חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרתון ירושלים 2024: לראשונה תשתתף נבחרת של רצות ורצים עם מוגבלויות במקצה תחרותי שאינו מקצה הקהילות

לראשונה במרתון ירושלים: נבחרת של רצות ורצים עם מוגבלויות ישתתפו במירוץ
נבחרת של רצות ורצים עם מוגבלויות, כולם בוגרים של ארגון 'שלוה' ישתתפו במקצה 5 הקילומטרים במרתון ירושלים, זאת לראשונה בתולדות המרתון. בנות הנבחרת יזניקו את המקצה יחד עם ראש העיר.

מרתון ווינר ירושלים
מרתון ווינר ירושלים צילום: sportphotography

היסטוריה במרתון ירושלים 2024: השנה, לראשונה בתולדות המירוץ הירושלמי הבינלאומי, תשתתף נבחרת של רצות ורצים עם מוגבלויות במקצה תחרותי שאינו מקצה הקהילות (מקצה המעודד מעורבות חברתית בו רצים נציגי עמותות רבים והוקם ע"י שלוה ועיריית ירושלים).

בנבחרת שלוה, אשר תרוץ את מקצה 5 הקילומטרים, חברים בוגרים ובוגרות מארגון שלוה המטפל ומשלב ילדים ובוגרים עם מוגבלויות בחברה. חברי הנבחרת הינם נעמה אהרון בת 25, שרה שרוני בת 26, ישראל לסרי בן 30, משה ישראל בן 21, עומר פרץ בן 25, ותהילה גפן בת 23. את הנבחרת מאמנת עמית טננבאום.
מעבר להיסטוריה שבהשתתפות במקצה תחרותי עבור נבחרת של רצים עם מוגבלויות, בנות הנבחרת יזניקו את המקצה יחד עם ראש העיר ויעבירו מסר ביום האישה אשר חל ביום המרתון, כי גם הן מסוגלות ויכולות ועם שוויון והכלה השמיים הם הגבול.

כמו כן ישתתפו במרתון ירושלים כ-300 רצות ורצים מטעם עמותת שלוה, מתוכם כ-170 אשר הגיעו מחו"ל להשתתף כשגרירי העמותה במירוץ, בשלל מקצי המרתון החל ממרתון מלא ועד מירוץ הקהילות ואליהם יצטרפו כמובן ילדי שלוה ומשפחותיהם.

עמית טננבאום, מאמנת הנבחרת ומאמנת כושר בשלוה: "מרגש מאוד לראות את התהליך והמסע שהנבחרת עברה. הם התאמנו ברצינות והתמדה מעוררת השראה, הם ההוכחה שניתן להשיג כל מטרה אם מאמינים ביכולות ולא מסתכלים רק על המוגבלות, בדיוק כמו שמאמינים בשלוה. אני גאה בהם מאוד, מאחלת בהצלחה לכל הנבחרת ובטוחה שזו רק ההתחלה".

הנבחרת של שלוה למרתון ירושלים. צילום דוברות שלוה.
הנבחרת של שלוה למרתון ירושלים.עומדים: עומר פרץ, נעמה אהרון, עמית טננבאום, שרה שרוני, ישראל לסרי מקדימה: משה ישראל, תהילה גפן צילום דוברות שלוה.

חברי נבחרת שלוה:
תהילה גפן בת 23, גרה באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה, עובדת בחנות בגדים. דוברת עברית ואנגלית.
שרה שרוני בת 26, גרה באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה בירושלים, עובדת בגן ילדים.
נעמה אהרון בת 25, גרה באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה בירושלים, עובדת בתכנית התעסוקה של שלוה.
עומר פרץ בן 25, גר באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה בירושלים. עובד בתכנית התעסוקה של שלוה.
משה ישראל בן 21, גר באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה בירושלים, עובד כעוזר טבח בבסיס בית חורון.
ישראל לסרי בן 30, גר באופן עצמאי בדיור בקהילה של שלוה בירושלים. לומד במכון פוירשטיין ועובד פעמיים בשבוע בבית קפה בבית אבות. דובר עברית וצרפתית.