חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השקת ספרו החדש של דן כנר: "דבריהם האחרונים"

לפני שנים אחדות הקליט הקריין דן כנר את התנ"ך כולו, וזכה על כך ב"פרס היצירה הציונית" מטעם שרת התרבות. מתברר שכנר לא אמר את המילה האחרונה. בימים האלה יצא לאור ספרו "דבריהם האחרונים".

הספר מביא את המילים האחרונות שנאמרו מפי אישים על ערש מותם, ומנסה לדלות ממרבית המשפטים שנאמרו תובנות באשר לאישיות עצמה. הוא סוקר בקצרה את פעלה של האישיות ומשבץ לאורך הספר אנקדוטות מעניינות. בספר דבריהם של 185 דמויות לאורך אלפי שנות היסטוריה.

כולם מכירים את דבריו האחרונים של השופט-הגיבור שמשון שאמר "תמות נפשי עם פלשתים!", אך כמה מאתנו יודעים מה אמרה, למשל, שרה אהרונסון בטרם שמה קץ לחייה, או איך עברו עליה השעות והדקות האחרונות בחייה? המרגלת שסייעה לבריטים במלחמת העולם הראשונה לשחרר את הארץ מידי האימפריה העותומנית, באקט של גבורה ואמונה בצדקת דרכה, אמרה למעניה התורכים: "לא תוציאו מפי דבר".

משתתפים באירוע השקת ספרו של דן כנר
ערב השקת הספר בבית הפלמ"ח בת"א. צילום יוסי זמיר
ד"ר אבשלום קור בהשקת ספרו של דן כנר
ד"ר אבשלום קור בהשקת הספר. צילום יוסי זמיר
אביגדור קהלני בהשקת ספרו של דן כנר
אביגדור קהלני נושא דברים בהשקת הספר החדש. צילום יוסי זמיר
השקת ספרו החדש של דן כנר: "דבריהם האחרונים"
מאיר עוזיאל ודן כנר. צילום יוסי זמיר
דן כנר חותם על ספרו החדש באירוע ההשקה של ספרו דבריהם האחרונים
דן כנר חותם על ספרו החדש באירוע ההשקה

עם הדמויות שבספר נמנים מנהיגים, מדינאים, מרגלים, מהפכנים, ממציאים, מגלי ארצות, אמנים, פיראטים ועוד. תמצאו ביניהם, בין השאר, את הרצל, לאונרדו דה-וינצ'י, דוד המלך, חניבעל, סדם חוסיין, מוצרט, אלביס פרסלי, פרדי מרקורי, קלאופטרה, מרילין מונרו, אדית פיאף, רחל המשוררת, משה רבנו, אנה פרנק, אהוד מנור, אילן רמון, סוקרטס, פרויד ועוד רבים אחרים.

הספר עב הכרס (400 עמודים) הוא מפעל חיים של כנר. הושקעו בו עשרות שנות ליקוט וכתיבה. כנר רואה בספר המשך לספר בשם הזה שפרסם בשעתו אביו, הרב, הסופר והמחנך, דוקטור ישראל צבי כנר.