חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסטיבל 'שאון חורף' 2022 חוזר לרחובות ירושלים: למעלה מ- 120 אירועים בהשתתפות מאות אמנים, מוסיקאים ויוצרים

פסטיבל 'שאון חורף' מיועד לקדם את העסקים המקומיים בעיר ולתת אלטרנטיבה לבליינים ולאוהבי תרבות השוליים – דווקא בזמנים המאתגרים של הקור הירושלמי.
שאון חורף תרבות, עיצוב גרוטסקה.
שאון חורף תרבות, עיצוב גרוטסקה.

פסטיבל החורף של ישראל – 'שאון חורף' 2022, חזר לרחובות ירושלים ויתקיים השנה אחת לשבוע, כל פעם במתחם אחר במרכז העיר ירושלים ויכלול אירועי תרבות ואמנות שישתלטו על הרחובות.

הפסטיבל, שמתקיים בירושלים זו השנה ה- 11, יכלול למעלה מ- 120 אירועים מגוונים בהשתתפות מאות אמנים, מוסיקאים ויוצרים, שיהפכו למשך ארבעה ערבים את הרחובות, העסקים וחלונות הראווה בעיר לחללי תצוגה ובמות למגוון תחומי התרבות והאמנות –  הופעות, סדנאות, ארט, מיצגים, הרצאות, מחול, פרפורמנס, ויז'ואל, תקלוטים ועוד. תושבי ירושלים והמבקרים בה מוזמנים לשוטט בסמטאות, ברחובות ובעסקים ולגלותם מזווית חדשה ואחרת.ערב הפתיחה כלל את סער גמזו מארח את רביד פלוטניק,  הופעת השם החם של ההיפ-הופ הישראלי – טדי נגוסה, קרנבל ברזילאי עם אנדרזה או פנדיירו, סיור אמנות לילי, הופעות של תמר אפק, שמאן שמאן ודניאלה תורג'מן, הקרנה אינטראקטיבית על בניינים, הרצאות, יוגה, מחול היפ-הופ, תערוכת פיסול זוגית בינלאומית והפתעות נוספות.

האירועים יתקיימו החל מהשעה 20:00 בימי שני – בתאריכים ובמיקומים הבאים:

  • 28.02.22 ברחובות בצלאל-שץ.
  • 07.03.22 ברחוב הלל.
  • 14.03.22 ברחוב בן שטח.
שאון חורף צילום איתמר גינזבורג יונתן בוגר

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "'שאון חורף' הינו פסטיבל החורף הגדול בארץ, המתקיים מזה 11 שנים בבירה. יצרנו עבור המבקרים בו שלל אירועים יוצאי דופן ומעוררי השראה. אני מזמין את תושבי העיר והמבקרים בה להשתתף באירועים וליהנות מחוויה יוצאת דופן, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות".

פסטיבל 'שאון חורף' הינו ביוזמת והפקת המחלקה לאירועי צעירים באגף תרבות ואומנויות, בשיתוף בעלי העסקים ובהתאמת התכנים לעסקים ספציפיים. כל זאת, במטרה לקדם את העסקים המקומיים בעיר ובנוסף, לתת אלטרנטיבה לשמיכות הפוך, לבליינים ולאוהבי תרבות השוליים – דווקא בזמנים המאתגרים של הקור הירושלמי. 

אירועי שאון חורף 2022 ורשימת המשתתפים מתעדכנים באתר ובדף הפייסבוק:

https://shaon-horef.co.il/   https://www.facebook.com/ShaonHoref