הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לקבוצת 'יסודות שיתוף' שתי תכניות להתחדשות עירונית בירושלים

הפרויקט ברחוב יותם, במושבה היוונית בירושלים. הדמיה: מלצר, אפריל, אללו אדריכלות ותכנון ערים.
הפרויקט של יסודות שיתוף ברחוב יותם, במושבה היוונית בירושלים. הדמיה: מלצר, אפריל, אללו אדריכלות ותכנון ערים.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה שתי תכניות להתחדשות עירונית אותן יוזמת ומקדמת קבוצת יסודות שיתוף בשכונות יוקרתיות בבירה. 

התוכנית הראשונה שאושרה הינה ברחוב יותם שבמושבה היוונית. מדובר בפרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש) , במסגרתו ייהרסו 24 דירות ישנות ובמקומן ייבנו 48 דירות חדשות ובהן שני פנטהאוזים וכן קומת מחסנים וחניות. הפרויקט, תוכנן על ידי מלצר, אפריל, אללו אדריכלות ותכנון ערים.

התוכנית השנייה היא פרויקט תמ"א 38/1 (עיבוי, חיזוק ושדרוג כולל לבניין) ברחוב תל חי שבשכונת קטמון הישנה. התוכנית כוללת הוספת 5 יחידות דיור חדשות ובהן פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים עם מרפסות גג, לדירות הקיימות במבנה. התוכנית ברח' תל חי תוכננה על ידי האדריכלית שגית קרניאל.

תמר אשל, סמנכ"לית חטיבת התחדשות של קבוצת יסודות שיתוף: "אישור הוועדה המקומית לתוכניות ברחובות יותם ותל חי מהווה צעד חשוב נוסף בהליך ההתחדשות של השכונות הוותיקות במרכז ירושלים, תוך שמירה על מדיניות בינוי התואמת, ככל הניתן, את תכניות האב של עירית ירושלים לשכונות הוותיקות. בהתאם לחזונה של יסודות שיתוף, אנו ממשיכים לקדם מגוון רחב של פרויקטים במסגרת התחדשות עירוניות בשכונות המבוקשות בעיר תוך התאמתם לאופי הדיירים ולצביון השכונה". 

עוד נמסר מהחברה כי שני הפרויקטים שאושרו, תוכננו בקפידה רבה ובעיצוב מושקע, ומציעים לדייריהם חווית מגורים איכותית בפריים לוקשיין בירושלים.  

קבוצת יסודות שיתוף שצמחה בירושלים מתמחה בייזום, תכנון, קידום וביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית על מגוון סוגיה. לקבוצה, המציינת מעל עשור של פעילות בתחום ההתחדשות בעיר, עם למעלה מ – 40 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *