חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נוקטורנו לייב מציג: קולקטיב ירושלמי, גריילסאמר וקובי אריאלי

עם פרוץ מלחמת 'חרבות ברזל', נוקטורנו לייב ועמותת ספקטרום – בית לתרבות ואמנות בירושלים, הקימו ליין הופעות של מוזיקאים ירושלמים, בניהולו האמנותי של הכנר והמוזיקאי הירושלמי והבינלאומי מיכאל גריילסאמר – 'באהבה מנוקטורנו לייב – קולקטיב ירושלמי'. 

מידי שבוע ביום שלישי מחבר גריילסאמר 5-3 מוזיקאים ירושלמים למופע חדש לחלוטין שמורכב מקטעי סולו וקטעים משותפים עליהם הם עובדים במהלך השבוע, ומרגעי שיח עם הקהל.

מדובר בסדרה של מפגשים מרגשים וחדשים לגמרי, המפגישים בין מוזיקאים ומוזיקאיות שחיים בירושלים, ומצטרפים אליהם גם נגנים מהעוטף המתארחים בירושלים.

המופעים נועדו להעניק שעה של הפוגה מוזיקלית למפונים מהדרום ומהצפון השוהים בבתי מלון בירושלים, לכוחות הביטחון וההצלה ולתושבי ירושלים, המשוועים לרגעים מרגשים אלו של מוזיקה בחברותא. הכניסה לכל המופעים בכניסה חופשית.

נוקטורנו לייב

המופע הראשון התקיים כבר ב-31.10 ומאז עלו על במת אולם התרבות נוקטורנו Live
15 מופעים, שכל אחד מהם עומד בפני עצמו ויכול לעלות גם על במות אחרות.

הפרויקט זוכה להצלחה רבה. הקהל גודש את אולם נוקטורנו Live, שר ובוכה ומתחבק עם האומנים ויוצא מחוזק בכל ערב.

מיכאל גריילסאמר. צילום בנימין רייזר
מיכאל גריילסאמר. צילום בנימין רייזר

במופע הקרוב ב-27.2 ישתתפו שמואל זלצר, אימנואל פוצ', מיכאל גריילסאמר ועל הבס אורי שקט.

בתאריך 5.3 יופיעו עמית לואיס, אריאל ואליה לוי, מיכאל גריילסאמר, והנגן: גיא זמרו.

עמותת ספקטרום, המוכרת על ידי משרד התרבות ועיריית ירושלים כמרכז מוזיקה, מעמידה את האולם המאובזר בחזית הטכנולוגיה, לרשות ספקטרום בית לתרבות ואמנות בירושליםהמופיעים, מצוותת צוות טכני שמלווה את כל המופעים בסאונד, תאורה, צילום והקלטה, מבצעת קמפיינים שיווקיים בכל המדיה, ודואגת לשכר האומנים. "החשיבות הגבוהה שיש לפרויקט זה, הן למפונים, לכוחות הביטחון ולתושבי ירושלים, והן למוזיקאים שבחרו לקבוע את מרכז חייהם בירושלים, מנחה אותנו להמשיך בפרויקט מרגש וערכי זה גם בחודשים הבאים".

 

קובי אריאלי_ברוח התקופה_צלם אבי חיון
קובי אריאלי ברוח התקופה. צלם אבי חיון

מה עושה קומיקאי כשהשמים נופלים עליו וכולם מדוכאים ? מוצא את נקודת ההומור במצב החדש ומסתער. קובי אריאלי חובר למוזיקאי מיקי רוזנבאום וכותבים מחדש את המצב בסיפורים ושירים .

קובי אריאלי: ברוח התקופה – שירים וסיפורים. נוקטורנו לייב, 28.2.24