חיפוש
Close this search box.

קונסטרוקציה מסכנת חיים עליה הוקמה סוכה פורקה הלילה בשכונת מאה שערים בירושלים.

סוכה מסוכנת מאוד
לא לומדים: הסוכה שפורקה הלילה במאה שערים בירושלים

קונסטרוקציה מסכנת חיים פורקה הערב בירושלים למען ביטחון ובטיחות התושבים ועל פי כל הנהלים, כך נמסר מעיריית ירושלים.

הערב הוסרה סוכה שעמדה על קונסטרוקציה מסוכנת בגובה של 12 מטר ברחוב זוננפלד, במאה שערים. 'הבניה' חסמה חלק מנתיב הנסיעה ברחוב וגרמה הפרעה קשה לתנועה.
הקונסטרוקציה ומרפסת הסוכה הענקית שמעליה נבנו ללא היתר ותוך גרימת סכנה ממשית ובטיחותית למשתמשי המרפסת, להולכי רגל, לעסקים סמוכים, לסניף קופת החולים שבקרבת מקום, לילדים בשכונה, למכוניות נוסעות בסמוך ולכל עובר אורח במקום.
למניעת הישנות אסונות נוספים כמו שקרו השנה בהר מירון ובגבעת זאב, בהם קיפחו את חייהם 47 בני אדם, פעלה עיריית ירושלים, בסיוע משטרת ישראל, להסרת הסכנה.
פירוק הקונסטרוקציה בוצע לאחר מיצוי הדיאלוג עם הבונים, ודחיה חוזרת ונשנית של הפעולה, מתוך אמונה שהבונים יעמדו בהתחייבותם ויפרקו את הנדרש, בעצמם.
עיתוי הפירוק נקבע לשעות בהן יש מינימום אנשים ברחוב, כדי למנוע את סיכונם.
כאמור, מזה מספר ימים מתקיים דיאלוג עם בוני הקונסטרוקציה ואף הוצעה להם חלופה להקמת סוכה על הקרקע בסמוך מאוד, כדי לאפשר באופן מלא, ובדומה למקומות אחרים בעיר, סוכת קרקע בטוחה. הצעה זו התקבלה ע"י המארגנים, לצד התחייבותם לפרק באופן עצמי את הקונסטרוקציה תוך 5 ימים. התחייבות זו לא בוצעה.
הדבר אילץ את העירייה והמשטרה לבצע בעצמן את הפירוק, לשם הסרת הסכנה.
בתהליך הביצוע הופעלה כנגד כוחות העירייה והמשטרה אלימות קשה מצד גורמים קיצוניים. למרות זאת, ומלפנים משורת הדין, הסכימו העירייה והמשטרה לאפשר פרק זמן נוסף ומתן הזדמנות שנייה לפירוק עצמי, עד ליום 15/9. גם התחייבות זו מצד הבונים לא בוצעה.
הבונים החליטו לפנות לבית המשפט המחוזי ולבקש צו עיכוב לביצוע ההריסה. בית המשפט המחוזי קבע בשתי החלטות שונות כי אין עילה למתן עיכוב ביצוע וכי ניתן לבצע את ההריסה זה מכבר. "לאור כל האמור ולמען הסרת הסכנה מהציבור אשר עובר במקום וגם מהציבור אשר אמור היה להשתמש בקונסטרוקציה, פועלות עיריית ירושלים ומשטרת ישראל להסרת הסכנה בהקדם האפשרי", כך נמסר מהעירייה במהלך הפינוי.

סוכה מסוכנת בירושלים
משטרת ישראל סייעה לעיריית ירושלים בפירוק הסוכה שנבנתה בשכונת מאה שערים

ממשטרת ישראל נמסר כי בשל הסכנה לחיי אדם ושלום הציבור משטרת ישראל סייעה לעיריית ירושלים בפירוק הסוכה שנבנתה בשכונת מאה שערים. הסוכה נבנתה על פיגומים בגובה רב והיוותה סיכון ממשי לנפש ולרכוש. קודם לכן התקיימה הידברות של גורמי המשטרה והרשות המקומית אל מול בעליה של הסוכה במטרה להוביל לפירוקה ללא צורך בפעילות אכיפה. בשבוע שעבר בוצע ניסיון על ידי עיריית ירושלים לפירוק הסוכה בליווי כוח משטרה, ואלו נתקלו בהתנגדות אלימה במהלכה הותקפו כוחות המשטרה והעירייה שפעלו במקום. אז התחייב בעל הסוכה לפרק אותה באופן עצמאי.

בהמשך הגיש הבעלים עתירה למניעת פירוק הסוכה, ובימ״ש החליט שלא להוציא צו עיכוב ביצוע לפעולות העירייה בשל הסיכון הבטיחותי הטמון בה. כאמור כוחות משטרה שהגיעו אל שכונת מאה שערים בירושלים אבטחו את גורמי העירייה בעת פירוק הסוכה ושמירת הסדר הציבורי באזור במהלך עבודות אלו.

צילומים: דוברות המשטרה.