חיפוש
Close this search box.

מדריך הצופים מירושלים שסיים קורס חובלים ומצטרף לשייטת 7

טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים בבסיס זרוע הים שבחיפה. הטקס נערך בנוכחות, ראש המטה הכללי, רב אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני הפיקוד הבכיר בזרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

קורס חובלים, קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית.
הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס. בקורס חובלים מחזור 147 הוכשרו כ-34 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.

קורס חובלים - א' למד בתיכון בירושלים. לפני גיוסו הדריך בתנועת הצופים
א' למד בתיכון בירושלים. לפני גיוסו הדריך בתנועת הצופים

סגן א' בן ה-22 מאזור ירושלים צעד על רחבת המסדרים במעמד מרגש, לאחר שנתיים וארבעה חודשים של קורס אינטנסיבי ומשמעותי ונחשפו לו דרגות הקצונה וסיכת החובל היוקרתית.
א' מסיים את הקורס במגמת צוללות ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בשייטת 7. א' למד בתיכון בעיר מגוריו והרחיב תיאטרון ומדעי המחשב. לפני גיוסו הדריך בתנועת הצופים עד כיתה יב' ובנוסף לקחת חלק במכינה אשר בה למד על היסטוריית מדינת ישראל והתנדב בכל רחבי הארץ.
על הקורס מספר א': "הקורס מותח את הגבולות שלך לקיצון, אתה צריך ללמוד לעבוד תחת לחץ ותחת זמן קצוב אבל להבין שהכל עבור המטרה: לשמור על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה".
הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על אלין הוא שלב ייעודי, "זה השלב שבו אתה מבין את התפקיד בצורה הטובה ביותר ומגיע לליבה המקצועית והפיקודית ושם אני אישית למדתי הכי הרבה על עצמי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *