חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"אמן" המרכז לאמנות חזותית לציבור החרדי וקניון רמות ירושלים השיקו מיצג אורות מרהיב שנבנה  ועוצב על ידי כ-2000 מתושבי שכונות העיר

לרגל חג החנוכה המיזם המיוחד של 2000 מתושבי שכונות צפון העיר

מנהלת "אמן", דורית ליבוביץ': "ביחד עם כ- 2000 משתתפים יצאנו למסע שכולו אור שהתחיל ב"אמן" עבר דרך השכונות בעיר ירושלים והסתיים בהצבה בקניון רמות. ביחד יצרנו כ- 1,000 גופי תאורה שונים, ייחודיים ומרהיבים שמרכיבים את המיצב הענק" .

מיצב אורות מרהיב הושק בקניון רמות במרכזו של הקניון הפתוח . מדובר במיזם משותף לקניון רמות ו"אמן" שנוצר על ידי תושבי העיר. כ-2000 משתתפים, מבוגרים וילדים משכונות  העיר, לקחו חלק בהקמתו והוא כולל כ-1000 נורות שנפרסו על פני כ-500 מ"ר. המיצב, שיצירתו ארכה כשנה נועד לבטא את החיבור שבין אמנות לקהילה ומשלב בתוכו קשת רחבה ומגוונת של צבעים, עיצובים ואורות. המיצב יוצג בקניון למשך חודש ימים.

מדובר בפרויקט משותף של "אמן" המרכז לאמנות חזותית לציבור החרדי, אגף אמניות, המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים וסטודנטיות מקהילת תוצרת הארץ ירושלים הלומדות בשלוחה החרדית של בצלאל, ובתמיכת  הקרן לירושלים.

בטקס חניכת מיצג האורות, בו השתתפו מאות תושבים, שחלקם הגדול אף לקח חלק בהקמתו, התכבד האמן הקהילתי אבי סיבליה שליווה מקצועית את הפרויקט, בהדלקה הראשונה והמרגשת של המיצג. 

חדשות ירושלים JNEWS-יאיר ריבלין - מנכ
יאיר ריבלין – מנכ"ל קניון רמות ירושלים . צילום : יח"צ

מנכ"ל קניון רמות ירושלים, יאיר ריבלין :" בפתחו של חג החנוכה, חג האורים, אנו שמחים ומתרגשים לחנוך בקניון רמות מיצג אורות מרהיב ביופיו. המיצג, הוא פרי יצירתם של כ-2000 מתושבי ירושלים, אשר בנו יחד במו ידם יצירת מופת, המעניקה הרבה אור ושמחה. אני מודה לכל השותפים בפרויקט המיוחד הזה ולכלל התושבים שלקחו בו חלק. זה אך טבעי שמיצג האורות המבטא אחווה ואחדות אמיתית נחנך בסמוך לחג החנוכה,  המסמל מכל את ניצחון והתגברות האור על החושך, היחד על הלבד, האמונה על השכל,  השיתופיות אל מול האינדיבידואליות והאומה לפני הפרט. שיהיה לכולנו חג חנוכה שמח".

דורית ליבוביץ', מנהלת "אמן": כחלק מהתקופה מאתגרת בה אנחנו נמצאים, תקופה המקשה עלינו לחזור לשגרת החיים המוכרת, הגיע אלינו פרויקט מאירים אשר מייצר מטפורה של יציאה מהחושך אל האור, מעניק תחושת קירוב, חוזק ועמידות משותפת מול האתגר שהקרונה הציבה לנו כחברה. ביחד עם כ- 2000 משתתפים יצאנו למסע שכולו אור שהתחיל ב"אמן" עבר דרך השכונות בעיר ירושלים והסתיים בהצבה בקניון רמות. ביחד יצרנו כ-  1,000 גופי תאורה שונים, ייחודיים ומרהיבים שמרכיבים את המיצב הענק שמוצב לפניכם. זו הפעם הראשונה בה פנינו לציבור וקראנו לו להשתתף במיזם שיוצב במרחב ציבורי. האוכלוסיות הרבות שנענו לקריאתנו ולקחו חלק ביצירת המיצב מעידים  על החוזק שלנו כחברה.אני רוצה להודות לכל מי שהוסיף את האור שלו, יחד הארנו את השכונות באור גדול, חנוכה שמח".

קניון רמות שנבחר להוות את הבית של מיצג האורות הוא הקניון השני בגודלו בירושלים. הקניון מציע חווית קנייה ירושלמית ייחודית  עם מגוון רשתות גדולות ומותגים מובילים ארציים וירושלמיים בתחומים שונים כדוגמת אופנה וביגוד, נעלים, משקפים ,רפואה, בתי קפה ומסעדות ועוד וכן חניה בחינם. מיקומו של הקניון וקרבתו לצירי התנועה הראשיים בירושלים מאפשרים הגעה נוחה ומהירה אליו מכל רחבי העיר.