חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניסים ניצ'קו – מנהל סניף הבנקאות הפרטית בנק ירושלים בוולדורף אסטוריה: "שנת 2021 הייתה שנת שיא של תחום הנדל"ן בירושלים"

ניצ'קו:" השנה הנוכחית הייתה שנה פורצת דרך עם שיאים בעסקאות נדל"ן ובהיקפי נטילת המשכנתאות. שני הפרמטרים הללו מעידים על כך ששוק הנדל"ן בארץ ובמיוחד בירושלים, רותח".

בנק ירושלים בוולדורף אסטוריה ירושלים

רגע לפני סיומה של שנת 2021 ועל רקע התפשטותו של זן האומיקרון והדיבורים על החיסון הרביעי, ענף הנדל"ן בישראל ובפרט בירושלים סוגר שנה מוצלחת, אחת הפוריות ביותר שידע בעשורים האחרונים. במהלך השנה הנוכחית, נשברו שיאים בהיקפי נטילת המשכנתאות בארץ, שחצו כבר את רף 10 מיליארד ₪ בחודש. העסקאות הרבות שבוצעו לאורך כל השנה לצד הביקושים הבלתי פוסקים לרכישת נדל"ן מעידים שהרנסנס בתחום עשוי להמשיך גם בשנת 2022.

"שנת 2021 הייתה שנת שיא עבור תחום הנדל"ן בירושלים", אמר השבוע ניסים ניצ'קו מנהל סניף הבנקאות הפרטית של בנק ירושלים בוולדורף אסטוריה בירושלים, "השנה הנוכחית הייתה שנה פורצת דרך עם שיאים בעסקאות נדל"ן ובהיקפי נטילת המשכנתאות. שני הפרמטרים הללו מעידים על כך ששוק הנדל"ן בארץ ובמיוחד בירושלים, רותח. בשנת 2020 בגלל הקורונה, הייתה אי ודאות גדולה בעולם הנדל"ן, לאט לאט אנשים הבינו שהקורונה לא תעלם לגמרי וצריכים לדעת לחיות לצידה, ובנוסף ראו שהנדל"ן הוא אפיק השקעה הרבה יותר בטוח ויציב. בשנת 2021 הסכר פשוט נפרץ והביא לפעילות בהיקפים חסרי תקדים שלא היו כאן הרבה שנים".

 

ניסים ניצ'קו – מנהל סניף הבנקאות הפרטית בנק ירושלים בוולדורף אסטוריה
ניסים ניצ'קו – מנהל סניף הבנקאות הפרטית בנק ירושלים בוולדורף אסטוריה

מה התחזית לגבי שנת 2022 ?

"2022 תמשיך את המגמות וההיקפים של שנת 2021, לפחות באותן סדרי גודל ואף יותר. בסוף 2021 אנו ממשיכים לחוות ביקושים רבים למשכנתאות, כך לדוגמא, חודש נובמבר האחרון שהיה החודש הפורה ביותר בשנים האחרונות. זה מעיד על הכיוון הכללי הצפוי גם בשנה הקרובה. בנוסף, כוחות השוק יוצרים ביקוש רב לנדל"ן בירושלים. הביקוש למגורים ילך ויגבר וזאת לצד המחסור הגואה בהיצע הדירות ובעתודות קרקע לבנייה בעיר ,כך הנדל"ן ימשיך לעלות ולהתחזק גם ב-2022".

מה לגבי תחום הנדל"ן המסחרי  והמשרדים?

"היו לא מעט חששות בשנה האחרונה לפיהן הביקוש למשרדים ולשטחי מסחר יפחת משמעותית בגלל הקורונה, שבעקבותיה התפתח מודל העבודה מהבית. בפועל זה התממש באופן חלקי בלבד. אנו עדיין עדים לביקושים ערים בירושלים למשרדים ולמסחר, ולעסקאות רבות בתחומים אלו. כמו –כן במהלך השנה הקרובה, נראה יותר ויותר פרויקטים עם עירוב שימושין, כלומר, שילוב של מגורים ומסחר יחד במתחם אחד, שישרתו את דיירי הפרויקט ואת הסביבה הקרובה ויוסיפו עוד שטחי מסחר בשכונות השונות בעיר".

מגמות בולטות נוספות היו בשנה האחרונה בנושא יהודי התפוצות והנדל"ן בירושלים. "משבר הקורונה חידד והעצים את ישראל כמקום שבטוח ונכון לגור בו וזה בא לידי ביטוי בביקושים לנדל"ן בירושלים בקרב יהודי חו"ל. המגמה הבולטת היא שיותר ויותר תושבי חוץ מחפשים דירות בכדי לגור ולחיות כאן והם כבר מכינים את התשתית הפיננסית לשלב הבא שלהם בארץ. הדברים מקבלים ביטוי,  בהתעניינות שלהם לפתיחת חשבונות בנק, בחינת העברת כספים לארץ וכדומה.

מרבית מיהודי התפוצות, המחפשים כיום נכסים בירושלים, מעדיפים את השכונות היוקרתיות בעיר כדוגמת: רחביה, המושבה הגרמנית והיוונית, קטמון הישנה, ארנונה, טלביה, בקעה, רוממה וסנהדריה.

הסניף שלנו, מתמחה ומעניק מעטפת רחבה במיוחד ליהודים תושבי החוץ שרוצים לעלות לארץ ולהשתקע כאן, וזאת בליווי פתרונות פיננסיים המותאמים לצרכים שלהם כהכנה למעבר ובמעבר לארץ עצמו . כל זאת תוך מתן שירות מקצועי, מותאם לשפת המוצא, בזמינות רבה ותוך יחס אישי לכל אורך הדרך"

סניף הבנקאות הפרטית, בניהולו של ניסים ניצ'קו, מתמחה במתן שירותים מותאמים אישית בתחום המשכנתאות, הפיקדונות, הלוואות ללקוחות פרטיים, הלוואות לכל מטרה ופתרונות פיננסים בליווי שירות פרמיום של יועצים מומחים. מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.