חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עסקת הענק של אמבסדור: 24 מיליון ש"ח

עסקת הענק של אמבסדור: 24 מיליון ש"ח

חברת התיווך אמבסדור ירושלים מדווחת על עסקת ענק לנכס בשכונת בקעה במחיר של כ-24 מיליון שקל (כולל מע"מ). מדובר בעסקה של בית ייחודי שנבנה בסגנון בינלאומי בשנות ה-30 של המאה הקודמת. גודל הנכס 650 מ"ר והוא שוכן על 1.2 דונם וכולל זכויות בניה נוספות

אמבסדור עסקת ענק
צילום: אמבסדור

העסקה בולטת על רקע ההאטה במכירות של נכסי יוקרה בירושלים והיא הושלמה לאחרונה על ידי מנהל חברת התיווך אמבסדור ירושלים, אמיר אזרף שייצג הן את המוכרים, מלכ"ר שהחזיק בנכס ב-30 שנה אחרונות והן את הקונים, חברת יזמות ירושלמית המתכננת לבנות במקום קונספט דירות יוקרה.

כחלק מפעילות המלכ"ר, שימש המבנה בשנים האחרונות כמרכז חירום לילדים בסיכון. המרחבים, הגינות הגדולות והמיקום הייחודי של הנכס אפשרו לתת מענה איכותי לטיפול באוכלוסייה זו על צרכיה המיוחדים. עם הקמתו של קמפוס לטיפול כולל בילדים ונוער בסיכון הוחלט להעביר את מרכז החירום לקמפוס החדש ולמכור את הנכס על מנת להשקיע את כספי התמורה בקמפוס החדש והמודרני.

מדובר באחד מהמבנים הארכיטקטונים הייחודים בבקעה הנמצאים ברשימת הנכסים לשימור,  ולאחרונה אושר הפרויקט בוועדת השימור של עיריית ירושלים.

"אסטרטגית המכירה שלנו התבססה על ייחוד הנכס והיכולת להקים פרויקט בוטיק שישלב חדש וישן", אמר אזרף. "לשמחתנו הקונים ראו 'עין-בעין' איתנו את הפוטנציאל הגלום בכך ולאחר מו"מ שנמשך מספר חודשים רכשו את הנכס.  תוך כדי השלמת העיסקה ולאחר החתימה החלו בתכנון פרוייקט יוקרתי המבוסס על המבנה הקיים, ומימוש זכויות הבניה בהתאם לתכנית האב של שכונת בקעה".

אדריכל הפרויקט הינו משרד האדריכלים ירון קופרשטוק, המתמחים בבניית יוקרה ובשילוב של מבנים מודרניים עם מבנים היסטוריים. בפרויקט מתוכנן חניון תת קרקעי.

"בבקעה ישנם מספר פרויקטים חדשים בתהליכי בניה כאלו ואחרים, אולם הקונספט כפי שיוצא אל הפועל ע"י היזמים, לא נראה מזה זמן רב. דגש רב נעשה בשימוש בחומרים מתקדמים שייצרו קונטרס למבנה הקיים מתוך מטרה להדגיש את הישן והכל כך מיוחד" עוד מוסיף אזרף, כי העובדה שהמגרש עליו שוכן הבית גדול, יאפשר דירות עם גינות גדולות מאוד. מצרך נדיר באזור בקעה".

עוד מוסיף אזרף "אין לי ספק שעל אף שמחירי הדירות בפרויקט מתכוננים להיות ברף העליון מאלו שנוהגים בשכונה, הרי שבשל היותו פרויקט קטן ואיכותי, השוכן במבנה ייחודי שכזה, יימכרו הדירות בו בזמן קצר".

בשלב זה ועד להשלמת תהליך הוצאת היתרים, הושכר המבנה ע"י חברת אמבסדור ירושלים למכללה שפעלה באזור.