חיפוש
Close this search box.

שר הבריאות אוריאל בוסו: "מערכת בריאות הנפש נמצאת באירוע הגדול ביותר בתולדותיה

שר הבריאות אוריאל בוסו סייר במנהלת מחוז ירושלים של קופת חולים מאוחדת, בביקור הראשון שלו בקופת חולים מאז מונה לשר לפני מספר שבועות. במהלך הסיור, ביקר השר במרכז שליטה שאחראי על הניהול השוטף של שירותי הקופה בחירום ובמרכז לרפואה דחופה של מאוחדת, שמטפל מדיי יום במאות אנשים שזקוקים לטיפול רפואי מיידי, ביניהם תואוריאל בוסו שר הבריאות צילום: יעקב כהןשבי ירושלים, אנשים שפונו מבתיהם ומשתכנים במלונות העיר.

"מדינת ישראל נמצאת בשעתה הקשה ביותר, ובמלחמת עצמאות", אמר השר אוריאל בוסו במהלך הסיור. "מערכת הבריאות התגלתה במלוא הדרה, ואני רואה את זה בשטח מדיי יום. קופות החולים הן העוגן המרכזי שלנו, ולכן חשוב לחזק אותן דווקא בימים אלה. מערכת הבריאות היא הראשונה שהתעשתה, התאימה את עצמה ואת השירותים שלה למצב החירום, וזה בעיקר בזכות עובדי מערכת הבריאות שמבינים את השליחות העצומה שמוטלת עליו".

"מערכת בריאות הנפש נמצאת באירוע הגדול ביותר בתולדותיה", סיכום השר. "הרפואה בקהילה היא זו שתתן את המענה לאתגר העצום הזה, ובכוונתי לעשות כל מה שביכולתי כדי לוודא שיש לקופות את כל האמצעים הנדרשים".

שר הבריאות אוריאל בוסו בביקור במרכז השליטה של מאוחדת במחוז ירושלים
שר הבריאות אוריאל בוסו בביקור במרכז השליטה של מאוחדת במחוז ירושלים
יור מאוחדת איל גבאי

יו"ר מאוחדת איל גבאי: "המסירות של עובדי מערכת הבריאות, מכל המגזרים, ראויה להערכה עצומה. כל אחת ואחד מהם שם את קשיים האישיים והמשפחתיים שלו בצד, ונרתם למשימה הלאומית במטרה לתת את המענה הנכון ביותר למי שזקוק לנו כל כך בימים אלה, בין אם מדובר בצורך פיזי או נפשי. במקביל, אנחנו נערכים למגוון תרחישים, גם להסלמה בגזרה הצפונית, וערוכים להמשיך ולתת שירות רפואי חיוני, תוך קיום הערכות מצב יומיות והתאמה של השירותים והמטפלים שלנו לצרכים בשטח ולמציאות המשתנה".

עוזי ביתן , צילום: ענבל מרמרי

מנכ"ל מאוחדת עוזי ביתן: "הגענו אל המלחמה הקשה הזו כשאנחנו ערוכים ומוכנים, והתחלנו לנהל את השירותים הרפואיים של הקופה בשעת חירום באופן כמעט מיידי, תוך מתן מעטפת כוללת של שירותים לכלל האוכלוסיה, וכמובן גם לנפגעי הלחימה ולאנשים שפונו מבתיהם. אין ספק שזירה מרכזית היא מערך בריאות הנפש, ולכן תוך שעות ספורות מתחילת הלחימה פתחנו מוקד סיוע נפשי שהביקוש אליו עלה על כל מה שאי פעם הכרנו, וגם קיימנו מאות שיחות טיפוליות עם אנשים שחוו אירועים קשים מנשוא. אני גאה לעמוד בראש ארגון שיודע להתגייס בשעת חירום, והמשימה המרכזית שמוטלת עלינו כרגע היא לוודא שנוכל להמשיך לתת מענה גם בטווח הארוך, לאנשים שכל כך זקוקים לנו כרגע, ועוד יזדקקו לנו בחודשים הקרובים".                                                                                        

מנהל מאוחדת במחוז ירושלים עופר משולםמנהל מחוז ירושלים עופר משולם: "כקופת החולים הגדולה ביותר בירושלים והסביבה, אנחנו אמונים על הבריאות של 550 אלף אנשים בשוטף, ובימים אלה נרתמנו גם לטיפול בכל תושבי העוטף והצפון שמשתכנים במלונות בסביבת העיר. רופאים רבים מגיעים למלונות בהתנדבות מלאה, ואליהם מצטרפים צוותים רפואיים נוספים, ביניהם צוותי בריאות הנפש, עובדים סוציאליים, קלינאי תקשורת, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ועוד, שמעניקים סיוע וטיפול לכל מי שזקוק לנו בשטח. במקביל לצרכים הפיזיים, אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע נפשי רב נפגעים, עם גלי הדף רבים, וערוכים להמשיך לתת מענה לצרכים הייחודיים של האוכלוסיות השונות, תוך כדי כך שאנחנו קשובים לשטח ולצו השעה. מיד עם תחילת הלחימה הבנו שגם העובדים שלנו צריכים מענה, כדי שיוכלו להמשיך לתת טיפול וסיוע ללקוחות שלנו, ופתחנו 13 מעונות יום לילדי העובדים, שאיפשרו להורים שלהם להגיע גם בשעת חירום וכשכל מסגרות החינוך היו סגורות".
עוזי ביתן – צילום: ענבל מרמרי
שר הבריאות אוריאל בוסו – צילום: יעקב כהן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *