חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ראש העיר, משה ליאון בכנס ראשי ערים בינלאומי באיטליה: הזמין את האפיפיור פרנצ'יסקוס לבקר בירושלים

ראש העיר י-ם משה ליאון וראש העיר פירנצה, דריו נרדלה
ראש העיר י-ם משה ליאון וראש העיר פירנצה, דריו נרדלה

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ביקר באיטליה במסגרת כנס ראשי ערים בינלאומי שהתקיים בעיר פירנצה במעמד ראשי ערים מרחבי העולם, בהן ביירות, פז, ולנסיה ומילאנו. תכלית המפגש הייתה העמקת דיאלוג בין ראשי הערים המרכזיות בנושאים משותפים, קידום שיתוף פעולה ובניית מערכת עבודה קרובה והדדית. במהלך הכנס, נשא ראש העיר דברים בפורום משותף של ראשי הערים, פורום בו נאמו גם ראשי הערים של איסטנבול, אתונה וראש העיר המארחת, פירנצה.

 ״מדינת ישראל תמשיך לשמור, לטפח ולפתח את ירושלים תוך כיבוד כלל הדתות והאמונות השונות. אנו מקבלים בברכה את כלל העולים לרגל לירושלים, העיר הקדושה לאלוהים״, אמר ראש העיר.

ליאון הפנה את דבריו לאפיפיור, פרנציסקוס והזמין אותו לבקר בירושלים "יביא עמו מסר של שלום וסובלנות. ירושלים תתכבד לקבל את פניו ואתכם, עמיתיי ראשי הערים מרחבי העולם, בזרועות פתוחות״.

 ״בשנים האחרונות ירושלים נהנית מהתפתחות ומהתקדמות משמעותית וחסרת תקדים. ירושלים עיר מודרנית שהפכה למרכז כלכלי עם מגוון חברות בינלאומיות וחברות סטארט-אפ בתחומי הבריאות, טכנולוגיות ירוקות, טכנולוגיות מזון, סייבר ועוד", עדכן ראש העיר את ראשי הערים שהשתתפו בכנס.  עוד אמר שירושלים עיר של השראה וחדשנות. "ירושלים בלב העולם, וכשהלב בריא, כל הגוף בריא וכשירושלים שלווה בכל העולם ישכון שלום. כראש העיר ירושלים, אני עובד למען כל העמים וכל קהילות ירושלים״. את דבריו חתם ראש העיר בציטוט מהתנ״ך בו נכתב ״התפלל לשלום ירושלים, שכל מי שאוהב אותה, ישגשג״. במהלך ביקורו נפגש ראש העיר עם שגריר ישראל באיטליה, ד״ר דרור אידר.

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ״הייתה לי הזכות לייצג את ירושלים בכנס ראשי הערים בפירנצה. בדבריי הדגשתי שבירושלים יש לנו שתי משימות עיקריות: לשמר את העבר ואת קדושת העיר לכל הדתות ולבנות למען העתיד. קראתי לשיתופי פעולה בין ראשי הערים כדי לבנות מערכות עבודה, להעמיק בדיאלוג ולייצר שיתופי פעולה ליבנו תמיד בירושלים, יחד עם זאת בימים אלו הוא גם עם אזרחי אוקראינה. כעיר השלום, אנחנו מתפללים לשלום גם שם״.