חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לראשונה ביישוב החרדי: תכנית עירוב שימושים: ספורט, מסחר ותעסוקה

לאחר שלוש שנות קידום הגיעה התוכנית בקריית יערים לישורת האחרונה-התוכנית מציעה עירוב שימושים: ספורט, מסחר ותעסוקה, בתי ספר וגני ילדים, מעונות יום ופארק ציבורי; מחר צפויה הוועדה המחוזית לקיים דיון בהתנגדויות לתוכנית 

שלוש שנות עבודת תכנון ופיתוח יתנקזו מחר אל הישורת האחרונה בוועדה המחוזית בירושלים, אשר צפויה לדון בהתנגדויות בתכנית עבור קרית יערים. מדובר יישוב חרדי קטן בעל אוכלוסיה של כ- 6,500 תושבים, המוכנה גם טלז סטון.  מדובר בישורת אחרונה, כאשר היום (רביעי) יתקיים הדיון האחרון לפני החלטה על אישור התכנית. מדובר בתכנית ראשונה מסוג זה ביישוב החרדי, שכוללת עירוב שימושים – ספורט, מסחר ותעסוקה, בתי ספר וגני ילדים ופארק רחב ידיים.

מהיזמים נמסר כי לראשונה ייהנו תושבי קרית יערים ממרכז ספורט בנוי בהיקף של כ-2000 מ"ר  שישולב עם כ-3000 מ"ר מסחר ותעסוקה ביישוב, התוכנית מייצרת מענה משמעותי לצרכי ציבור של היישוב כאשר כ-50% משטח התוכנית  בית ספר, 4.5 דו' לפארק ושצ"פ, מעונות יום גני ילדים בתי כנסת ועוד, וזאת לצד תוספת של  119 יחידות דיור בגובה של עד שבע קומות.

מרכז ספורט בקריית י ערים תכנית חדשה
מרכז ספורט בנוי בהיקף של כ-2000 מ"ר  שישולב עם כ-3000 מ"ר מסחר ותעסוקה ביישוב

 

במסגרת התכנית,  תפקיע המועצה המקומית קרית יערים 5 דונמים מתוך 7 דונמים הנמצאים בבעלות פרטית של קבוצת בית ירושלמי. על פי התכנית, השטח שיעבור לבעלות המועצה המקומית ישמשו בין היתר לבניית בית ספר שלושה בתי כנסת מעונות יום ופארק רחב ידים בגודל כולל של 3 דונם, אשר יתנו מענה לחוסרים הקיימים ביישוב.

בשטח שיישאר בבעלות בית ירושלמי ייבנו כאמור בנייני מגורים, גני ילדים ובתי כנסת. מרכז ספורט משוכלל עבור האוכלוסייה החרדית המקומית ישולב עם מרכז תעסוקה ומסחר ראשון ביישוב. בנוסף ייבנו בשטח המופקע מוסדות חינוך.

יחיאל סגל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת בית ירושלמי, אמר: "מפרוזדור קטן בירושלים, התכנית תאפשר לקריית יערים עצמאות מבחינת תעסוקה ומסחר וכבר לא תהיה תלויה בירושלים ובשאר היישובים הסמוכים, דבר שיעלה משמעותית את רמת החיים ואיכות החיים של תושבי היישוב. מדובר בציון דרך חשוב עבור המועצה המקומית בפרט והמגזר החרדי בכלל, שיהנה בין היתר מ-2000 מ"ר בנוי לשטחי ספורט. אנו מעריכים כי התוכנית תשפיע לטובה על המצב הסוציו אקונומי של התושבים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *