חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערכת בריאות ציבורית ופרטית

כולנו רוצים להיות בריאים, ומברכים בבריאות טובה את הסובבים אותנו. אך עדיין, בזמנים אלו במדינת ישראל, בשביל להיות בריא עדיף שיהיה לנו כסף. 

מאת אריאל מונין

Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

מערכת בריאות ציבורית ופרטית

כולנו רוצים להיות בריאים, ומברכים בבריאות טובה את הסובבים אותנו. אך עדיין, בזמנים אלו במדינת ישראל, בשביל להיות בריא עדיף שיהיה לנו כסף.

הקשיים של מערכת הציבורית בישראל

מערכת הבריאות בארץ פועלת תחת לחץ תקציבי גדול. אנו קוראים בעיתונות, לעיתים תכופות, על הבעיות הצפות במערכת הבריאות בישראל, כגון: מחסור במיטות אשפוז, ברופאים ואחיות, ועל סל התרופות מצילות החיים אשר אינו כולל הרבה תרופות חשובות. עדיין יש לזכור כי בישראל כל האנשים זכאים לטיפול, ולכל אחד יש קופת חולים, כך שבמקרה של מחלה, אשפוז או ניתוח, יקבל החולה טיפול. אולי בתוך פרק זמן ארוך מהצפוי, אולי בצפיפות במסדרונות, אך עדיין יקבל את הטיפול. קשיים נוספים קיימים גם בקצב בניית מרכזים רפואיים חדשים אשר לא עומד בקצב גידול האוכלוסיה. הלחץ על בתי החולים הציבוריים הוא גדול, ולכן עולה הצורך ברפואה פרטית.

הרפואה הפרטית

ענף זה הלך וגדל עם השנים ואיפשר לאזרחים לקבל טיפול מהיר יותר, אישי יותר ואף איכותי יותר. הרפואה הפרטית מאפשרת לכל אדם להיות מטופל גם במרכזים רפואיים פרטים, על ידי הרופאים שהוא עצמו בחר, ובעצם מאפשרת לו להיות בריא מהר יותר ויעיל יותר. את הרפואה הפרטית קופות החולים אינן מממנות, והיא עולה הרבה כסף.

פוליסות ביטוחי הבריאות

כאן נכנס ענף ביטוח הבריאות לתמונה, המאפשר בעת רכישת פוליסות נכונות את האפשרות של האזרח להתקבל לרפואה הפרטית כשמאחוריו עומדת חברת ביטוח אשר תשלם את מרבית ההוצאות שהוא יידרש לשלם.

יש מגוון רחב של ביטוחי בריאות, החל מביטוח המכסה את הקטסטרופות שעלולות להתרחש, כמו השתלות ותרופות מצילות חיים אשר אינן כלולות, מחוסר תקציב, בסל הבריאות. דרך ביטוחים המאפשרים ביצוע ניתוחים באופן פרטי, ועד ביטוחים הכוללים גם טיפולים ובדיקות שונות, בתחום האמבולטורי, וביטוחים המעניקים תשלום בעת קרות מחלה קשה, ומאפשרים בתשלום זה טיפולים נוספים .

לסיכום:

מערכת הציבורית בארץ פועלת תחת אילוצי תקציב קשים, ולכן אנשים אשר אינם רוצים להישאר תלויים בחסדיה, דואגים לרכוש רובד ביטוחי נוסף באופן פרטי. אלו הם ביטוחי הפרט העולים למשפחה החל מכמה עשרות שקלים בחודש, ועד לכמה מאות בודדות, ועל כל אחד מאיתנו לקחת האחריות ולהתייעץ עם איש מקצוע האם נכון לו לרכוש ביטוח פרטי, ומהי הפוליסה הנכונה עבור משפחתו.

הכותב סמנכ"ל אל-עד סוכנות לביטוח