חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחרי שנתיים – התיירות הנוצרית חוזרת לישראל

לאחר שנתיים של תיירות מאוד מצומצמת לישראל בעקבות מגפת הקורונה, השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים נרגשת לשוב ולארח את חגיגת חג הסוכות השנתית, בהשתתפותם של מעל 2,000 נוצרים אוהבי ישראל מ-70 מדינות שונות שייקחו חלק בחגיגות בירושלים במהלך שבוע חג הסוכות.

לדברי נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים ד"ר יורגן בולר " אלפי האורחים שלנו  מגיעים לכאן להנות מקשרי האחווה עם נוצרים ציונים  מרחבי העולם, לברך ולחזק את אזרחי מדינת ישראל, ולחגוג את חג הסוכות יחד כאן בירושלים  כמצוות התנ"ך. וזהו  כבוד גדול בשבילנו לארח את ההתכנסות הבינלאומית הגדולה ביותר בישראל מאז שהוסרו מגבלות הקורונה."

בין האורחים צפויים להגיע גם שרי קבינט, חברי פרלמנט ומנהיגים נוצרים ציונים  נכבדים מאפריקה, אירופה ואמריקה הלטינית ובכך לייצר את המומנטום לעלייתה מחדש של התיירות הנוצרית בישראל.  

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג צפוי להיות בין הנואמים הראשיים בחגיגות השנה. בנוסף ינאמו גם סגן ראש עיריית ירושלים פלר חסן-נחום, ומנהיגים ישראלים נוספים.

מגוון רחב של אומנים נוצרים אוהבי ישראל, מקומיים ובינלאומיים, יופיעו באירועי החג, ביניהם זמרים מברזיל, קנדה, מצריים, פיג'י, פינלנד, גרמניה, חוף השנהב, נורבגיה, דרום אפריקה, וארצות הברית. בנוסף, יופיעו שני זמרים ילידי איראן שברחו מהמדינה וישירו בפרסית ובעברית.

לראשונה מאז הושק אירוע חג הסוכות של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים ב- 1980,  הוא נפתח בצפון הארץ עם שתי הופעות בגן הלאומי כפר נחום לחופיה הקסומים של הכנרת, מקום מגוריו ופועלו של ישו.

לאחר מכן, החגיגות יועתקו לירושלים ויכללו חמישה ימים גדושי אירועים שייפתחו באירוע הססגוני "מפקד האומות" בפיס ארנה בירושלים ויגיעו לשיאם במצעד הדגלים הפופולארי בעיר. ביום השמיני והאחרון של הפסטיבל, הם יגיעו  לנגב המערבי לעצרת תמיכה וטקס נטיעת עצים באזור עוטף עזה.

הביקור המסכם באזור המועצה המקומית שער הנגב ישים דגש על פועלה הרחב של השגרירות הנוצרית והסיוע הרב שהעניקה ליישובים הישראלים באזור עוטף עזה. בשנים האחרונות, השגרירות הנוצרית תרמה כ-140 מקלטים ניידים ו-24 רכבי כיבוי אש כדי לסייע לתושבי העוטף בהתמודדותם עם האיום הבלתי פוסק של טילים ובלוני תבערה המשוגרים מעת לעת לעבר ישראל. בנוסף, השגרירות הנוצרית מקיימת שיתוף פעולה עם הקרן הקיימת לישראל לשתילת עצים שישמשו כגדר חיה שתגן על יישובי העוטף ולייעור מחודש של האזורים השרופים באזור.

"אנו נרגשים לסיים את החגיגות השנה עם מפגן תמיכה לצד חברינו הישראלים הגרים, עובדים ומגדלים את משפחותיהם באזור עוטף עזה תוך כדי הפגנת כושר עמידה ואומץ רב" אומר ד"ר בולר. "אנו במיוחד רוצים שנוצרים – ציונים יהיו עדים לרוח החיובית המדהימה המובילה את יישובי העוטף למרות כל האתגרים העומדים בפניהם. מפגש זה ייתן השראה למשתתפים בפסטיבל להתמודד ולצלוח את המשברים הרבים המכים את המדינות מהן הם מגיעים."