חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנשים בראש: נילי שלו מונתה למנכ"לית מכון היצוא ותחל את תפקידה בתחילת חודש יוני, לצד איילת נחמיאס ורבין

נילי שלו מכון היצוא
נילי שלו מכון היצוא, צילום חנה טייב

מועצת המנהלים של מכון היצוא אישרה את מינויה של נילי שלו, לתפקיד מנכ"לית מכון היצוא, שלו תיכנס לתפקידה בחודש יוני. שלו בעלת ניסיון של 30 שנה בתפקידים ניהוליים ודיפלומטיים בשרות הציבורי ובתעשייה, בין היתר שימשה כציר כלכלי של ישראל בצפון אמריקה ונספחת מסחרית באוסטרליה וניו-זילנד מטעם משרד הכלכלה, וניהלה את קרן הזנק בלשכת המדען הראשי. 

היא בוגרת האוניברסיטה העברית בהצטיינות, בעלת תואר שני (MBA) במנהל עסקים תואר ראשון (BA) ביחסים בינלאומיים ותואר מוסמך (MA) בתקשורת ועיתונות. 

שלו משמשת כיום כסמנכ"ל בינלאומי ברשות החדשנות, מנהלת את הפעילות הבינלאומית ברשות ואת מנהלת המו"פ מול האיחוד האירופי. בתפקידה אחראית על הפיתוח העסקי של רשות החדשנות בחו"ל וקידום השת"פ הבינלאומי בחדשנות טכנולוגית. בשנה האחרונה הובילה שלו את המשא ומתן על הצטרפות ישראל לתוכנית המו"פ האירופית "הורייזן אירופה".

שלו ייצגה את מדינת ישראל בפורומים בינלאומיים רבים, גיבשה מודלים של שיתוף פעולה במחקר וחדשנות, מול מדינות, גופים בינלאומיים ומול חברות בינלאומיות. הובילה משאיים ומתנים ופעלה רבות למען קידום התעשייה והכלכלה הישראלית.

שלו מחליפה בתפקיד את גדי אריאלי ששימש כמנכ"ל מכון היצוא בחמש השנים האחרונות. בשנת 2021 היקף היצוא הישראלי עמד על 140 מיליארד דולר, שיא של כל הזמנים.