לבני
השר ניר ברקת עם רועי פישר שמונה למנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה. צלם: שחר לבני

רועי פישר מונה למנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה. 

פישר כיהן עד לאחרונה כסמנכ"ל בכיר הון אנושי במשרד, ויחליף בתפקיד את אוהד כהן אשר פרש מן השירות הציבורי לאחר 27 שנים. פישר (47), בוגר קורס הצוערים היוקרתי של המשרד משנת 2003, כיהן עד לאחרונה כסמנכ"ל בכיר להון אנושי במשרד הכלכלה, במשך 9 השנים האחרונות. לפני כן שימש כסגן מנהל מינהל סחר חוץ,  מנהל דסק אמריקה, מנהל תכנית כלי סיוע, הנספח הכלכלי להולנד ודנמרק ועוזר המדען הראשי. כמו כן, שימש פישר כמנהל אסטרטגיית מימון מו"פ בתכנית  Eureka של האיחוד האירופאי.

פישר הוא בוגר תואר ראשון ביחסים בינלאומיים וסוציולוגיה, ותואר שני במדיניות ציבורית וניהול עמותות, שניהם מהאוניברסיטה העברית. רועי מתגורר בירושלים יחד עם משפחתו. מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מגבש ומוביל את מדיניות סחר החוץ של מדינת ישראל במטרה להגביר את כושר התחרות של התעשייה הישראלית, למען הגדלה וגיוון של היצוא הישראלי ומשיכת השקעות זרות באמצעות מספר כלים: מערך הנספחים הכלכליים, המפעיל 55 נציגויות כלכליות ברחבי העולם, ייזום וכינון הסכמי סחר לשיפור תנאי הסחר של ישראל ומתן כלי סיוע לשיווק בין-לאומי. בשנת 2023 עמד היצוא הישראלי לעולם על כ-156 מיליארד דולר.

עופר מלכה. צילום משרד התחבורה
  • עופר מלכה ימונה לתפקיד מנכ"ל רשות שדות התעופה. מלכה שימש מנכ"ל משרד התחבורה בקדנציה הראשונה של מירי רגב. קודם לכן שימש בתפקיד חגי טופולנסקי. 
אבישי כהן. צילום טל יפרח
אבישי כהן. צילום טל יפרח
אבישי כהן (58) נבחר לראשות מועצה אזורית מטה יהודה
ד"ר סיגלית הרץ. צילום- תום וינטראוב לוק
  • ד"ר סיגלית הרץ מונתה למנכ"לית גן החיות התנ"כי ואקווריום ישראל, במקום זיו איילון. 
ארז לוי , מנהל מחוז ירושלים צילום- ארנון בוסאני, 
ארז לוי , מנהל מחוז ירושלים צילום- ארנון בוסאני, 
  • ארז לוי מונה למנהל מחוז ירושלים של הכללית. לוי החל את דרכו בכללית לפני 17 שנים. במהלך התקופה כיהן כחבר הנהלה בחטיבת הקהילה וניהל את המחלקה לארגון ושיטות ואת מחלקת מבוטחים בחטיבת הקהילה בהנהלה הראשית, לאחר מכן כיהן כמשנה למנכ"ל המרכז הרפואי רבין ומנהל אדמיניסטרטיבי של המרכז, הכולל את בתי החולים בילינסון והשרון.
 
  • דורון ארבלי מונה ליו"ר חברת החשמל
  •  נתנאל איזק מונה למשנה למנכ"ל משרד התחבורה
  • אור סיגולי מונה למנהל האמנותי של פסטיבל הקולנוע ירושלים. סיגולי יחליף בתפקיד את אלעד סמורזיק.

  •  יוסי אלקובי מונה לסגן יו"ר נשיאות המגזר העסקי

  • שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס ימונה לקונסול ישראל בניו יורק
  • אילן גרין מונה לתפקיד מנכ"ל איגוד הטניס. גרין שימש בתפקידים שונים בעיריית ירושלים