חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרס בגין יוענק בפעם ה-23 לאות הוקרה במעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו 

פרס בגין יוענק בפעם ה-23 לאות הוקרה במעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו, היום שלישי, כ"ו בכסלו, 20.12.22, נר שלישי של חנוכה, במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים. זוכי פרס בגין תשפ"ג: עמותת אור למשפחות, אלוף (מיל') דוד עברי ויוסף חדאד. 

עירית אורן גונדרס, יו״ר ומייסדת עמותת אור למשפחות: ״נרגשת עד דמעות לקבלת פרס בגין. זהו נדבך נוסף בהכרה הלאומית ההולכת ומתחזקת בפועלה ובחשיבותה של העמותה. מעל חמש עשרה שנים פועלת עמותת אור למשפחות שהחלה את דרכה עם 3 משפחות וכיום חברים בה למעלה מ-1,500 משפחות ו-5,000 אחים שכולים. נדרתי אז בליבי שאעשה הכול להוציא אותם מחשכת יומם לחיים מלאי אהבה ומשמעות. ארץ ישראל היפה שמניפה את המסר ״בוחרים בחיים״. ואנחנו נמשיך לעשות לכבודם ועבורם כל מה שניתן. ״ואהבת״ זה המסר, זו המהות, זו העוצמה״.

פרס בגין יוענק בפעם ה-23 לאות הוקרה במעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו
בגין מדליק חנוכייה – צילום: יעקב סער לע"מ.

האלוף (מיל.) דוד עברי: "הופתעתי לקבל את פרס בגין. זהו כבוד גדול עבורי ואני מעריך מאוד את מרכז מורשת מנחם בגין על בחירתם. הייתי שותף לכמה אירועים אסטרטגיים ביטחוניים למדינת ישראל במהלך כהונתו של ראש הממשלה בגין. אני מודה לכולם על קבלת פרס בגין".

יוסף חדאד, פעיל חברתי והסברה ערבי ישראל ומנכ"ל עמותת 'ביחד ערבים זה לזה': "אני נרגש מהזכייה בפרס בגין ומודה למרכז בגין על הבחירה בי. מנחם בגין הוא מודל של מנהיגות והתמדה, והוא סמל למאבק למען ישראל בעולם מול הגורמים העוינים ביותר וגם סמל לשלום. כאזרח ערבי ישראלי גאה שממש עכשיו נמצא במסע הסברה בארה"ב, אני מעריך את ההוקרה והאמון בדרך שלי".

הרצל מקוב, ראש מרכז בגין: "פרס בגין המוענק מדי שנה ניתן השנה לשלושה זוכים שכל אחד בדרכו ובהיקף פעולתו תרם לביטחון ישראל. תחום זה היה הלוז של פעילותו הציבורית של מנחם בגין משחר נעוריו ועד אחרית ימיו. ברכות והוקרה לזוכים תודות לוועדת הפרס על בחירתה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *