חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המנצחים במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- 11: אגזי גואדי בן 33 מישראל בזמן של 2:37:17 ולנטינה ורסקה בת 32 מאוקראינה בזמן של 2:45:54.

מרתון ירושלים צילום Sportphotography (18)
מרתון ירושלים צילום Sportphotography (17)
מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- 11
מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- 11
מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- 11

המנצחים במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- 11: במרתון המלא: אגזי גואדי בן 33 מישראל בזמן של 2:37:17.  המנצחת במרתון המלא היא ולנטינה ורסקה בת 32 מאוקראינה בזמן של 2:45:54. ורסקה, אצנית אוקראינית שזכתה בפרסים רבים, נמלטה מאימת המלחמה והגיעה להשתתף במרתון winner ירושלים.

כ-25,000 משתתפים לקחו חלק הבוקר במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה-11. הרצים רצו במסלול הנחשב לאחד היפים והמאתגרים בעולם, כולל נקודות ציון חשובות ומוכרות בעיר, לצד נופים מרהיבים בהם: מוזיאון ישראל, בית המשפט העליון, משכן נשיאי ישראל, חומות העיר העתיקה והרובע הארמני, מגדל דוד, תיאטרון החאן ובריכת הסולטאן. מזג האוויר הקר והגשום לא עצר את אלפי הרצים לחצות את קו הסיום וליהנות מחוויית ריצה יוצאת דופן, מרעננת ומאתגרת.

לצד הרצים הרבים, השתתף גם השנה ראש העיר ירושלים, משה ליאון, במקצה ה-10 ק"מ. "כבר 11 שנים שמרתון ווינר ירושלים הבינ"ל הוא אחד מאירועי הספורט הגדולים, המובילים והחשובים בישראל. אני גאה בכל אחד ואחת מעשרות אלפי המשתתפים במקצים השונים, שלמרות מזג האוויר החורפי שפקד אותנו לא ויתרו, נעלו את נעלי הריצה והוכיחו שהם ווינרים. אני רוצה לברך את ירושלים כולה בחג מרתון שמח. ניפגש כאן שוב בשנה הבאה".

שבתאי צור, יו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט: "טוטו גאה להיות הספונסר הראשי של מרתון ווינר ירושלים, זו השנה ה-11 ברציפות. כל מי שהגיע השנה למרתון ווינר ירושלים נהנה מחוויה לא רק ברמה הספורטיבית אלא גם תרבותית. אני מודה לעיריית ירושלים והעומד בראשה משה ליאון על ארגון ברמה הגבוהה ביותר. לא לשווא מרתון ווינר ירושלים הוא מותג בינלאומי, שמעורר עניין בעולם כולו. זה לא רק הנופים והאתרים המרהיבים של העיר ירושלים אשר היוו תפאורה מושלמת למרתון, אלא גם ואולי בעיקר הפסיפס האנושי יוצא הדופן של הרצים".

המנצחת במרתון המלא היא ולנטינה ורסקה קיליארסקה, בת 32 מאוקראינה, בזמן של 2:45:54. ורסקה קיליארסקה, אצנית אוקראינית שזכתה בפרסים רבים, נמלטה מאימת המלחמה והגיעה להשתתף במרתון winner ירושלים. "היום זה יום יפה ומיוחד בחיים שלי, לנצח מרתון שהוא חלום מבחינתי. המדינה שלי גאה בי, הבת שלי וההורים שלי גאים בי ואני שולחת את אהבתי לאוקראינה ולכל העולם", אמרה ולנטינה.

"מתנהלת כרגע מלחמה באוקראינה, זאת סיטואציה קשה מאוד. ההורים שלי, המשפחה שלי ובעלי נשארו באוקראינה. אני בטוחה היום, גם הבת שלי בפולין. אבל זה לא משנה, הלחץ והדאגה לאוקראינה לא עוזבים. אני כאן פיזית אבל הדאגה לא מפסיקה, אני משתדלת כל הזמן לדבר עם המשפחה שלי בטלפון ולשמוע מה איתם. אני רוצה שכולם יבינו שזה אמיתי, יש מלחמה אמיתית באוקראינה. הגעתי למרתון על מנת להשמיע את הקול שלי, ולקרוא לכולם להתאחד למען סיום המלחמה".

"היה מירוץ מעולה, אני מאוד שמחה שיצא לי להגיע לכאן. ההשתתפות במירוץ חשובה לי מאוד, רצתי וחשבתי על המולדת שלי ועל האנשים שם. תוך כדי הריצה שמעתי אותם בראש שלי. מכאן, בקו הסיום אני שולחת את האהבה שלי לכל אזרחי אוקראינה ומחזקת אותם. כאן במרתון ירושלים, קיבלתי תמיכה ואהבה בלתי נגמרת, אני מודה לכל המארגנים. הרגשתי את האהבה של העיר ירושלים, גם הקור לא הצליח לעצור את האהבה החזקה שהרגשתי כאן", סיכמה ולנטינה.

ורסקה קיליארסקה היא אלופת אוקראינה במרוצי שדות ואלופת חצי המרתון של ורשה 2021, מרתון טירנה אלבניה 2021 ומרתון בולגריה 2021. 

מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי כלל שישה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מקצה 5 ק"מ ומרוץ משפחות של 1.7 ק"מ.

מרתון ווינר ירושלים נחשב גם המרתון החברתי הגדול ביותר בארץ, במסגרתו מקצה חברתי מיוחד בן 800 מטר, בו רצו אלפים למען קידום נושאים חברתיים. על רקע המלחמה באוקראינה, רצה במקצה זה משלחת של כ-40 עולים ופליטים מאוקראינה שהגיעו לירושלים בימים האחרונים. המשלחת רצה לאות הזדהות עם מולדתם אוקראינה ומשתתפיה קיבלו ערכות ריצה, הכוללות נעלי ריצה, חולצת מרתון, מכנסי ספורט וגרביים, באדיבות חברת  SAUCONY.

המקום הראשון במקצה המרתון המלא זכה בסכום של $3,750, המקום השני זכה בסכום של 2,500$ והמקום השלישי זכה בסכום של  1,250$.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי נוהל על ידי אגף הספורט בעיריית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, בתמיכה וסיוע של משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט ובחסות ראשית של טוטו Winner. הרצים שנרשמו לתחרות קיבלו חבילת מוצרים הכוללת: חולצת מרוץ רשמית מנדפת זיעה של חברת SAUCONY, מספר חזה בהתאם למקצה הזינוק האישי, שבב מדידה (צ'יפ) אלקטרוני חד-פעמי ועוד שלל מבצעים והטבות. נותני חסויות נוספים למרתון: מי עדן, מרכז הפועל, אלדן, סינמה סיטי, מכללת רידמן ובזק עסקים. המרתון הופק על-ידי חברת טרגט מרקט.

 צילום Sportphotography