חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגינה הקהילתית של דיירי מגדלי הים התיכון ירושלים עם השתילים והצמחים מעוטף עזה

דיירי מגדלי הים התיכון ירושלים חנכו בשבוע שעבר את הגינה הקהילתית במרחב הציבורי של הבית. עשרות הצמחים והשתילים נקנו ממשתלות בעוטף עזה, על מנת לסייע לחקלאים בדרום.

דיירי הבית הובילו את הקמת הגינה הקהילתית עם צמחים המותאמים לעונת החורף כחלק מתפיסת המגורים של מגדלי הים התיכון המעניקה לדיירי הרשת את הבמה המרכזית להוביל, לגלות ולחוות עולמות תוכן מגוונים גם בגיל 70+.

הגינה הקהילתית של דיירי מגדלי הים התיכון ירושלים עם השתילים והצמחים מעוטף עזה
הדיירים שתלו חרציות, רקפות, ירקות חורף ובהמשך ישתלו גם תבלינים.

 

כלל האדניות בגינה החדשה נבנו על ידי הדייר אריק סרגון בן ה-95 , בחוג הנגרות המתקיים בבית. בשתילת הצמחים והפרחים השתתפו הדיירים עם עזרתו המקצועית של דודו גנן הבית. הדיירים הקדישו את השתילה הראשונה בגינה לעם ישראל ובתקווה לימים טובים יותר.

"שתילת צמחי ופרחי חורף במגדלי הים התיכון ירושלים מעניקה נראות יפה,  ירוקה וחגיגית במרחב הציבורי של המתחם וכן מחזקת את תחושת השייכות של כלל הדיירים לקהילה ולאדמה", נמסר מבית הדיור המוגן .

"מחקרים רבים הוכיחו שהקשר של האדם עם הטבע, המגע עם האדמה הצמחייה ובעלי החיים בסביבה ירוקה, הוא קשר טיפולי ובעל השפעות רחבות היקף על יצירתיות ופרודוקטיביות. בנוסף, גינון טיפולי מחזק קשרים חברתיים ומשפר את איכות החיים של האנשים במישור הרגשי, הקוגניטיבי, המוטורי והחברתי".

מנהלת איכות חיים ורווחה במגדלי הים התיכון ירושלים, סמדר שריג שמי:" גינה קהילתית היא מקום ציבורי המתוחזק על ידי הקהילה ולמענה. הגינה הקהילתית שלנו הוקמה בעבודה משותפת של הדיירים שהובילו את הפרויקט משלב התכנון ועד להשלמתו. בחוג הנגרות המתקיים אצלנו בבית נבנו אדניות נפלאות, בהן שתלו הדיירים חרציות, רקפות, ירקות חורף ובהמשך ישתלו גם תבלינים. הגינה היא לטובת הקהילה, והליך הקמתה מבטא באופן מובהק את שיתוף הפעולה והעמקת הקשרים החברתיים בין דיירי הבית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *