חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קונצ'רטו לגשש ותזמורת: תזמורת המהפכה במופע חדש המחזיר את שלישיית ״הגשש החיוור״ לבמה באופן שלא נעשה מעולם.  5 ביוני בתיאטרון ירושלים

תזמורת המהפכה - קונצרטו לגשש ותזמורת. צילום-משה צ'יטיאת

קונצ'רטו לגשש ותזמורת: תזמורת המהפכה במופע חדש המחזיר את שלישיית ״הגשש החיוור״ לבמה באופן שלא נעשה מעולם.  5 ביוני בתיאטרון ירושלים.

שנה עברה מאז קצר המופע "התרנגולים – הרמיקס" את כל השבחים האפשריים, ועכשיו, האופרה הישראלית שמחה לחזור ולארח את תזמורת המהפכה עם מופע חדש: "קונצ'רטו לגשש ותזמורת" – מופע המחזיר אל הבמה, באופן שלא נעשה מעולם, את שלישיית הגשש החיוור ומזקק את הרוח של השלישייה המיתולוגית שהפכה שם נרדף לישראליות.

המופע, אותו יצרו מנהליה האמנותיים של תזמורת המהפכה – רועי אופנהיים וזהר שרון – בשיתוף פעולה עם המלחין, המעבד והמנהל המוזיקלי – אמיר לקנר – הועלה בבכורה במסגרת ״סדרת המהפכה״ באופרה הישראלית. במופע משתתפים גם השחקנים: דביר בנדק ודקלה הדר.

המופע מציע פרשנות ייחודית ונקודת מבט מוזיקלית חדשה על פועלם האמנותי של הגשש החיוור, באמצעות פסיפס של יצירות ועיבודים תזמורתיים מקוריים, השוזרים בתוכם דגימות וידאו וסאונד מתוך מערכונים ושירים של הגשש. המופע חושף את שפתם הייחודית ועושר העשייה שלהם כזמרים, שחקנים ובדרנים. 

קונצ'רטו לגשש ותזמורת - צילם משה צ'יטיאת - תזמורת המהפכה_640x437
קונצ'רטו לגשש ותזמורת -צלם משה צ'יטיאת-תזמורת המהפכה_640x412

המערכונים והשירים ״הצ'ופצ'יק של הקומקום״/״הכה את המומחה״, ״דייג אוהב דגים?״, ״המכונית המגוייסת״, ״פסטיבל שירי דיכאון״, ״מים לדויד המלך״, ״למה צחקה מיכל?״, ״שיר הטלפון״, ״אל תלחץ על הבננה״, ״עובדים עלינו״, ״אף אחד לא קם״, והסרטים ״ארבינקא״, ״פורטונה״, ״גבעת חלפון״, ״שלאגר״ – כל אלה מהווים נקודת יציאה לתוך פנטזיות מוזיקליות תזמורתיות פרועות ומשעשעות.

אחד משיאי המופע הוא שלושה פרקי "קונצ'רטו" כשכל פרק מהם יוקדש לאחד מחברי הלהקה – שייקה, פולי וגברי – כסולן "מוזיקלי" בליווי תזמורת. פרקים אלה שמים זרקור על הצבעים הייחודיים, הקול, הבעות הפנים, התנועתיות ומשפטי המפתח הבלתי נשכחים של כל אחד מחברי "הגשש".

העשייה הקולנועית של הגשש גם היא מעובדת במופע לפרקי ביניים קצרים ("אינטרמצי") בהם יצירות מוזיקליות בהן נשזרים קטעים מתוך הסרטים ״גבעת חלפון״, ״שלאגר״, ״פורטונה״ ו״ארבינקה״.

את המערכונים המוקרנים מלווה התזמורת בנגינה חיה שהותאמה באופן ייחודי, מקורי ומפתיע, לעתים דרך שינוי בעלילת המערכון המקורית ולעיתים באופן בו התזמורת משתלבת בו.

הביצועים הבלתי-נשכחים של הגששים לשירים שהולחנו על-ידי טובי המלחינים וההרמוניה הקולית המופלאה שלהם זוכים גם הם להתייחסות מקורית לפרשנות בלתי-צפויה. למשל, "שיר הדייג" נשזר עם המערכון "דייג אוהב דגים" לחווייה של שיר פאדו נוסטלגי ונוגע ללב, או שירה של נעמי שמר – "לו יהי" – יזכה לעיבוד יוצא-דופן המשלב ביצוע נדיר ומיוחד לשיר כפי שהוקלט בתכנית "המעגל עם דן שילון", ואילו "מים לדוד המלך" יבוצע בגרסה משעשעת עם עיבוד בסגנון מוזיקת בארוק עתיקה ועם  חברי הגשש המופיעים כזמרי אופרה בסיפור אופראי דמיוני.

מנצח: רועי אופנהיים // מלחין ומעבד: אמיר לקנר// עיצוב וידאו ארט: נמרוד צין // עיצוב סאונד: ואל קוטלר // עיצוב תאורה: נדב ברנע // כותב: גור קורן // מנהלים אמנותיים: זהר שרון, רועי אופנהיים ואמיר לקנר. מפיקה: יעל בכור פדן , מנכ״ל: עומר לקנר רייכנטל.

כרטיסים:www.bimot.co.il   טלפון:*6226