חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פורים בירושלים: האירועים בעיר הבירה שנת 2024

עדלאידע ירושלים: את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים

עדלאידע ירושלים תצעד השנה בפעם הראשונה אחרי 42 שנים. את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים. היא תחל את דרכה במלון ענבל שברחוב המלך דוד, תמשיך לכיכר צה"ל, משם תפנה לרחוב יפו, לרחוב קינג ג'ורג' ותסיים ברחבת המשביר הישן.
לראשונה משנת 1982, מחזירה עיריית ירושלים, בניהול אמנותי של תיאטרון הקרון, את מסורת העדילאידע הירושלמית למרכז העיר דווקא השנה, דווקא בפורים. העדילאידע תצעד ביום שני ה-25 במרץ, בין השעות 10:00 ל-14:00. מיד לאחריה יתקיים אירוע פורים המסורתי בניסים בכר בהפקת חברת אריאל.

את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים.
מיצג "הסרט הצהוב" לחזרת החטופים (צילום: דורון גזית)


"לעדלאידע ירושלים נרתמים קהילות יוצרות, גופי תרבות, בתי ספר, ילדים וילדות ואמנים, במטרה להעניק חוסן ותקווה- תקווה לרוח, תקווה לילדים ולנוער ותקווה לעתיד שירקיע לפסגות חדשות. למעלה מ-5 חודשים אחרי הטבח הנורא בבני עמנו", נמסר מעיריית ירושלים. "במצעד ובאירוע ישתתפו גם ילדי תושבי הדרום והצפון שפונו לירושלים ומתארחים בה וילדי מילואימניקים מכל הארץ, שיחד עם כל ילדי ירושלים ותושבי ישראל, יתפללו לשחרורם של כל החטופים ויחבקו את בני משפחותיהם".ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אחרי 42 שנים שבהן לא התקיימה עדלאידע בבירה, השנה היא חוזרת, במטרה לאחד את העם ולהוקיר את גיבורי ישראל מהעבר ומהווה".

עובדי בנק יהב יחד עם קבוצות נוער של עמותת הפועל ירושלים בשיתוף פעולה לכבוד פורים
עובדי בנק יהב יחד עם קבוצות נוער של עמותת הפועל ירושלים בשיתוף פעולה לכבוד פורים קרדיט צילום: מעין בן עמי

עובדי בנק יהב אספו ויחד עם קבוצות נוער של עמותת הפועל ירושלים שיתפו פעולה לכבוד פורים, וארזו למעלה מ-100 משלוחי מנות עבור החיילים הבודדים בבית גיורא ובמרכז על שם מייקל לוין בירושלים. משלוחי המנות חולקו במרכזי השיקום ולחיילים בודדים עם חיבוק ותודה ענקית.

סינמה סיטי ירושלים בשיתוף ההסתדרות במרחב ירושלים,  יקיימו קרנבל פורים מרהיב ואת המופע "פנטזיה בקרקס". 

סינמה סיטי ירושלים בשיתוף ההסתדרות במרחב ירושלים,  יקיימו קרנבל פורים מרהיב ואת המופע "פנטזיה בקרקס". יום שני, 25 במרץ 2024 החל מהשעה: 13:00 כניסה חופשית

סינמה סיטי ירושלים בשיתוף הסתדרות במרחב ירושלים, יקיימו בפורים הקרוב, יום שני, 25 במרץ,  2024, קרנבל פורים חגיגי לכל המשפחה, הכניסה חופשית וחניה חינם בין 13:00 – 18:00

החל מהשעה: 13:00 הפעלות מיוחדות והמון הפתעות יצירתיות לילדים. בשעה: 16:00 מופע מאד מושקע, "פנטזיה בקרקס". קרקס מודרני, ללא חיות, מלא באלמנטים מאתגרים ופעלולי אקרובטיקה עוצרי נשימה. כוריאוגרפיה, עדי קסל, לצלילי הלהיטים הגדולים של להקת הרוק האגדית קווין בעריכתו המוזיקלית של עידו לבב.

דני בונפיל, יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים: "לאור המצב, החלטנו השנה לשמח את ילדי ישראל המפונים ולקיים עבורם אירוע מרגש לפורים. תגיעו מחופשים, הכניסה חופשית".

אבי אדרי, מנכ"ל סינמה סיטי: "אני מאמין שבמיוחד השנה, חשוב לקיים את קרנבל פורים לכל המשפחה, בכניסה חופשית ובטוח שהמופע המרהיב "פנטזיה בקרקס" יצור רגעים מרגשים שישאיר לילדים זיכרון נפלא מחג הפורים". 

מגי'ק קאס, פארק השעשועים המקורה הממוקם בפארק ישראל,

מגי'ק קאס, פארק השעשועים המקורה הממוקם בפארק ישראל, יקיים בשני ימי החג של פורים, 24/25 במרץ, אירועים חגיגיים ומיוחדים לקהל הרחב. במסגרת הבילוי בפארק ובנוסף לשימוש במתקני האקסטרים, ייהנו המבקרים ממיצג של בובות אנושיות מסתובבות בדמויות ותחפושות מתחלפות, ותהלוכת בובות שתתקיים בכל שעה עגולה ברחבי הפארק.
פארק השעשועים Magic Kass משתרע על פני 13 דונם ומציע מתקני שעשועים ואקסטרים מתקדמים וחדשניים כמו רכבת הרים בגובה של למעלה מ-20 מטרים, Loper, Sky Tower, Air Race וה- Discovery 360. לצד המתקנים מתחם משחקי וידאו, מסלול מראות, עיר האימה וג'ימבורי. נוער.
שעות פתיחה 25.3 : 15:00- 19:30
24.3 ל 10:00-19:30

פורים בספרייה הלאומית 

במהלך חג פורים, (ימים חמישי וראשון, 21 ו-24 במרץ) הספרייה הלאומית מזמינה ילדים וילדות, בליווי הורים, סבים וסבתות, לבקר בבית של הספרים בישראל.

הפעילות שתתקיים בחג בספרייה נקראת  "פלאי ספרים" והיא תכלול ביקור במשכנה החדש של הספרייה הלאומית, היכרות עם ספרים מיוחדים ומעניינים, סדנת יצירה ברוח החג והפתעות נוספות. המבקרים יוכלו להנות גם מהצצה למטמון הספרים הרובוטי הענק וממבט על אולמות הקריאה המרהיבים.

הפעילות מותאמת למשפחות ולילדים בגילאי 6-11. ביום חמישי (21 במרץ) הפעילות תתקיים בשעה 16:30 וביום ראשון (24 במרץ) הפעילויות יתקיימו בשעה 10:00 ובשעה 13:30. פרטים נוספים על "פלאי פלאים" – פעילויות לפורים באתר הספרייה הלאומית