חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לרגל יום האישה התקיים מרוץ שליחות של נשים משפיעות

מרוץ נשים

מרוץ מיוחד בשם "תעבירי את זה הלאה" התקיים לציון יום האישה הבינלאומי.  בין המשתתפות במרוץ: מרים פרץ, כרמלה מנשה,  עדינה בר שלום, טלי כהן פרץ, מקסין פסברג ובליינש זבדיה. 

במרוץ השליחות שנערך בהובלת עיריית ירושלים לקחו חלק נשים ירושלמיות רבות המייצגות תחומים ומעגלים של נוכחות נשית ירושלמית. המשתתפות במרוץ הציגו שלטים עם מסרים של שוויון מגדרי ומלחמה באלימות כלפי נשים, במטרה להזכיר לציבור כולו שמדובר במלחמות שעודן נמשכות ושיש להעלות אותן על סדר היום הציבורי.

 

יום האישה הבינלאומי מירוץ נשים משפיעות

המרוץ נפתח בהצגת התערוכה "מאשת חיל ועד לוונדרוומן – המאבק לשוויון מגדרי לאורך הדורות" בכיכר ספרא, עבר דרך בית הנשיא והסתיים במתחם התחנה הראשונה. התערוכה, הכוללת איורים ועיצובים, מבטאת את ערכי המחלקה לפיתוח מנהיגות וקידום נשים ומספרת את סיפורן של נשים שלחמו, הובילו וקידמו שוויון זכויות וצדק לנשים לאורך הדורות.

בין הקבוצות שהשתתפו במרוץ: פורום מנהלות עיריית ירושלים יחד עם עולות חדשות, פורום ארגוני הנשים בירושלים, מנהלות בתי הספר הירושלמיות, קבוצת נשות רפואה, קבוצת בעלות עסקים ועצמאיות, אקטיביסטיות, ספורטאיות ועוד. המרוץ התקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני נרגש לקראת מרוץ השליחות, שמתקיים לקראת יום האישה הבינלאומי ובו ייקחו חלק נשים משפיעות ממגוון תחומים. עיריית ירושלים תמשיך לפעול במגוון ערוצים לפיתוח מנהיגות נשית ולקדם את מעמדן של הנשים בירושלים".

 צילום: אלי בניטה