חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסטיבל הקולנוע ירושלים – בכל העיר: 21-31 ביולי

משאיות הקולנוע - אירוע חוצות צילום איתמר גינזבורג
משאיות הקולנוע - אירוע חוצות צילום איתמר גינזבורג

לא רק באולמות הסינמטק: פסטיבל הקולנוע  ירושלים בשיתוף עם משרד ירושלים ומורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, מציעים שלל אירועי חוצות חינמיים בעיר במהלך ימי הפסטיבל, המביאים חוויה מהסרטים למקומות הכי חמים ברחבי העיר

פסטיבל הקולנוע ירושלים ייערך בין התאריכים 21-31 ביולי

  • חבילות נופש אטרקטיביות ולינה במחיר מוזל בבתי המלון בעיר.
  • אירועי קולנוע ליליים במקומות הבילוי הכי חמים.
  • הקרנות והופעות בגג הכי יפה בעיר.
  • משאיות קולנוע מגיעות לשכונות העיר ומקרינות מבחר סרטים מהפסטיבל.
  • רצועות לילה של סרטים, פופ אפ לילי וליינאפ מטורף של תקלוטים והופעות.
  • Happy Hour – קוקטיילים ומנות פסטיבל במהדורת פסטיבל מיוחדת.

רוני מהדב-לוין, מנהל פסטיבל הקולנוע ירושלים: "זוהי הפעם ה-39 בה מופק פסטיבל הקולנוע החשוב והמוביל בישראל, שנהנה ממעמד יוקרתי בזירה הבינלאומית. הפסטיבל הפך לאחד מאירועי התרבות החשובים בעיר, אנחנו גאים להמשיך במסורת שהנחלנו בעיר בשנים האחרונות, בה במהלך ימי הפסטיבל אנו מפיקים בכל העיר אירועים לאוהבי הקולנוע. השנה אנו מתרחבים, וחוץ ממשאיות קולנוע בשכונות, נגיע גם לברים ולגגות שם נקיים בין היתר שיחות עם שחקנים אהובים, חידונים נושאי פרסים למכורי קולנוע, וכמובן סרטים בלתי מתפשרים. מוזמנים לחפש אותנו ברחבי העיר."

שר הבינוי והשיכון, ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "פסטיבל הקולנוע בירושלים מתקיים כבר עשרות שנים וקיבל מעמד בינלאומי רחב. הפסטיבל מראה את קרנה התרבותי של ירושלים ומחזק מעמדה כעיר רב גונית ויצירתית. אני שמח להזמין את כל עם ישראל לפסטיבל, שהשנה ילווה במספר רחב של אירועים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת . אנו נמשיך לפתח ולקדם את ירושלים בכלל תחומי החיים ולהפוך אותה לבירה אטרקטיבית ומושכת לקהלים רחבים.  אני זוכר שעוד כסטודנט ומרצה צעיר באוניברסיטה העברית נהניתי ללכת לסרטים במהלך הפסטיבל ואני גאה היום שכשר ירושלים ומורשת נפלה בחלקי הזכות לתמוך ולעזור בקידום הפסטיבל הנפלא הזה".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: אנחנו שמחים להזמין את כל תושבי ישראל לפסטיבל הקולנוע בירושלים! פסטיבל מושקע ומגוון בעיר היפה בעולם. כל אחד יוכל לצפות בפסטיבל בסרטים יחודיים ומתאימים לו. כולכם מוזמנים לבוא לירושלים ולהנות מאירועים קסומים שרק העיר ירושלים יכולה להציע."

משאיות הקולנוע - אירוע חוצות צילום איתמר גינזבורג
משאיות הקולנוע - אירוע חוצות צילום איתמר גינזבורג

חבילות הנופש המיוחדות לאורחי הפסטיבל:

פסטיבל הקולנוע ירושלים בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים ואתר התיירות i Travel Jerusalem מזמינים את אורחי הפסטיבל ליהנות מחבילות נופש אטרקטיביות לחופשה מהסרטים – שכוללות לינה במחיר מוזל בבתי המלון בעיר, כרטיסים לסרטים במחירי מבצע ומגוון רחב של אירועי חוצות קולנועיים בכל רחבי העיר.

אירועי החוצות:

:HAPPY HOUR

ברים מגוונים ברחבי העיר יכינו מדי יום קוקטיילים מיוחדים למהדורת הפסטיבל.

JFF DOWNTOWN – מגוון חגיגות ליליות במקומות הבילוי האהובים בירושלים:

 

שיחות עם שחקנים ויוצרים ישראלים מובילים בברים האהובים ברחבי העיר במהלך כל ימי הפסטיבל: רותם אבוהב, גורי אלפי, נפתלי אלתר, טל פרידמן – מספרים על החוויות שלהם כשחקנים וכיוצרים, על הסרטים שעליהם גדלו, על הפסקולים שהשפיעו עליהם, ומה בין קולנוע ישראלי למדיומים הנוספים שפועלים בישראל, בתעשייה הקטנה והתוססת.

Rooftop Cinema על גג "מוסללה":

הפסטיבל וקולנוע רקס מתארחים במוסללה ל-3 ערבים של קולנוע, הופעות, בריזה והפתעות מהגג הירוק של בניין כלל.

חידון נושא פרסים למכורים לטריוויה בנושא קולנוע ב"המפעל":

פסטיבל הקולנוע עורך "פאב קוויז" במפעל ומזמין את אוהדי הקולנוע הגדולים ביותר להשתתף בחידון קולנועי נושא פרסים.

קריוקי "שירים מהסרטים" בפאב "התקליט":

פסטיבל הקולנוע מזמין אתכן ואתכם לשיר את הלהיטים הגדולים מתוך הסרטים האהובים עליכם.  

אירועי חוצות פסטיבל הקולנוע ירושלים צילום איתמר גינזבורג
אירועי חוצות פסטיבל הקולנוע ירושלים צילום איתמר גינזבורג
אירועי חוצות גג המוסללה- צילום הדר בשארי
אירועי חוצות גג המוסללה- צילום הדר בשארי

ערב תסריטאים גנוזים בבר "בסרביה":

ערב הצדעה פרוע לסרטים שלא הופקו ולחלומות שלא קיבלו אור ירוק. בחסות אפלת הבסרביה, ליין־אפ מושחז של תסריטאים ותסריטאיות יספרו על פרויקטים גנוזים שלהם ויקריאו סצנות נבחרות מתוכם, בעזרת שחקן ושחקנית שיסייעו להפיח בהם חיים. בתום ההקראה יזכו היוצרים האמיצים במענק מיוחד מטעם הפסטיבל: צ'ייסר של משקה אלכוהולי ומבט מלא אמפתיה.

JFF TRUCKS / משאיות הקולנוע לשכונות:

זו תהיה השנה הרביעית לפרויקט הקסום של משאיות הקולנוע, אשר מדי ערב במהלך הפסטיבל מגיעות לשכונות שונות בירושלים ומביאות אל התושבים בשכונה הקרנות חינמיות של מיטב סרטי הפסטיבל. לצד פופקורן חם, המקרן אשר ממוקם במשאית אחת מקרין על גב המשאית השנייה את הסרט הנבחר, ומייצר אווירה קסומה, ומפגש נדיר עם כל שכני וילדי האזור.

הציוד כולל את מערכת ההקרנה וההגברה החדישות ביותר, מתוך מחשבה ורצון שכל תושבי העיר יוכלו להנות מהסרטים המוצגים בפסטיבל, באווירה קהילתית ומשפחתית. השנה מתוכננים בין היתר הקרנה של הרסטורציה (עותק משוחזר) של הסרט המוזיקלי "שיר אשיר בגשם" (1952), סרטים מהתחרות הישראלית, ולהיטי קיץ לילדים ונוער בהשתתפות הכוכבים.

:JFF KIDS

רצועת ילדים חדשה המציעה הקרנות בכורה למיטב סרטי הקיץ לילדים אשר יוקרנו באולמות ובחוץ.

 

טל פרידמן צילום רונן אקרמן
טל פרידמן צילום רונן אקרמן