חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משפחות בסיכון בריאותי חוזרות להיפגש ולחגוג ביחד: ילדי "המעגל של ג'רמי" חגגו ביחד את תחילת החופש הגדול. כ- 300 משתתפים  השתתפו באירועים בגן החיות התנ"כי בירושלים

פמלה בקר, יו"ר וממייסדות המעגל של ג'רמי "לאורך כל תקופת המגיפה בישראל, הסגרים וההגבלות, שמרנו על קשר עם המשפחות ויצרנו עבורם מפגשים וירטואלים במטרה לחזק אותם וליצור תחושת אחדות".

אחרי שנה וחצי של פעילויות מקוונות מרחוק ילדי "המעגל של ג'רמי" נפגשו וחגגו ביחד את תחילת החופש הגדול. כ- 300 משתתפים הגיעו לאירוע שהתקיים בגן החיות התנ"כי בירושלים

קהילת "המעגל של ג'רמי" פתחה את החופש הגדול במפגש בגן החיות התנ"כי בירושלים, לאחר כשנה וחצי של מפגשים בזום בלבד.  

מאז פרוץ מגיפת הקורונה בישראל, פעילויות העמותה, אשר תומכת בילדים ובני נוער צעירים אשר חיים וגדלים במשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, התקיימו באופן וירטואלי. לאורך התקופה הזו, המשפחות שנמצאות בסיכון בריאותי, נאלצו להישמר יותר מאחרות על מנת לשמור על יקיריהם. חלקם צמצם ואף נמנע מיציאה מהבית בכדי להפחית, ככל הניתן, את הסיכוי לחשוף את בן המשפחה החולה, לו יש מערכת חיסונית נמוכה, לקורונה. לאחר הסרת המגבלות, הוחלט לחגוג את האירוע הראשון באוויר הפתוח, תוך התחשבות ברגישות הגבוהה של המשפחות והצורך לשמור על בריאות הילדים ובני משפחותיהם, גם בימי שגרה.

באירוע השתתפו כ-300 הורים וילדים מכל רחבי הארץ, אשר נהנו מפעילויות משותפות ומכיבוד. בנוסף, יצאו הסעות מרמת גן, אשקלון, מודיעין, באר שבע ויוקנעם, בהתאם לבקשות המשתתפים.

כרטיסי לרכישת ציוד, סדנאות בישול, ספורט, יצירה והומור מהבית

פמלה בקר, יו"ר וממייסדות המעגל של ג'רמי, אמרה "לאורך כל תקופת המגיפה בישראל, הסגרים וההגבלות, שמרנו על קשר עם המשפחות ויצרנו עבורם מפגשים וירטואלים במטרה לחזק אותם וליצור תחושת אחדות. עשינו רבות על מנת לעודד ולשמח את הילדים, אשר חוו חשש כפול ליקיריהם בתקופה זו. קיימנו סדנאות מגוונות שכללו בישול, ספורט, יצירה והומור מהבית. שלחנו למשפחות ערכות יצירה, כרטיסים לרכישת ציוד, כיבוד ועוד, בהתאם לסוג האירוע. בכל המפגשים הוירטואליים לקחו חלק כ- 500 משתתפים".

"חיכינו זמן רב שיתאפשר לנו לחזור ולהיפגש פנים מול פנים. זו הזדמנות נפלאה עבורנו להמשיך את הדרך שלנו, ליצור סביבה כיפית ושמחה. בכך אנו מאפשרים, גם אם רק לכמה שעות, לילדים להניח את הדאגות בצד ופשוט להינות" הוסיפה פמלה.

מדלן נחום, חברה בקהילה ציינה בהתרגשות "המעגל של ג׳רמי עבורי הוא מעין משפחה, שחולקים עימה רגעים של כיף בתוך כל ההתמודדות עם המחלה. עבור ביתי בת העשר ואני מצטטת אותה -"הם כמו מלאכים שלוקחים אותנו לטיולים ועושים לנו כיף". גם שושי חרמץ שחברה בקהילה אמרה "בשבע השנים האחרונות שבו המשפחה שלנו מתמודדת, המעגל של ג'רמי הוא, בשבילנו, כמו חומה של תמיכה שמקיפה אותנו! חושבים עלינו ותמיד עם כל הלב לטיולים ופעילויות – מעגל של שמחה ותמיכה".

המעגל של ג'רמי (ע.ר.) מקיימים פעילויות עבור ילדים ובני נוער כבר 13 שנים, ובכך מממשים את החזון של ג'רמי, בעלה של פמלה, להקים ארגון התומך בילדים הגדלים במשפחות עם בן משפחה חולה או עם אובדן בעקבות המחלה. העמותה עוזרת לילדים, שבדרך כלל מהווים את מרכז תשומת הלב במשפחה, אך נדחקים הצידה באופן טבעי עם קבלת ההודעה שבן משפחה חולה בסרטן. ההורים במשפחה, בין אם אחד מהם חולה ובין אם מטפלים בילד החולה, נאלצים להפנות את מרבית המשאבים והאנרגיות שלהם לטיפול בחולה.

המעגל של ג'רמי הוקם במטרה לאפשר לילדים ולמשפחתם רגעי שקט מקשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן. זאת באמצעות פעילויות של כיף והנאה, וכן היכרות ושיח עם ילדים שנמצאים במצב דומה. הקהילה של הארגון מונה כיום למעלה מ- 700 משפחות.

ג'רמי קולמן, הוגה הרעיון של "המעגל של ג'רמי", אובחן כחולה סרטן קיבה בדרגה 4 במאי 2007. במהלך התמודדותו הקשה עם המחלה והטיפולים, חבריו (מתנועת הנוער הציוני בלונדון) התארגנו ו"אימצו" את שלושת ילדיו שהיו אז בגילאי שישה חודשים עד 6 שנים, לקחו אותם לטיולים ובילויים שונים ותמכו בהם. התארגנות החברים לצד בקשתה של בתו זואי, אז בת ה-6, להיפגש עם ילדה בת גילה שגם גדלה במשפחה בה האב חולה סרטן, היוו השראה להקמת ארגון שיעניק תמיכה לילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן.

ג'רמי, יחד עם אשתו פמלה, חבריו ואחיותיו ג'ולייט ונעמי הקימו את הארגון ב-2008. ג'רמי נפטר ב-8 ביולי 2008 והמעגל מהווה את הגשמת החזון שלו ולזכרו. לאחר מותו, פמלה המשיכה במימוש החזון שלו יחד עם חבריו הקרובים, שהינם מתנדבים פעילים וחברי דירקטוריון. הם ממשיכים בפעילות העמותה וסיוע לילדים הגדלים בצל מחלת הסרטן. מאז הקמת הארגון התקיימו מאות אירועים פיזיים ווירטואליים.