חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טקס ההריסה הראשון של פרויקט פינוי בינוי במגזר החרדי

בהשתתפות רבנים ואישי ציבור: חברת "חוצות ירושלים" קיימה את טקס ההריסה הראשון של פינוי בינוי במגזר החרדי

בשורת ההתחדשות בשכונת 'רמת אשכול' נחגגה בטקס מיוחד, בהשתתפות רבנים, ראש העיר ירושלים, פוליטיקאים ואישי ציבור * במרכז האירוע, נהרסו המבנים הישנים לקראת הקמת בנייני יוקרה במתחם.

בטקס חגיגי יצאה לדרך תוכנית "פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים" שמתבצעת על ידי חברת חוצות ירושלים ומביאה את בשורת ה'פינוי בינוי' לראשונה לשכונות החרדיות. התכנית כוללת הריסת מבנים קיימים בשכונת רמת אשכול והקמת שני בנייני מגורים יוקרתיים ושדרת מסחר רחבת ידיים.

"פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים"
הדמיית תכנית "פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים"

במסגרת הפרויקט מתבצעת לראשונה בשכונה החרדית רמת אשכול בירושלים הריסת מבנים קיימים לטובת הקמת בניינים חדשים ושדרת מסחר יוקרתית. בסה"כ ייבנו במתחם 59 יחידות דיור חדשות, חניון תת קרקעי ושטחי מסחר.

"חברת חוצות ירושלים שמובילה את הפרויקט, מחזיקה בניסיון עשיר בפרויקטים של פינוי-בינוי והתחדשות עירונית והיא מלווה אלפי דיירים לדירותיהם החדשות מתוך אחריות, מקצועיות ואמינות מול כל הדיירים", נמסר מהחברה.

משה ליאון בטקס הריסה לקראת "פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים"
משה ליאון בטקס הריסה לקראת "פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים" צילום: לוי עמית.

היזם, הרב יעקב ליפשיץ, קידם את פני הבאים לטקס ההריסה ואמר בהתרגשות: "אני שמח ונרגש לעמוד במעמד הזה יחד אתכם, ולקחת חלק במצווה של בניין ארץ ישראל. זהו יום בשורה עבור ירושלים עיר הקודש. יום שבו אנחנו זוכים להביא בשורה של התחדשות והרחבה בלב העיר לטובת תושבי השכונה והדיירים החדשים שיבואו לגור כאן בהמשך בעזרת השם".

משה ליאון בטקס הריסה לקראת "פינוי בינוי ברחוב פארן 1, ירושלים"
ליאון: "הפרויקט הראשון מסוגו בשכונות החרדיות, יחולל שינוי מבורך בהיקף הבניה והגידול בעיר". צילום: לוי עמית.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון הביע את ברכת העיר לפרויקט שיוצא לדרך, והצביע על כך שהפרויקט הראשון מסוגו בשכונות החרדיות, יחולל שינוי מבורך בהיקף הבניה והגידול בעיר. בדבריו אמר ליאון כי "ההתחדשות העירונית מביאה בשורה לירושלים בהגדלת מספר התושבים".

הרב ראובן אלבז  "מרגש לראות את חידושה של ירושלים. לבשי עוזך ציון. הצביון נשאר בצורתו וזה מרנין את הלב. אני מברך את התושבים היקרים שיראו את ההמשכיות הפורה של ירושלים עיר הקודש".

הרב צבי ברוורמן אמר: "כזו קבוצה של יזמים ישרים עוד לא ראינו. היושר, הצדק, ההגינות, בולטים אצלם. ההתנהלות היא למופת. הכל נעשה פה על פי ההלכה".

במרכז הטקס, התקיימה הריסת הבניין הקיים במקום כרגע, לקראת עליית הדחפורים והקמת הבניינים החדשים והיוקרתיים במתחם. הנוכחים בטקס צפו במופע אור קולי, שבו השתקף על גבי הבניין הקיים מיצג של הריסת המבנים וקריסתם לאחר לחיצה על כפתור ייחודי בידי היזמים ייחד עם יו"ר הרשות הממשלתית אלעזר במברגר, ומיד לאחר מכן, הוקרן הבניין החדש והמרשים שצפוי לקום במתחם בשנים הקרובות בהתאם להדמיית הפרויקט.

בטקס נטלו חלק: מ"מ רה"ע אליעזר ראוכברגר, סגר"ע ישראל קלרמן, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אלעזר במברגר, חבר המועצה ויו"ר אגודת ישראל בירושלים צחי ברים, קבלנים, יזמים, אישי ציבור ועיתונאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *