חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סקר של מאוחדת לרגל שבוע עידוד הנקה הבינלאומי: 86% מהאימהות שילדו בשלוש השנים האחרונות בחרו להניק את תינוקן

סקר חדש שנערך על ידי קופת חולים מאוחדת בהובלת האחות הראשית ומנהלת אגף סיעוד, מלי קושא, לרגל שבוע עידוד הנקה הבינלאומי שהתקיים השבוע  (01-07.08.2022) מראה כי 86% מהאימהות שילדו בשלוש שנים האחרונות בחרו להניק את תינוקן, מחצית מהן הניקו במשך למעלה משנה. הסקר, שנערך הקיף 1,240 אימהות מרחבי הארץ וממחוז ירושלים, שילדו בין השנים 2019- 2021, ובחן מה משפיע על החלטת אימהות טריות האם ועד מתי להניק.

מתוך ממצאי הסקר עולה שלמעלה ממחצית מהאימהות הניקו בממוצע במשך שנה ומעלה. 15.3% הניקו מהלידה עד גיל 4 חודשים, 33.2% הניקו בין 5 חודשים לשנה, 32.1% הניקו בין שנה לשנה וחצי, 13.5% הניקו בין שנה וחצי לשנתיים ו- 5.9% מהאימהות בחרו להמשיך להניק מעל שנתיים.

 

מלי קושא, אחות ראשית ומנהלת אגף הסיעוד במאוחדת
מלי קושא: "שבוע ההנקה השנה בסימן 'אפשרי בריא – חלב אם מהטיפה הראשונה'

לדברי מלי קושא, אחות ראשית ומנהלת אגף הסיעוד במאוחדת "שבוע ההנקה השנה יתקיים בסימן 'אפשרי בריא – חלב אם מהטיפה הראשונה', מתוך מטרה לאמוד את העמדות של האימהות ובניית תוכנית התערבות תוך הדגשת היתרונות החיסוניים שמעניק חלב האם, החל מהטיפה הראשונה ולאורך כל ההנקה לאם ולתינוק. ממצאי הסקר שערכנו הראו נתונים מאוד חיוביים על הרגלי ההנקה של האימהות אנחנו מקווים שיותר ויותר נשים לאחר לידה יתנסו בהנקה ובמידה והן חוות קושי, לא יהססו לפנות ליועצת הנקה בבית החולים מיד לאחר לידה, בתחנת טיפת חלב או במוקד הריון ולידה היברידי במאוחדת דרכו אף ניתן לקיים שיחת וידיאו עם יועצת ההנקה שתשמח ללוות ולסייע בכל קושי".