סגן ראש ממשלת צפון מקדוניה ובכירים מהממשל ביקרו בעזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה בירושלים וסיכמו על שתוף פעולה מקצועי ומחקרי

ישיבת עבודה בהשתתפות - נשיאת מכללת עזריאלי, פרופ' רוזה אזהרי (משמאל) - סגן ראש ממשלת מקדוניה (באמצע) - וראש רשות החדשנות המקדוני (מימין)

האורחים מצפון מקדוניה קיימו דיון מקצועי עם נשיאת המכללה, פרופ' רוזה אזהרי בו עלו בין היתר, אפשרויות להרחבת שיתוף הפעולה בין אקסלרטור AtoBe לסטרטאפים, הפעיל במכללה זה 7 שנים, לבין מוסדות אקדמיים שונים בצפון מקדוניה, שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים. 

סגן ראש ממשלת צפון מקדוניה ובכירים מהממשל ביקרו בעזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה בירושלים וסיכמו על שתוף פעולה מקצועי ומחקרי

סגן ראש ממשלת צפון מקדוניה, מר פאטמיר ביטיקג'י , ראש החדשנות של מקדוניה, שגריר ישראל במקדוניה ומנהל מחלקת הבלקנים במשרד החוץ, דן אורין, דיפלומטים ויועצים כלכליים בכירים מהממשל הצפון מקדוני, ערכו סיור מקצועי בעזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה בירושלים, לצורך למידה הדדית של העשייה במכללה בתחומי היזמות, החדשנות והמחקר.

במסגרת הביקור קיימו האורחים דיון מקצועי עם נשיאת המכללה, פרופ' רוזה אזהרי בו עלו בין היתר, אפשרויות להרחבת שיתוף הפעולה בין אקסלרטור AtoBe לסטרטאפים, הפעיל במכללה זה 7 שנים, לבין מוסדות אקדמיים שונים בצפון מקדוניה, שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים. 

כמו כן, קיימו סיור במאיץ הסטרטאפים במכללה ולמדו על הדרכים בהם הוא מקדם מיזמים טכנולוגיים, מרעיונות אקדמיים לחברות מצליחות.

סגן ראש הממשלה המקדוני פאטמיר ביטיקג'י מסר בסיום הביקור כי התרשם מאוד מהעשייה החדשנית בעזריאלי וספציפית מההצלחה של האקסלרטור AtoBe והזכיר את שיתוף הפעולה הנרחב של עזריאלי עם צפון מקדוניה והביע תקווה להרחבת השותפות.

נשיאת המכללה פרופ' אזהרי מסרה כי במהלך 8 השנים האחרונות, אנו מארחים במכללה משלחות רמות דרג, אשר מגיעות לחלוק ידע וללמוד מניסיוננו המוצלח ביצירת מיזמים הנדסיים, חדשניים שהופכים חלום למציאות. שילוב ועשייה הנדסית ויצירתית היא ליבת הווייתנו ואנו גאים לייצג את ירושלים ולהביא אל העולם בשורה רעננה של חדשנות וטכנולוגיה ישראלית.

במסגרת הסיור נפגשה המשלחת עם יזמים בוגרי אקסלרטור AtoBe, אשר הציגו שורה של מיזמים חדשניים, בניהם: היזמים עומרי וולף מחברת AvocadoLabs העוסקת בטכנולוגיה פורצת דרך בהדפסות תלת ממד ואת ד"ר לן לסוס מחברת DASE שפיתחה פלטפורמה ללמידה מהירה מבוססת מחקר נוירו- פסיכולוגי.

ראש רשות למחקר, חדשנות ויזמות במכללה, מיכאל מזרחי סיכם את הביקור ומסר כי הקשר של מרכז היזמות בעזריאלי וצפון מקדוניה הוא קשר שהולך ומתחזק משנה לשנה, אנו מוצאים בצפון מקדוניה שותפים נהדרים וסטודנטים הצמאים לידע ברוח תרבות אומת הסטרטאפ. מרכז היזמות במכללה שמח ללמוד וללמד ולחלוק מניסיונו עם מדינות העולם.

 

מעונות עזריאלי ירושלים
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה