חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עיריית ירושלים, ביחד עם כבאות והצלה מחוז ירושלים, נערכים לל"ג בעומר ולקיום המדורות

עיריית ירושלים, ביחד עם כבאות והצלה מחוז ירושלים, נערכים לל"ג בעומר ולקיום המדורות המסורתיות 

 מינהל תפעול מכשיר שטחים בכל שכונה המיועדים לקיום המדורות

הכשרת שטחי המדורות כוללת ניכוש עשבייה, תיחום המדורות והתאמת השטחים לאנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, שיוכלו ליטול חלק ולהשתתף באירועים. כמו כן, יותאם השטח לרכבי כיבוי וחירום שיסיירו במוקדי המדורות בעת הדלקת האש ובמהלך כל הערב.

עיריית ירושלים וכבאות והצלה מחוז ירושלים, קוראים לתושבי העיר להסתפק במדורות קטנות ומומלץ לאחד מדורות עם חברים, משפחה ושכנים, במטרה לצמצם את זיהום האוויר במרחב.

יש להימנע מפגיעה בצמחיה, לשמור על איכות הסביבה, בעלי החיים, ערכי הטבע והגנים ברחבי העיר ולא לשרוף חומרים דליקים כגון: מכלי פלסטיק, סוללות, מכלי תרסיס, חלקי עץ מצופים בפורמייקה וכד'. הציבור מתבקש גם לשים לב, כי במקום לא מסתובבים צבים וזוחלים אחרים העלולים להישרף.

העירייה וכבאות והצלה מזכירים לציבור כי יש לקבוע את מיקום המדורה בשטח נקי מקוצים ועשבים, ובמרחק ביטחון סביר ממבנים ומתקנים. יש לגדר את המדורה באבנים ולהרחיק חומר דליק מהמדורה. 

אין להדליק מדורות בסמוך למתקני חשמל או מתחת לקווי חשמל, בסמוך לבלוני גז, מכלי סולר, נפט או כל חומר בעירה אחר.

לג בעומר

בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה באמצעות חול או מים, לאסוף את האשפה ולפנותה לפחי אשפה ומחזור מסודרים.

מערך כבאות והצלה במחוז ירושלים ואגף אכיפה ושיטור של עיריית ירושלים נערכים בכוחות מתוגברים והמשמרות יתוגברו בכח אדם. לפני הדלקת המדורות ייצאו סיורים מוקדמים של נציגי אגף אכיפה ושיטור בכל השכונות והמקומות בהם ידליקו מדורות. לוחמי האש ייתנו הנחיות לחוגגים לשם אבטחה ולמניעת סכנות לנפש ורכוש.

 כמו כן, יתוגברו המשמרות במוקד העירוני 106 ובמוקד התצפיות של אגף חירום וביטחון במטרה לתת מענה מהיר בעת הצורך.

 

 העירייה וכבאות והצלה לישראל קוראים לתושבים לא לתת לילדים להדליק את המדורות. הדלקת האש תתבצע אך ורק על-ידי אדם מבוגר, שיהיה אחראי וישגיח על הילדים. ההדלקה תתבצע באמצעות גפרורים או מצת וניירות ויש להימנע משימוש בחומרים דליקים, הבערת מנגלים שלא על פי הכללים, משחקי קפיצה מעל המדורות, השלכת תרסיסים לאש ועוד. 

 בכבאות והצלה לישראל ממליצים גם לנעול נעליים סגורות, ללבוש מכנסיים ארוכים וחולצה מתאימה להגנה על הגוף מפני גיצים וגחלים, וכן מעקיצות זוחלים ושרצים ארסיים הנמשכים אל חום המדורה. במקרים בהם אוחזת אש בבגדים, יש לשכב מיד על הקרקע ולהתגלגל מספר פעמים, אם ישנה שמיכה/מגבת גדולה/ בגד יש לעטוף את הנפגע.

מחוז ירושלים במאוחדת: הטיפים של הדיאטנית הקלינית יעל נתן גולדשטיין לל"ג בעומר

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ל'ג בעומר בטוח לכל תושבי ירושלים! העירייה הכשירה עבורכם שטחים להדלקת המדורות. אנא שימו לב ושימרו על כללי הבטיחות באזורי הדלקות המדורות למען ביטחונכם וביטחון ילדיכם. אנו כאן עבורכם בכל הנדרש"

טפסר שמוליק פרידמן מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים:

"כבאות והצלה מחוז ירושלים  ערוך בכוננות ומוכנות מבצעית גבוהה כדי לקדם מענה מציל חיים בכל שריפה ואירוע. בשל הסכנות והאיומים הרבים לביטחון הציבור, הדלקת המדורות מותרת בשטחים מוסדרים שאושרו ע"י הרשויות בלבד. ניתן לחגוג, לקיים את המסורת וגם לגלות אחריות וזהירות, זאת במידה ומזג האוויר יהיה נוח ולא יצא צו נציב האוסר על הדלקת מדורות. שיתוף הפעולה של הציבור חיוני למניעת פגיעות מיותרות בנפש, ברכוש ובסביבה. אנא עזרו לנו לשמור עליכם ועל הסביבה."

 יודגש כי יש לעקוב אחרי הנחיות פיקוד העורף לגבי התקהלויות. רשימת השכונות והרחובות בהם הוסדרו שטחים להדלקת מדורות ניתן למצוא באתר עיריית ירושלים. להלן הקישור 

 בכל מקרה של אירוע חריג להזעיק את כבאות והצלה בטלפון – 102

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *