מבזקי חדשות ירושלים
סוכות בספרייה הלאומית: פעילות דיגיטלית לבני נוער בחינם בנושאי מסעות בארץ ובעולם

במהלך חול המועד סוכות, 4-7 באוקטובר, תקיים הספרייה הלאומית, ללא תשלום, ארבעה ימי פעילות דיגיטלית לבני נוער בכיתות ח'-יב'.

שם הפעילות – “הגזוזטרה – מגלים עולמות מהבית” – ובמסגרתה יחשפו התלמידים לנושאים שונים סביב סיפורי מסעות בארץ ובעולם, עלייה לרגל והיכרות עם עולם המפות העתיקות ביותר בעולם וגם החדשות יותר. כך למשל, יכירו הצעירים את אתרי העלייה לרגל של הדתות השונות – במה הם שונים ובמה דומים זה לזה; ילמדו כיצד מפות עתיקות צוירו והשפיעו על תפיסת המרחב בתקופות קדומות; יגלו מה הם אתרי עלייה לרגל בתקופה המודרנית וילמדו כיצד הם הופכים לכאלו ועוד שאלות, משימות וחוויות בשלל פעילויות דיגיטליות מרתקות. במסגרת הגזוזטרה ישתתפו התלמידים גם בתחרות כתיבה נושאת פרסים, יצללו לעולם המופלא של מפות עתיקות ונדירות, יצאו למסעות עלייה לרגל וירטואליים וייחשפו לסוגיות תרבותיות ולאירועים היסטוריים משמעותיים הקשורים בנושא.  הפעילות תתקיים בחלקה בשידור חי – ע”י התחברות להרצאות זום מעניינות באתר הספרייה, וברובה היא תוצע כפעילות מקוונת עם מגוון הצעות ללמידה עצמאית – בכל שעה ומועד שמתאים לצעירים.

 

פעילות הגזוזטרה פתוחה בחינם לבני ובנות נוער סקרנים וכאלו המתעניינים בעולמות המרתקים של המסעות ההיסטוריים החשובים בעולם. כל שנדרש הוא למלא טופס ההרשמה שנמצא באתר הספרייה הלאומית. מדי יום ישלחו למשתתפים פעילויות לקבוצת ווטסאפ ייעודית שתלווה את הפעילות.

לדברי מנהלת המרכז ללימודי רוח בספרייה הלאומית, נטע שפירא, השהות הממושכת בבית שנכפתה עלינו מהווה הזדמנות להיפתח לעולמות חדשים ומרתקים של למידה. “שפע הפעילויות שמציעה הספרייה הלאומית לתלמידים הן הזדמנות חינוכית מהנה, מרחיבת ידע וזמינה בחינם”, אומרת נטע שפירא.  

פרטים והרשמה באתר הספרייה הלאומית: https://merkazruach.nli.org.il/

 

גלילה לראש העמוד
Open chat
1
במה נוכל לעזור?
היי
כיצד נוכל לעזור<
דילוג לתוכן