מתנדבים זהב: חברי האנסמבל הקולי "הקול זהב" מופיעים בהתנדבות בפני דיירי דיורים מוגנים באזור ירושלים ומבשרת

הרפטואר של האנסמבל כלל שירים מוכרים שלא נס לחם והדיירים הותיקים הצטרפו מפעם לפעם לשירה. לכל אחד מחברי האנסמבל היה קטע סולו וקטעים מתוך דברי הקישור שבין השירים, שכללו גם מערכונים קצרים

 

מאת יצחק רביחיא

במשך כשעה מופיעים חברי האנסמבל הקולי של עמותת "הקול זהב" בדיורים מוגנים ומנעימים את זמנם של דיירים קשישים. תופעה ייחודית זו מתקיימת בצנעה מאחורי אור הזרקורים ולשם נתינה.

כמה יופי וכמה טוהר יש בחברי האנסמבל הקולי "הקול זהב". לאחר חודשים של חזרות ומפגשים התקיימה באחרונה הופעת הבכורה של האנסמבל הקולי של עמותת "הקול זהב" באחד מבתי הדיור המוגנים בירושלים בנוכחות של כמאה דיירים. ההופעה המקסימה והמרגשת זכתה מטבע הדברים ובצדק להערכה עצומה, מחיאות כפיים סוערות ושבחים רבים.

הרפטואר של האנסמבל כלל שירים מוכרים שלא נס לחם והדיירים הוותיקים הצטרפו מפעם לפעם לשירה. לכל אחד מחברי האנסמבל היה קטע סולו וקטעים מתוך דברי הקישור שבין השירים, שכללו גם מערכונים קצרים. המנהלת המוסיקלית של האנסמבל, רונית בנית, מדגישה כי מטרת המופעים בדיורים המוגנים היא לשמח ולהעשיר את עולמם של המבוגרים. לא מפתיע לפיכך שכל הופעה מסתיימת בכך שהדיירים ניגשים לחברי האנסמבל ומרעיפים עליהם מחמאות ושבחים ומבקשים הדרנים ומועד חדש להופעה נוספת. בעתיד הקרוב חברי האנסמבל מתכוונים לקיים גם ערבי שירה בציבור.  

צבי רביב, תושב מוצא עילית וחבר האנסמבל מדגיש כי כל ההופעות של האנסמבל הן בהתנדבות וכל ההכנסות הן קודש להמשך פעולתה המבורכת של עמותת "הקול זהב". לדבריו עמותת "הקול זהב"  הינה עמותה צעירה שמטרתה לתרום לאיכות חייהם של בני הגיל השלישי באמצעות אירועי מוסיקה ותרבות וארגון מפגשים בין-דוריים לצורך הפגת בדידות. מרכז פעילותה של העמותה הוא באיזור ירושלים ומבשרת.