חיפוש
Close this search box.

מרכז בנייני האומה ירושלים אירח את הקונצרט הראשון של התזמורת הפילהרמונית הישראלית בעידן קורונה

שר התרבות והספורט הנכנס, מר חילי טרופר: "אחרי שלושה חודשים ארוכים של קיפאון, אנחנו חוגגים הערב את חזרתם של מופעי התרבות. אני שמח ונרגש להיות כאן יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכמובן עם הקהל הנפלא שהגיע. זו תחילתה של תקופה בה מופעי התרבות מצפון ועד דרום יחזרו לפעולה, בתקווה שהקורונה תאפשר. יש לי אחריות רבה ונכונות גדולה להחזיר את ענף התרבות לשגרה בזמן קצר ככל האפשר." 

זמן קצר אחרי שניתן אישור משרד הבריאות להחזיר את מופעי תרבות, עלתה התזמורת הפילהרמונית הישראלית לבמה באודיטוריום אוסישקין בבנייני האומה ירושלים, לקונצרט ראשון מול קהל מזה שלושה חודשים בעידן הקורונה.

שר התרבות והספורט הנכנס, מר חילי טרופר: "שמח ונרגש להיות כאן יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית"

שר התרבות והספורט הנכנס, חילי טרופר: "אחרי שלושה חודשים ארוכים של קיפאון, אנחנו חוגגים הערב את חזרתם של מופעי התרבות. אני שמח ונרגש להיות כאן יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכמובן עם הקהל הנפלא שהגיע. זו תחילתה של תקופה בה מופעי התרבות מצפון ועד דרום יחזרו לפעולה, בתקווה שהקורונה תאפשר. יש לי אחריות רבה ונכונות גדולה להחזיר את ענף התרבות לשגרה בזמן קצר ככל האפשר." 

לקראת הקונצרט כל האנשים שהגיעו ידעו מראש באיזה שורה וכיסא הם יישבו, כך שכל משפחה ישבה בקפסולה ביחד ובין הקפסולות היה מרווח של לפחות 4 כסאות. כמו כן, בכניסה לבנייני האומה כל האנשים עברו בדיקת חום, תשאול באשר למצבם הבריאותי ונדרשו לעטות מסכות.

מירה אלטמן, מנכ"לית בנייני האומה ואבי שושני, מזכ"ל התזמורת הפילהרמונית קיבלו את פניהם של האורחים הנרגשים ואיחלו להם קונצרט נעים ומוצלח.

למעשה זו הייתה הפעם הראשונה בתולדות התזמורת מאז נוסדה בשנת 1936, שהיא נאלצה להפסיק לחלוטין להופיע מול קהל, והחזרה לבמה לוותה בהתרגשות רבה. על הקונצרט ניצח אילן וולקוב ונוגנו בו היצירות "מבוא ואלגרו" מאת אלגר, "ניחומים" מאת לייפס ו"מוות והעלמה" מאת שוברט, בעיבוד מהלר.

התזמורת צפויה להמשיך את סדרת הקונצרטים במהלך השבועות הקרובים בבנייני האומה ירושלים, היכל התרבות בתל אביב ובאודיטוריום בחיפה.