חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרויקט התחדשות עירונית עמים טאוור בדרך חברון- ייבנה בשיטת בינוי-פינוי ובהמשך בניית המגדלים

עמים טאוור. צילום רמי חכם
עמים טאוור. צילום רמי חכם

'קבוצת עמים' השיקה בטקס חגיגי את פרויקט AMIM TOWERS, במעמד ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, מנכ"ל העירייה איציק לארי, מנהל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אליעזר ראוכברגר ,מהנדס העיר יואל אבן ומנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אלעזר במברגר.

הפרויקט בדרך חברון בירושלים יבנה בשיטת בינוי-פינוי: תחילה בונים, לאחר מכן יפונו הדיירים ובהמשך ייבנו מגדלים נוספים. במסגרת מהמיזם, תוחלף שורת הבניינים הקיימים בשדרת מסחר ומספר מגדלי מגורים.

ארבעת המגדלים AMIM TOWERS ייבנו במתחם אחד, על פי המתווה הבא: שני מגדלי יוקרה בני 30 קומות ולצידם שני מגדלים נוספים בני 12 קומות. מדובר ב-84 קומות בהן יאוכלסו דירות יוקרה, אשר יהוו בעתיד אייקון מרכזי המסמן את תנופת האזור כולו ואת קו הנוף החדש של העיר ירושלים, בירת ישראל.

מהיזמים נמסר כי "דיירי המגדלים ייהנו מיתרונות בולטים פרי תכנון מתקדם, בהם מתחמי לובי מפוארים, מועדוני דיירים, חדרי כושר, מתחמי סוכות ועוד. במקביל, יתבצעו הליכי התכנון לפרויקט תוך חשיבה והקפדה על פיתוח סביבתי בסטנדרטים מקסימליים, בתוך כך גני ילדים, פארק ירוק רחב ידיים ובית כנסת מפואר לרווחת הדיירים ותושבי האיזור".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים שמה דגש על התחדשות עירונית, וזאת כחלק מהמענה האורבני והחברתי המתאים לירושלים. ההתחדשות העירונית מגיעה לכלל רחבי העיר, ותנופת הבניה תימשך ואף תורחב".

"דרך חברון הולכת בקרוב להתחדש ולהפוך למרכז עירוני מודרני, עם שורה של מיזמי התחדשות עירונית ותוכניות בולטות למגורים, מסחר, תעסוקה ומלונאות. זאת לצד הקו הכחול של הרכבת הקלה ושיפור ההליכתיות וזרימת התנועה, עם הקמת ההפרדה המפלסית בצומת אשר וינר".

מנכ״ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית אלעזר במברגר:״יש התרגשות מיוחדת בחידוש פניה של העיר ירושלים, שהפכה להיות מובילת ההתחדשות העירונית בישראל. הגעתה למימוש של תכנית זו, תאפשר לאוכלוסייה הצעירה והצומחת בעיר לגור בדירות חדשות באיכות גבוהה, באזור מרכזי, על ציר תנועה חשוב. נמשיך את שיתוף הפעולה הפורה עם העיריה והיזמים למען התושבים."

דוד גלבוע מיזמי ״קבוצת עמים״: ״התחלנו את הפרויקט בדיוק לפני עשור מהפרוייקטים הראשונים להתחדשות עירונית שתוכננו בעיר ירושלים. המסלול של הפרויקט עד היום, משקף את התפתחותו של תחום ההתחדשות העירונית בארץ בכלל ובירושלים בפרט. מתחום שהיה לא מוסדר לחלוטין ועד לימינו אלה שההתחדשות העירונית היא ה"מיין סטרים" והתחום החשוב והצומח ביותר בתחום הנדל"ן.

אנחנו מניחים היום את אבן הפינה לפרויקט עמים טאוארס ואני סמוך ובטוח שלא ירחק היום, הפרויקט יבנה ויושלם, הדירות תימסרנה לכם הדיירים לשביעות רצונכם ואנחנו כולנו תמיד נישאר גאים על כך שהיינו שותפים לאחד הפרוייקטים הכי חשובים ויפים שקמו בירושלים.״