חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"בנתיבי אודי": לקראת פסח מבצע "עושים סדר" לחיזוק אחדות החברה הישראלית

לפני ליל הסדר, קיימו אלפי בני הנוער "יום סדר" מיוחד ויצאו בשבוע שעבר לשפץ ולנקות את מאות בתי קשישים הזקוקים לסיוע בירושלים ובבאר שבע.  

בבאר שבע הצטרפו 400 תלמידי מקיף עירוני ע"ש זילברמן אל 100 משתתפי תכנית 'ניצנים' ויצאו לשפץ כ-100 בתים של אזרחיות ואזרחים ותיקים הזקוקים לכך. איחוד זרועות זה, בעידוד והובלת עיריית באר שבע גפיה השונים להצלחת הפעילות המיוחדת. מעורבותם וברכתם של ראש העיר רוביק דנילוביץ וסגניתו- הד"ר חפצי זוהר מלווים את הנערות והנערים שפועלים בשטח לצד אתי כהן- מנהלת אגף הרווחה בעיריית באר שבע והאזרחים הוותיקים.

תוכנית "גרעיני אודי" שפועלת במסגרת עמותת נתיבי אודי הוקמה לזכרו של סגן אודי אלגרבלי ז"ל שנפל בלבנון בשנת 1994.  

פועלת ברחבי הארץ ליצירת חיבור בין בני ובנות נוער דתיים, חילונים ומסורתיים בכיתות י' עד י"ב על ידי עשיית טוב וסיוע לנזקקים. חברי הגרעינים נפגשים בקביעות, עוברים תהליך הכשרה בנושאי זהות, קהילה וחברה ובשאלות  שעל סדר היום הישראלי ובמקביל, הם יוזמים ומפעילים פרויקטים קהילתיים, בשיתוף פעולה מלא עם אגף הרווחה והשירותים החברתיים בערים. הנערים והנערות של גרעיני אודי מיפו את צרכי הניקיון והשיפוץ הנדרשים בשטח וגייסו למבצע 1,600 בני נוער נוספים. המשתתפים יחולקו לקבוצות של 4 נערים ונערות דתיים, חילוניים ומסורתיים ויבצעו יחדיו את המשימה .

השנה, מציינים בעמותה, מתכננים לשבור את שיאי העבר ולקיים את מבצע השיפוץ והסיוע הגדול ביותר בישראל! עלות הפרויקט מסתכמת במאות אלפי שקלים. לפרויקט נרתמו מספר חברות מסחריות בינהם חברת "נירלט" שתרמה מהניסיון המקצועי וחומרי צביעה הנדרשים וחברת סנו שתרמה חומרי ניקיון. המבצע מתקיים גם בתמיכת הפדרציה היהודית בניו-יורק. בנוסף, יקבל כל קשיש סל מזון מושקע לחג הפסח. ניסיון העבר מראה שהשפעת הפרויקט מתרחבת הרבה מעבר לשיפור תנאי המחייה הפיזיים של הקשישים ותורמת ליצירת החיבור בין בני הנוער הדתיים והחילוניים סביב עשייה קהילתית ערכית, מסייעת בהפגת תחושת הבדידות ממנה סובלים קשישים רבים, ומאפשרת יצירת קשר בין הקשישים לבני הנוער הרבה מעבר למשך הפרויקט.

"בנתיבי אודי": לקראת פסח מבצע "עושים סדר" לחיזוק אחדות החברה הישראלית
ח"כ חילי טרופר אחד הצוותים וביחד עם מייסד העמותה מרדכי אלגרבלי,
משפצים וצובעים בבאר שבע - צילום יאיר גלזר
כל התוכניות שמפעילה עמותת ב"נתיבי אודי" מובילות לפיתוח תחושת האחריות והשליחות של בני הנוער ב"נתיבי אודי" כלפי הקהילות שחיים בפריפריה.
צובעים ומשפצים בבאר שבע - קרדיט יאיר גלזר
אלפי בני הנוער "יום סדר" מיוחד ויצאו בשבוע שעבר לשפץ ולנקות את מאות בתי קשישים הזקוקים לסיוע בירושלים ובבאר שבע. צילום: יאיר גלזר
"בנתיבי אודי": לקראת פסח מבצע "עושים סדר" לחיזוק אחדות החברה הישראלית

איתי בן חיים, מנהל תכנית "גרעיני אודי" מספר: "בתהליך המיפוי של הבתים עם בני הנוער נכנסנו לבתים ופגשנו קשישים קשיי יום שחיים בבדידות. הם התרגשו מאוד עד דמעות מהמפגש עם בני הנוער. אחד מהקשישים קטוע רגליים פרץ בבכי כשאמרו לו שבשבוע הבא נגיע לשפץ את ביתו לפסח. הסיפור של הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לא עוזב אותי לרגע, אומר איתי בן חיים. מה יקרה פה? מי יקח אחריות על אוכלוסיית הקשישים? לכך בדיוק מובילות כל התוכניות שמפעילה עמותת ב"נתיבי אודי" – לפיתוח תחושת האחריות והשליחות של בני הנוער ב"נתיבי אודי" כלפי הקהילות שחיים בפריפריה."

אופיר אלגרבלי, מנכ"ל עמותת בנתיבי אודי הוסיף, "ימים קשים עוברים על החברה הישראלית. הפרוייקט של העמותה נותן תקווה – לקראת הפסח הקרב, יצאו כ 1,600 בני ובנות נוער, ילדים וילדות, חילונים, מסורתיים ודתיים מכל חלקי החברה הישראלית למבצע "עושים סדר" לשיפוץ וניקוי בתים של מאות קשישים נזקקים ברחבי הארץ.  בנות ובני הנוער התעלו מעל המחלוקות והקשיים, שילבו כוחות ופעלו  – הלכה למעשה – למימוש ערכי היהדות והישראליות שמאחדים את כולנו. סולידריות, מעורבות, ועזרה לזולת.  הם יהוו דוגמא חיה ומעוררת השראה לחברה ישראלית אחרת, טובה יותר, מאוחדת יותר, סובלנית יותר. זה נותן תקוה לכולנו."

עמותת "בנתיבי אודי" פועלת מעל לשני עשורים בכדי להפוך את החברה הישראלית לחברה מאוחדת יותר וערכית יותר. העמותה שמה לה למטרה לחבר בין גווניה השונים של החברה הישראלית על ידי עשייה משותפת והתנדבות עם אלו שזקוקים לכך בחברה, כאשר מטרת העל היא ליצור קהילות ישראליות בכל שכונה ועיר המושתתות על ערכי האחדות והנתינה. העמותה הוקמה לזכרו של סגן אודי אלגרבלי ז"ל שנפל בלבנון בשנת 1994. כאות הוקרה על פעילותה, זכתה העמותה בפרס השותפות של שרת החינוך בשנת 2022.

תגובה אחת

  1. כל הכבוד! מאד מרגש, הלוואי ועשיית הטוב והחיבורים בין אוכלוסיות, עמים, אנשים, וצרכים ישמעו רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *