חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסח במוזיאון המדע ירושלים: חוויה "על חוטית" – 7-23 באפריל

מוזיאון המדע ירושלים - סדנת מחדוש - אמיר גנון
מוזיאון המדע ירושלים - סדנת מחדוש - אמיר גנון

הוא עוטף אותנו מרגע הלידה ומלווה אותנו כל החיים, אבל מה אנחנו באמת יודעים עליו? בואו לגלות את נפלאות הבד באירוע לכל המשפחה שכולו חוויה "על חוטית". מתחם בד חווייתי || סדנת אריגת נחשי ענק || ממה עשויים בגדים? הצגת "בגדי המלך החדשים" || איך הופך צמר לסוודר? || סדנת מחדוש חולצות ישנות

 חופשת פסח  7-23 באפריל. 

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין את כל המשפחה ליהנות מחוויה "על חוטית" מיוחדת מעשירה במהלך חופשת פסח (7-23 באפריל). במסגרת הפעילויות, יוכלו המבקרים לגלות ולהכיר את נפלאות הבד ולקחת חלק במגוון פעילויות שבמסגרתן יוכלו ליצור, להתנסות למחזר לחדש, לסרוג ולחקור ממה עשויים הבגדים שאנו לבושים, מה הסיפור שעומד מאחורי הבדים, כיצד נוצרות יריעות הבד ומאיפה מגיעים החוטים?

חוויה "על חוטית" תכלול סדנת "מחדוש חולצות",  אליה מוזמנים המשתתפים להביא את החולצות הישנות מהארון כדי ליצור פריטים משודרגים וחדשים לגמרי ו"לונה בד- מתחם בדים חווייתי", בו  יוכלו הילדים והילדות ליצור מחסות, מחבואים, מבוכים וערסלים, לחבר ולמתוח בדים בגדלים שונים למבני עץ ,לחבר חיבורים ולקשור קשרים ובאמצעות המגע עם הבד ללמוד על תכונות הבד, השימושים והמגבלות ולקבל השראה לבנייה קלה וניידת גם בבית או בסביבה החיצונית.

בנוסף, יכללו הפעילויות גם "סדנת אריגת נחשי ענק", בה ניתן ללמוד ולהתנסות בסריגה כטכניקה ליצירת יריעות בד במפעל "הנחשים" המיוחד, "הדגמה מצמר לסוודר", המציגה את הסיפור מאחורי הבדים שאנו לובשים החל מחומרי הגלם, טוויה מסורתית ליצירת סיב ולבסוף סריגה ואריגה, נגיעה בחומרי גלם טבעיים, היכרות של פלכים וגלגלי טוויה ולמידה על ההבדל בין אריגה לסריגה. "סדנה לגיל הרך: "ממה עשויים בגדים"- פעילות בה ייחקרו המשתתפים ממה עשויים הבגדים שאנו לובשים? מאיפה מגיעים החוטים? ויתחקו  אחר המקור לבדים שעוטפים אותנו.

לבסוף יוכלו באי המוזיאון לצפות בהצגה "בגדי המלך החדשים" (מגיל 5+ בתוספת 10 ₪ לכרטיס) הצגה מעוררת מחשבה ודמיון הדנה באיכות הסביבה ובצרכנות יתר באמצעות חפצים ישנים הזוכים בחיים חדשים על הבמה.

בעיבוד העדכני לסיפור האהוב של הנס כריסטיאן אנדרסן, בתוך תפאורה מעוצבת ומעוררת השראה מתעוררים לחיים חפצים מעולם התפירה והופכים לדמויות בהצגה הקלאסית.

גלילים של חוטי תפירה הם נתיני הממלכה, החיים בחוסר כל, בתוך קופסת כלי תפירה. המלך, העשוי חוטי זהב, עסוק בקניות. שר האוצר הוא גם קופת הממלכה, צנצנת מלאה בכפתורי זהב, ההולכת ומתרוקנת לעיני הקהל ושרי הממלכה המודאגים.

זוג החייטים, המגיעים מנאפולי על גבי מגהץ – מכונית ספורט, מציעים למלך דיל: בגדי קסם, שרק חכמים יכולים לראותם, תמורת כל אוצר הממלכה.

בנוסף לתכני האירוע בפסח מוצגות במוזיאון למעלה מ-10 תערוכות אינטראקטיביות ייחודיות הפונות לטווח גילים רחב.

חוויה "על חוטית"

תאריכים:

7 עד 23 באפריל 2022

שעות פעילות

א'-ה': 10:00-18:00

שישי: 10:00-14:00

שבת: 10:00-16:00

יום שישי 15.4, ערב ליל הסדר- המוזיאון סגור

יום ראשון, 17.4, "זמן שקט" לילדים עם צרכים מיוחדים – המוזיאון יפתח לקהל הרחב בשעה 12:00

יום חמישי, 21.4, ערב חג שני – המוזיאון יסגר בשעה 14:00

מחיר:

עד גיל 5 – חינם

מעל גיל 5 –  65 ₪

כרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם או סבים וכל נכדיהם) – 235 ₪

 

הכניסה תתאפשר בשריון כרטיסים מראש בלבד: 

https://bit.ly/3MFBWPJ

הנחות: למחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים ומועדוני לקוחות. אין צורך להציג תו ירוק, יש לעטות מסיכה במשך כל הביקור במוזיאון