חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קמפיין תמיכה עולמי בעם האוקראיני הושק במוזיאון ידידי ישראל בירושלים

קמפיין תמיכה עולמי בעם האוקראיני הושק במוזיאון ידידי ישראל בירושלים

הערב, יום שני, 4/4/22 השיק מייק אוונס במרכז התקשורת של מוזיאון ידידי ישראל קמפיין תמיכה עולמי בעם האוקראיני תחת הסלוגן Ukraine can't Breathe.

ד"ר מייק אוונס, מייסד מוזיאון ידידי ישראל בירושלים, סופר רבי מכר, עיתונאי זוכה פרסי עיתונות ופרשן אמריקאי מוכר השיק היום במרכז התקשורת של מוזיאון ידידי ישראל קמפיין עולמי לגיוס תמיכה באוקראינה.

הקמפיין נקרא " "Ukraine can't breathe ובעברית- אוקראינה לא יכולה לנשום".

על בנין מוזיאון ידידי ישראל הנמצא במקום מרכזי מאד במרכז העיר ירושלים, נתלה הבוקר דגל אוקראינה ענק בגודל של 18 מטר רוחב על 15 מטר גובה ועליו המילים Ukraine can't breathe. זהו דגל אוקראינה הגדול ביותר שניתלה בחודש האחרון במזרח התיכון.

סיסמת הקמפיין מתחברת לתנועת Black Lives Matter בארצות הברית הפועלת נגד אי שוויון בחברה.
"אם אי פעם היה אי שוויון, האוקראינים הם אכן הקורבנות. הם צריכים את כל התמיכה שהם יכולים לקבל", אמר אוונס והוסיף "נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הוא יהודי וקרובי משפחתו נרצחו בשואה. כמעט מחצית מילדי אוקראינה, כיום יותר מ-3 מיליון בני אדם, הם פליטים. אנחנו פה בשביל לסייע ליהודים ולכל מי שצריך עזרה באוקראינה. שואה שניה אסור שתהיה. כל תושבי העולם צריכים לפעול ולסייע לעם האוקראיני".

לאירוע הגיעו עשרות ילדים מבית הילדים עלומים בז'יטומיר, אותם אימץ מייק אוונס ואשר הצליחו לצאת מאוקראינה אחרי 11 יום ולהגיע לישראל. כמו כן הגיעו משפחות של ניצולי שואה שבעזרת הכספים של ידידי ישראל חולצו מלבוב, מוסול, קייב ועוד ערים באוקראינה. לוחם מג"ב אליהו גרינקביץ שעלה לפני כ7 שנים מאוקראינה ומשרת במג"ב גזרת ירושלים סיפר את סיפורו האישי והודה לעם ישראל ולידידי ישראל על שהצליחו לחלץ את כל משפחתו מקייב. 3 שנים לא נפגשו וההתרגשות היתה גדולה.

ד"ר מייק אוונס ובנו, מייקל אוונס, חזרו זה עתה מאוקראינה. זו היתה הפעם השניה בתוך שבועיים שיצאו בעצמם לאוקראינה לספק 19 טונות של מזון ולהאכיל 45,000 אנשים. 

בנו של מייק, מיכאל חזר הבוקר מקייב, שם סיפק אוכל שתיה ומצרכים נדרשים לקהילה היהודית. מייק אוונס עצמו פועל באוקראינה כבר למעלה מעשור, מסייע באוכל ואספקה שוטפת למאות ניצולי שואה ויתומים יהודים. בירושלים בנה אוונס מרכז קהילתי לניצולי שואה אוקראינים כולל דירות עבור ברמה הגבוהה ביותר בקמפוס במרכז ידידי ישראל. אוונס מממן מזה שנים רבות אלפי ניצולי שואה מדי שבוע בישראל, מארגן עבורם מסיבות, חגים, אירועים ואף את טקס בר ובת המצוה לניצולי שואה שלא חגגו מעולם.

אוונס אמר באירוע: "אסור לעולם לשתוק. הצעירים ברחבי העולם חייבים לצאת ולארגן צעדות תמיכה ולגייס כספים כדי להפגין חמלה לאנשים הסובלים. כיום באוקראינה מיליוני פליטים שאין להם כלום ואלה שחיים שם סובלים באופן בלתי יתואר. האוקראינים לא יכולים לנשום וחייהם חשובים. אני פותח היום בקמפיין עולמי לגיוס תמיכה של כל חברי בעולם, מאות מיליוני אנשים ומבקש מכולם להיכנס ל https://ukrainehope.com/ ובכך לעזור לרבבות משפחות של פליטים שתקועים בלי מדינה, בלי בית ובלי בעל, ולאוקראינים שנמצאים בגיהנום באוקראינה בלי חשמל, אוכל ואפילו תרופות".

קמפיין תמיכה עולמי בעם האוקראיני הושק במוזיאון ידידי ישראל בירושלים