חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נחלא'עסק: עושים עסקים בנחלאות

פורום עסקי-קהילתי חדש נפתח בשכונת נחלאות בשיתוף המינהל הקהילתי לב העיר, העירייה, החברה למתנ"סים ומט"י ירושלים. הפורום מיועד לבעלי עסקים מהשכונה ומטרתו לאפשר נטוורקינג, שיתופי פעולה והעשרה המותאמים לחברי הקבוצה

משתתפי נחלאעסק. צילום: מרים ספקטור
משתתפי נחלא'עסק. צילום: מרים ספקטור.

פורום עסקי חדש הוקם השבוע בשכונת נחלאות בעיר, אשר מטרתו לחזק את העסקים בשכונה ולאפשר נטוורקינג בין בעלי העסקים המתגוררים בה. את הפורום הקימו המינהל הקהילתי לב העיר, בשיתוף הרשות העירונית לתעסוקה בעיריית ירושלים, המינהל לשירותי קהילה בעירייה, לשכת הרווחה השכונתית ועבודה קהילתית, החברה למתנ"סים ומט"י ירושלים (המרכז לטיפוח יזמות).

קרן פלד, מנהלת הדרכה במט"י ירושלים.
קרן פלד, מנהלת הדרכה במט"י ירושלים.

"הפורום הוקם מתוך צורך שעלה מבעלי העסקים בשכונה ליצור קהילה עסקית מקומית, אשר תחזק את עסקיהם ותאפשר שיתופי פעולה, למידה הדדית ותכני העשרה מותאמים", מספרת קרן פלד, מנהלת תחום הדרכה במט"י ירושלים. את הפורום ינחה חן דיטמן יועץ ארגוני ועסקי, ולצדו מרצים אורחים, מומחים בתחומם, אשר יגיעו למפגשים השונים לאורך התכנית. מט"י ירושלים יפעיל עבור הקבוצה תכנית רישות עסקי ותכנים נוספים בשיווק ומכירות.

חן דיטמן, מנחה הפורום
חן דיטמן, מנחה הפורום

חן דיטמן, מנחה התכנית: "בתכנית הפורום ננסה למצות את כל הקשרים העסקיים שיכולים להיות לקבוצה, בעזרת בניית קבוצה חזקה ומנהיגות עסקית בשכונה. במהלך התכנית ניגע בשני תחומים מרכזיים: תמיכה, מתן ידע והתפתחות עסקית וכן הפניית לקוחות הדדית ותמיכה במעגל הלקוחות, כל זה תוך כדי אווירה טובה. משתתפי הפורום ילמדו בין היתר את עקרונות הנטוורקינג: איך מפתחים קשרים עסקיים, איך יוצאים לפגישות עסקיות, איך יודעים אילו קשרים עסקיים לחפש ואיך עושים את השינוי מאדם שיודע את המקצוע שלו לאדם שהופך להיות עצמאי".

יואל הלחמי, רכז פרויקטים במט"י ירושלים: "קבוצת נחלא'עסק מצליחה לקדם את העשייה שלה בעצמה, תוך שיתוף פעולה מלא בין החברים. אנו נעניק למשתתפי הפורום את המידע העסקי והפרקטי אותו הם ביקשו לקבל, בעזרת מרצים מובילים בתחומם והכלים העומדים לרשותנו. אנו רואים חשיבות רבה בגיבוש שלהם כקבוצה עסקית קהילתית, ובחיזוק המיומנויות העסקיות שלהם לקידום המיזם של כל אחד ואחת".

יואל הלחמי, רכז פרויקטים במט"י ירושלים.
יואל הלחמי, רכז פרויקטים במט"י ירושלים.

דיתי שדה, מנהלת המחלקה לפיתוח תעסוקתי בעירייה: הרשות העירונית לתעסוקה פועלת לסייע לתושבי העיר ולמעסיקים ולהביא למקסום פוטנציאל ההון האנושי הקיים בעיר. הרשות יוצרת שיתופי פעולה עם הגורמים העירוניים, הציבוריים והעסקיים בעיר על מנת לפתח יזמים ועסקים מקומיים, אשר יביאו להגדלת מקורות התעסוקה ויתרמו לפיתוחה הכלכלי וחוסנה החברתי של ירושלים. אנו רואים חשיבות גדולה בקבוצה העסקית שהתגבשה בשכונת נחלאות ובשכונות נוספות בעיר ונמשיך לפעול לטובת פיתוח וחיזוק העסקים בעיר".

ביום שישי שעבר נערך בנחלאות יריד קהילתי של בעלי עסקים ויזמים מהשכונה, בו נערכו סדנאות והרצאות במגוון תחומים, כמו ייעוץ עסקי וסטיילינג וכן נפתחו דוכני מכירה של יוצרים מהשכונה. היריד נתן את אות הפתיחה לתכנית החדשה. נופר סלומון, עובדת קהילתית, מינהל קהילתי לב העיר מספרת על פתיחת הקבוצה וההכנות ליריד: "הקבוצה התגבשה מחודש ינואר, מתוך לניסיון לגבש קהילת עסקים חזקה בשכונה ולשפר את הכלכלה המקומית. התחלנו במפגשים שבועיים של נטוורקינג, שיתופי פעולה ותכני העשרה. לאחר מספר חודשים החליטה הקבוצה לערוך את היריד השכונתי והיא לקחה את זה ברצינות רבה. כל אחד מחברי הקבוצה תרם את חלקו ונפגשנו מידי שבוע, כחודש וחצי להכנות לקראת היריד. דאגנו שיהיה מענה לכל הגילאים והקמנו יריד מגוון מאוד עם תוצרת מקומית של נחלא'עסק. האירוע היה עסקי אך גם מאוד קהילתי ומקומי. השבוע התחלנו בפורום העסקי, אליו הצטרפו בעלי עסקים נוספים בעקבות היריד. הפורום מיועד לאפשר לבעלי העסקים נטוורקינג וראיה מקצועית עם מבט לעתיד, של כל אחד מחברי הקבוצה. את תכני התכנית הכינו חברי הקבוצה יחד עם מט"י ירושלים על מנת להתאים את התוכן בצורה המיטבית למשתתפים".

יריד נחלאעסק. צילום: מרים ספקטור
יריד נחלאעסק. צילום: מרים ספקטור

הרישום לפורום נחלא'עסק מותנה במעבר ראיון ומוצע עבור בעלי העסקים של השכונה במחיר מסובסד של 450 ש"ח. התכנית תיערך לאורך 16 מפגשים בימי שני בבוקר.