חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

 לרינת הופר יש חכה, איפה הדג? לכבוד הקיץ תערוכה חדשה בספריית האיור של מוזיאון ישראל

תערוכה חדשה בספריית האיור במוזיאון ישראל, "מחכה עם חכה" מפגישה את הילדים עם השירים והאיורים המקוריים של הסופרת והמאיירת האהובה, רינת הופר.

בשבוע הבא, 25.7.23 יתקיים אירוע פתיחה שבו תחתום רינת הופר על ספריה ויתקיים מופע חי של מבחר שירי "ענן על מקל".
מבקרים קטנים וגדולים מוזמנים לשכשך בים של ספרים ולדוג ציורים ושירים אהובים של רינת הופר. המאיירת, המשוררת וסופרת הילדים מתארחת בספריית האיורים של מוזיאון ישראל (היחידה מסוגה בארץ ובעולם המקוטלגת לפי שמות המאיירים) ומציגה תערוכת יחיד המשלבת איורים מקוריים מספריה, וכן שירים, משחקים, וגם חידות שנוצרו במיוחד עבור התערוכה, כולם בהשראת דגים.

אורנה גרנות אוצרת התערוכה מזמינה את כולם, ילדים ומבוגרים לדיג : "בואו להטיל חכה דמיונית אל תוך הספרים האהובים של הופר (חנן הגנן, איילת מטיילת, מפלצת סגולה ועוד) לדוג חפצים וחרוזים מומצאים"
אורנה גרנות אוצרת התערוכה מזמינה את כולם, ילדים ומבוגרים לדיג : "בואו להטיל חכה דמיונית אל תוך הספרים האהובים של הופר (חנן הגנן, איילת מטיילת, מפלצת סגולה ועוד) לדוג חפצים וחרוזים מומצאים"
מימין אורנה גרנות ורינת הופר. צילום: זוהר שמש, מוזיאון ישראל
מימין אורנה גרנות ורינת הופר. צילום: זוהר שמש, מוזיאון ישראל


רינת הופר מתארת איך נולד הרעיון לתערוכה, "אורנה גרנות סיפרה לי על התערוכה הגדולה של אגף הנוער, שנפתחה לפני שבוע, "תעלומות במצולות". התערוכה עוסקת במסתורי הים והתחלנו לחשוב איך זה קשור אלי ולספרים שלי, זה די מצחיק כי גילינו שכמעט בכל אחד מהספרים שלי יש איור שקשור בדג. לפעמים הדגים מופיעים בטקסט ולפעמים ללא קשר לטקסט הם מתחבאים באיור".

לדבריה של הופר החיבה לדגים כנראה מתקשרת לילדותה " לאבא שלי היו אקווריומים והוא מאד אהב דגים וכנראה שהאהבה הזו עברה אלי. אני מזל דגים, יש לי בבית כל מיני סוגים של דגים מכל מיני חומרים. אני מאד אוהבת דגים וכל מה שהדגים מסמלים".
אורנה גרנות אוצרת התערוכה מזמינה את כולם, ילדים ומבוגרים לדיג : "בואו להטיל חכה דמיונית אל תוך הספרים האהובים של הופר (חנן הגנן, איילת מטיילת, מפלצת סגולה ועוד) לדוג חפצים וחרוזים מומצאים, ובעיקר לחפש ולמצוא באיורים וברחבי הספרייה דגים מפתיעים שיצרה ומצאה הופר ובשלל גדלים, צבעים וחומרים".
התערוכה פתוחה לקהל ,הכניסה לספריית האיור ללא תשלום נוסף (בשעות הפתיחה המפורסמות באתר). בימים שלישי, ושבת, כניסת ילדים(עד גיל 18) למוזיאון ישראל- חינם.
בשבוע הבא, יום שלישי 25.7.23 בשעה 17:00 יתקיים באגף הנוער של מוזיאון ישראל, אירוע פתיחה חגיגי במהלכו רינת הופר תחתום על ספריה ויתקיים מופע חי של מבחר שירי "ענן על מקל" (מילים: רינת הופר; לחן: דידי שחר).
אוצרת: אורנה גרנות
איורים: רינת הופר
מעצבת התערוכה: ליה טומשוף

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *