חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיתוף הפעולה מרגש בין מוזיאון ארצות המקרא ירושלים למיזם "נפשות" במסגרת פסטיבל צמי"ד

שיתוף הפעולה מרגש בין מוזיאון ארצות המקרא ירושלים למיזם "נפשות" במסגרת פסטיבל צמי"ד במטרה להעלות את המודעות לבריאות הנפש באמצעות אומנות

שיתוף פעולה מרגש בין מוזיאון ארצות המקרא ירושלים למיזם "נפשות", במסגרת פסטיבל צמי"ד יתקיים ביום רביעי | 26.6.24 | 18:00

האירוע יתקיים במסגרת פסטיבל צמי"ד, אירוע הנותן במה למאות אומנים בעלי מוגבלויות בתחומי האומנות השונים: תאטרון, מוסיקה, שירה ועוד. במסגרתו תתאפשר חשיפה לאומנים ואומנויות המתמודדים עם מגבלה נפשית.

במסגרתו יוזמן הקהל לסיור עצמאי בין גלריות המוזיאון השונות, המשלב מפגש בין האומנים המשתתפים בערב לבין עולמות התוכן של המוזיאון, תרבויות העולם העתיק וצד תערוכות עכשוויות. ננסה להבין כיצד התפתחה רפואת הנפש.

מיד לאחר הסיור תתקיים הרצאה ומופע; הרצאתו של הרב אביה הכהן, ר"מ בישיבת תקוע חוקר ומלמד מקרא -פרקי תהילים כמרפא לנפש, נעיין במזמורי תהילים כמפתח להבנת תהליכי רפואת הנפש, ננסה להבין כיצד התפתחו מסורות הקשורות לאמירת תהילים.

לסיום יתקיים המופע "כואב מפנים ויפה מבחוץ" על אומנות, טראומה והחלמה עם שני בלאו, שחקנית ויוצרת תיאטרון, מופע עמוק עם טוויסט הומוריסטי.     

שיתוף הפעולה מרגש בין מוזיאון ארצות המקרא ירושלים למיזם "נפשות" במסגרת פסטיבל צמי"ד במטרה להעלות את המודעות לבריאות הנפש באמצעות אומנות

 

ד"ר ריסה לויט, מנכ"לית מוזיאון ארצות המקרא ירושלים "אנו שמחים על שיתוף הפעולה ועל הזכות לקחת חלק בעשייה תרבותית בה יש מקום לאמנים ולקהלים מגוונים. לאורך כל התקופות בתרבות החומרית ובאומנות השתקפה האפשרות לפתוח את הנפש, לתת לה ביטוי, ואף לאפשר התמודדות עם קשיים ותמורות בחיים ולתת הזדמנות לקהלים חדשים להיחשף לבריאות הנפש"

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מציג את ההיסטוריה של האנושות באמצעות אוסף עתיקות ייחודי, מהחשובים בעולם, של ממצאים שמקורם בארצות ובתרבויות הנזכרות בתנ"ך.

פרטים באתר המוזיאון: www.blmj.org