חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קרית היובל: מתחם ורבורג יהפוך להיכל תרבות ומרחב פנאי ציבורי מטופח ופתוח

מתחם ורבורג בקריית יובל - קרדיט האגף לתכנון עיר
צילום אוויר של מתחם ורבורג בקריית יובל – באדיבות אגף תכנון עיר.

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה החליטה השבוע להמליץ על הפקדת תכנית מתחם ורבורג בקריית יובל. שטח התכנית הינו כ-6 דונם וכיום הוא בייעוד לבניין ציבור.

התכנית החדשה מציעה לחלק את המתחם בין שטח למבני ציבור, אשר ישמש להקמת בית תרבות ואודיטוריום ובכלל זה חללים נלווים, שיעמדו לשירות השכונה ותושביה ויהיו עוגן תרבות,  לבין שטח פתוח אינטנסיבי, שישמש לפעילות פנאי, בדרך של גינות משחק ונוי.

בשלב ראשון כוללת התכנית הקמת מרכז תרבות ואודיטוריום בהיקף של כ- 2,400 מ"ר ובשלב שני (בעתיד)  עוד כ- 1200 מ"ר. כאמור, לצד היכל התרבות החדש שייבנה, יוכשר שטח פתוח שישמש את תושבי השכונה לפעילויות פנאי, וכך יתמכו במבנה ויאפשרו אירועים חוץ שכונתיים. עורך התכנית אדריכל אבנר אופק והיא מקודמת על ידי אגף תכנון עיר בעיריית ירושלים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ״התוכנית החדשה היא מודל לתוצאה מיטיבה אשר מקובלת על כל הגורמים בקהילה ומאפשרת לכולם חיים קהילתיים מכבדים. מחשבה פתוחה, שיח בין קהילות ונכונות להגיע להבנות ולפתור בדרך זו קונפליקטים, היא הדרך שאותה אנו מתווים מאז כניסתי לתפקיד ראש העיר, הכל על מנת לאפשר חיים משותפים ומכבדים של אלה לצד אלה תוך שמירה על האופי והצביון המיוחדים של כל אזור וכל מרחב בעירנו האהובה, ירושלים. תושבי קריית היובל יוכלו ליהנות מעוד מרכז תרבות ומרחב פנאי ציבורי ומטופח בלב השכונה. אני גאה על כך ומודה לאדריכל אפק ולצוות התכנון בעירייה על ההישג החשוב הזה.