חיפוש
Close this search box.

נשיאה חדשה לעזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה ירושלים: פרופ' תמר רז נחום

פרופ' תמר רז-נחום נבחרה לנשיאה של עזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה ירושלים. היא תיכנס לתפקידה בתחילת שנת הלימודים הקרובה תשפ"ד

פרופ' רז-נחום תחליף את פרופ' רוזה אזהרי שמסיימת את תפקידה לאחר שבע שנים.  פרופ' רז-נחום חברת סגל המכללה מיום הקמתה, ולאורך השנים שימשה בשורה של תפקידים, ביניהם: רקטורית המכללה, יו"ר וועדת ההוראה, ראש המרכז לקידום ההוראה, ראש תחום כימיה, יו"ר וועדת מחקר ועוד.

חבר הנאמנים של מכללת עזריאלי בראשות מר גארי ליבלר אישר את המלצות ועדת האיתור והוועד המנהל של המכללה, שהתקבלו פה אחד, למינויה של פרופ' תמר רז נחום לתפקיד נשיאת המכללה.

פרופ' רז נחום למדה לתואר ראשון בכימיה מורחב באוניברסיטה העברית אותו סיימה בהצטיינות בשנת 1992, לאחריו המשיכה במסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטה העברית במחלקה לכימיה פיסיקלית תיאורטית אותו סיימה בשנת 1996. בהמשך שימשה כחוקרת במרכז מקס פלנק לחקר פיסיקה קוונטית במינכן, גרמניה, ובשנים 1998-1999 חזרה לחקור במרכז פריץ הבר לחקר דינמיקה מולקולרית באוניברסיטה העברית כפוסט-דוקטורנטית.

מאז ועד היום ממשיכה תמר לעסוק במחקר בתחום הדינמיקה המולקולרית, בונה סימולציות ממוחשבות למערכות רב-אטומיות ומשתמשת בתורת האינפורמציה לתהליכים פיסיקליים, כימיים ואף ביולוגיים.

פרופ' רז נחום פרסמה מעל 25 מאמרים בעיתונות הבינלאומית, פרקים בשני ספרים, ספר ומדריך למידה בנושא דינמיקה של תהליכים כימיים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ומספר מאמרים בכתב העת "הוראה באקדמיה" בו היתה גם חברה במערכת המייעצת במשך כעשור.

בשנה האחרונה ללימודי הדוקטורט (1996), הצטרפה לפרויקט "מכללות" של הרשות לפיתוח ירושלים והייתה אחראית על ריכוז כל הוועדות לתוכניות הלימודים השונות. בשנת 1999, הצטרפה למכללה עם פתיחת שעריה, כחברת הסגל האקדמי בדרגת מרצה בכיר.

בשנת 2006, בגיל 38, קיבלה דרגת פרופ' חבר. מהקמת המכללה ועד היום היא מרצה בתחום הכימיה הפיסיקלית ואף זכתה בתואר "מרצה מצטיינת" בכל שנה מאז הקמת המכללה.

לאורך השנים כהנה פרופ' רז נחום בשורת תפקידים במכללה, החל מיו"ר וועדת ההוראה (14 שנים), כראש תחום כימיה (12 שנים) וכיו"ר וועדת קבלה (8 שנים). בשנת 2010 יזמה והקימה את יחידת המחקר של המכללה ועמדה בראשה במשך כשנתיים. באותה שנה גם יזמה והקימה את המרכז לקידום ההוראה והלמידה ועמדה בראשו במשך 6 שנים.

בשנת 2015 מונתה לרקטורית המכללה והובילה את הפיתוח האקדמי וההנהלה האקדמית של המכללה במשך 6 שנים.

נשיאה חדשה לעזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה ירושלים: פרופ' תמר רז נחום
תתחיל את התפקיד בתחילת שנת הלימודים הקרובה תשפ"ד-פרופ' תמר רז-נחום, הנשיאה החדשה של עזריאלי, מכללה אקדמית להנדסה ירושלים.

פרופ' תמר רז נחום מסרה כי היא נרגשת ומודה לחבר הנאמנים והוועד המנהל על בחירתה כנשיאה הבאה של המכללה, וציינה שמבחינתה זו סגירת מעגל שהחלה לפני כשלושה עשורים עת היתה חברה בצוות הקמת המכללה. כמו כן הוסיפה כי מודה לפרופ' רוזה אזהרי הנשיאה הנוכחית על פעילותה רבת השנים למען המכללה וכי בכוונתה לנצל את החודשים הקרובים לחפיפה מסודרת.

 

נשיאת מכללת עזריאלי, פרופ' רוזה אזהרי
הנשיאה היוצאת של מכללת עזריאלי, פרופ' רוזה אזהרי

פרופ' רוזה אזהרי, הנשיאה הנוכחית מסרה כי היא מברכת על המינוי ושמחה כי חברת סגל שצמחה מתוך המכללה תוביל את המשך הפיתוח והקידום של המכללה והוסיפה כי מאחלת לפרופ' רז נחום הרבה הצלחה והנאה בתפקיד.

עזריאלי המכללה האקדמית להנדסה ירושלים הוקמה בשנת 1999 במטרה להכשיר מהנדסים ברמה אקדמית וטכנולוגית גבוהה, אשר ייתנו מענה לביקוש הגדול בתעשיית ההיי-טק המתפתחת בישראל בכלל, ובעיר ירושלים בפרט.

למכללה יש למעלה מ – 4,400 בוגרים במגוון תחומי הנדסה, שהשתלבו בשורה של מקומות עבודה בתעשיות המובילות בארץ, בשוק הפרטי ובמגזר הציבורי לרבות מערכת הבטחון והרשויות שונות.

במכללה לומדים כיום כ – 1,600 סטודנטים, תחומי ההנדסה הנלמדים במכללה הם: הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב, הנדסת תעשייה וניהול לימודי בוקר וערב, הנדסת חומרים, הנדסה פרמצבטית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והחל מהשנה הבאה הנדסה אזרחית. כמו כן נלמד במכללה תואר שני ייחודי ביזמות טכנולוגית, ותואר שני בהנדסת תוכנה.

מעונות עזריאלי ירושלים
מכללת עזריאלי בירושלים