פארק נחל רפאים בגודל כ 5000 דונם ע"ש עוזי וכסלר

ראש העיר חנך אתמול (ב', 18.9) את קריאתו של פארק נחל רפאים ע"ש עוזי וכסלר. הטקס התקיים במעמד ראש העיר, מנכ״ל הרל״י, נשיא הקרן לירושלים ובני משפחת וכסלר.

הפארק משתרע על שטח של כ-5,000 דונם, מאזור תחנת הרכבת במלחה, לאורך נחל רפאים, בין השכונות מלחה, גבעת משואה, עיר גנים, קריית מנחם, המושבים אורה ועמינדב לבין מורדות גילה בדרום. באזור הפארק מעיינות שונים, כמו עין לבן, עינות וולאג'ה ועין אל ח'ניה וכן גן החיות התנכ"י, האקווריום של ירושלים והמוזיאון הפעיל עין יעל. מדובר באזור שאותו פוקדים רבבות מטיילים מדי שנה והוא מציע מגוון טיולים למי שמחפש את השילוב המושלם בין טבע, היסטוריה ונופים עוצרי נשימה. הגן מציע למטיילים בו ביקור במעיינות נסתרים, יערות מוריקים ובוסתנים באווירה ייחודית ויוצאת דופן.

עוזי וכסלר ז"ל, שעל שמו ייקרא הפארק נולד בשנת 1938 בירושלים ונפטר ב-19 ביוני 2017. וכסלר גדל בשכונת בית וגן ולמד, בין השאר, בבית הספר "חורב", תיכון בישיבת בני עקיבא כפר הרוא"ה ובבית הספר החקלאי עין כרם. באמצע שנות השישים של המאה הקודמת, הצטרף ל"סיירת הירושלמית", בה שירת במילואים והשתתף בקרב על שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים וכן במלחמת יום הכיפורים.

במקביל, החל בשנת 1964 את לימודיו באוניברסיטה העברית, שימש עורך בעיתון "פי האתון", וסיים עם תואר ראשון בכלכלה ומדעי החברה ותואר בהיסטוריה של עם ישראל.

 

עוזי החל לעבוד בעיריית ירושלים כגזבר עיריית ירושלים. בין השאר, יזם את הקמת חברות הפיתוח "מוריה ו"עדן", הוביל את הקמת מרכז ההייטק בהר חוצבים וסלילת כביש בגין, התווה את חידוש מתחם ממילא וכיכר ספרא והוביל להקמת שכונות המגורים הר חומה, מלחה, גבעת משואה, רמת בית הכרם ורמת שלמה. בהנחייתו גם הוקמו טרמינל אגד החדש, תחנת הרכבת המרכזית החדשה, קניון עזריאלי במלחה ואצטדיון טדי. וכסלר גם שימש, בין השאר, כראש מינהל מקרקעי ישראל, ייסד את המכללה האקדמית להנדסה ירושלים עזריאלי ושימש כנשיאה, ואף זכה לתואר "יקיר ירושלים" בזכות תרומתו הרבה לבניין ופיתוח העיר.
בשנת 1978 החל לעבוד בעיריית ירושלים כגזבר עיריית ירושלים. בין השאר, יזם את הקמת חברות הפיתוח "מוריה ו"עדן", חנך את הרשות לפיתוח ירושלים ואף שימש כמנהלה. בנוסף, הוביל את הקמת מרכז ההייטק בהר חוצבים וסלילת כביש בגין, התווה את חידוש מתחם ממילא וכיכר ספרא והוביל להקמת שכונות המגורים הר חומה, מלחה, גבעת משואה, רמת בית הכרם ורמת שלמה. בהנחייתו גם הוקמו טרמינל אגד החדש, תחנת הרכבת המרכזית החדשה, קניון עזריאלי במלחה ואצטדיון טדי. וכסלר גם שימש, בין השאר, כראש מינהל מקרקעי ישראל, ייסד את המכללה האקדמית להנדסה ירושלים עזריאלי ושימש כנשיאה, ואף זכה לתואר "יקיר ירושלים" בזכות תרומתו הרבה לבניין ופיתוח העיר.

 

מעיריית ירושלים נמסר: "מדובר באחת הריאות הירוקות החשובות ביותר בעיר הבירה ירושלים, ממנה נהנים כלל התושבים ורבים מן המבקרים הפוקדים את העיר. קריאת הפארק ע"ש עוזי וכסלר, שהיה אחד מעמודי התווך בעיר ירושלים, הינה זכות גדולה ואנו גאים בכך. עיריית ירושלים תמשיך להקים גנים ופארקים בכל רחבי העיר ותמשיך לשדרג ולשמור על השטחים הירוקים הרבים שנמצאים בתחומה, למען התושבים, המבקרים ודור העתיד."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *