חיפוש
Close this search box.

ח"כ נאוה בוקר: אסון הכרמל היה שילוב של אסון טבע עם מחדל שלטוני עצום

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), התארחה במועדון האקטואליה של אחוזת בית הכרם בהנחיית איש התקשורת אליהוא בן און.

ח"כ נאוה בוקר באחוזת בית הכרם. צילום: יח"צ
ח"כ נאוה בוקר באחוזה. צילום: יח"צ

בוקר, שהחלה דרכה כעיתונאית, סיפרה כי שמעה את הבשורה על מותו של בן זוגה מעיתונאי: "עיתונאי התקשר אלי ושאל אם אני מכירה את ליאור. כשעניתי שכן, אמר: "כי הוא נהרג בשריפה בכרמל". הטלפון נפל לי מהיד וצרחתי "זה בעלי". זה אחד הדברים שחייבים לעבוד עליהם, איך להודיע למשפחות. קיבלתי את הבשורה קשה מאוד".

בוקר הוסיפה על אסון הכרמל, בו נספה בן זוגה, תת-ניצב ליאור בוקר: "אסון הכרמל הוגדר כאסון לאומי כיוון שהיה בו שילוב של אסון טבע יחד עם מחדל שלטוני עצום. היה חוסר תיאום מוחלט בין שלושת הגופים הרלוונטיים בשטח: שירות בתי הסוהר, המשטרה ומערך הכבאות. לאחר האסון הבהרתי לראש הממשלה שאאבק ולא ארפה עד שיטופלו שני הנושאים שבגינם קרה האסון: מערך הכבאות וההצלה שמצבו היה בכי רע, והקמת טייסת הכיבוי שבוטלה מספר שנים לפני האסון מטעמי חסכון. היום, יש למדינת ישראל 14 מטוסי כיבוי, בכל פעם שיש שרפות גדולות, הם יוצאים ומצילים חיים".

בוקר התייחסה גם לפרשת חטיפת ילדי תימן: "בנושא הזה הקימו ועדה ועוד ועדה, איני מאמינה שזו הדרך הנכונה. אם לא תפתח חקירה פלילית בנושא, לא יקרה דבר. נעשה כאן עוול נוראי ואנו רוצים לדעת מה בדיוק קרה. יש יותר מאלף משפחות עם עדויות מזעזעות על חטיפות. אי אפשר להתייחס לכל אותן עדויות מבלי לפתוח את תיקי האימוץ. פניתי לראש הממשלה בנושא אבל חקירה טרם נפתחה."

בנושא השוהים הבלתי חוקיים מאפריקה, אמרה בוקר: "ביקרתי בשכונות בדרום תל אביב וראיתי את הסבל והמצוקה של אותן קשישות, בני נוער ותושבים שאינם יכולים לעבור ברחוב בשעות הערב. עמדתי היא שעניי עירך קודמים. הגשתי הצעת חוק בנושא שמאפשרת לשר הפנים ולמדינת ישראל להתקין תקנות ולחוקק חוקים שיוכלו לטפל במסתננים מבלי שבג"ץ יעקוף אותם במסגרת חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. ההצעה צפויה לעלות לוועדת השרים, ואם תעבור את הועדה, תעלה לקריאה טרומית".