חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכנס הראשון של קהילת היוצרים העצמאים יוצא לדרך באמצעות הזום

הכנס בשיתוף מט"י ירושלים בשיתוף תיאטרון רחל קשת, דתיות עסקיות מדברות וארגון יוצרים עצמאים יחל מחר בשעה 8:00 ויסתיים בצהריים בשעה 14:15

הכנס הראשון של קהילת היוצרים העצמאים יצא לדרך מחר, יום שלישי, 4.8, (י"ד אב) ויתקיים באמצעות הזום. רחל קשת מנהלת תיאטרון רחל קשת ויוזמת הכנס מספרת:" מדובר בכנס ראשון שבו אנחנו מנסים ליצור קהילה תומכת ליוצרים עצמאיים שחותרים בבדידות גדולה נגד הזרם. חשבנו בכנס זה להיפגש ולהבין איך משלבים זרועות אחד עם השני ובעיקר -איך עובדים עם גורמי תמיכה ליצירת תיאטרון עצמאי מקצועי".

לדברי רחל קשת, חברת עמותת אי"ב ארגון יוצרים עצמאיים בתאטרון, חשוב שהיוצרים ילמדו להשתמש בכלים לשיווק. "זה לא מספיק להיות יוצר. אתה חייב לדעת לשווק באופנים מתקדמים ולכן חברנו למטי ירושלים ולאחר מכן לגופים נוספים כמו 'דתיות עסקיות מדברות' ו'ארגון יוצרים עצמאים'. חשוב להבין שגם עולם התרבות משתנה מאוד וצריך להתאים אותו למציאות המשתנה ביתר שאת בתקופת הקורונה", אומרת קשת.

 

אריאל פרימן, סמנכ"ל הדרכה ופרויקטים מטי ירושלים "במקביל לעבודתינו השוטפת בזמן המשבר אשר כללה מענה בייעוץ חינם, הדרכות ועזרה במימון  אנו מנסים למצוא פתרונות מותאמים ונקודתיים לבעלי העסקים. העוסקים בתרבות ואמנות ספגו מכה קשה  והרעיון של רחל  קשת לחבר אותם בתקופה זו למוסדות ולארגונים הגדולים אשר מתקצבים פרוייקטים בכל רחבי הארץ יכול להוות הזדמנות גדולה עבורם. אני מקווה שהכנס יהווה נקודת פתיחה לאירועים נוספים לעסקי התיאטרון ואנו עובדים בימים אלה על פיתוח  תכניות נוספות שיוכלו לעזור להם".

מנכלית היוצרים העצמאים (אי״ב), ענת רדנאי "היוזמה של רחל, שהיא גם חברת אי"ב – ארגון יוצרים עצמאים בתיאטרון היא יוזמה ברוכה. המשימה שלנו כארגון גג ליוצרים עצמאים בתחום התיאטרון ואמנות המופע היא להנגיש מידע לקהילת היוצרים העצמאים, לכן קיום שמפגש כזה הוא משמעותי מאוד ופותח צוהר משמעותי עבור יוצרים שמתמודדים עם הניהול העצמי שלהם, ואינם יודעים "מאיפה להתחיל" מה קיים, ומי הם "השחקנים" המשמעותיים בזירה של התרבות בישראל".

 במהלך הכנס שיתקיים מחר, שלישי 4.8, ויחל בשעות הבוקר על ידי רחל קשת ואריאל פרימן, תיקח חלק גם מנכלית היוצרים העצמאים (אי״ב), ענת רדנאי שתסקור את היצירה העצמאית בארץ. כן ישתתפו במפגש אורית דה קאסטרו כהן, מנהלת תרבות לפריפריה, מנכ"לית פמי פרמיום, (חברת בת של משרד החינוך התומכת בתרבות בפריפריה) ושלמי אדרי ראש תחום תיאטרון, תרבות לפריפריה, פמי פרמיום. הן תספרנה על התמיכה ביצירה עצמאית וביוצרים עצמאיים וכיצד ניתן להיעזר בהם ואיך נכנסים למאגר שלהם כפי שעושים, נכון להיום יוצרי תיאטרון רבים.

 

ראש אגף תרבות במפעל הפיס, דולין מלניק, תציג את מעגל תמיכות של מפעל הפיס בתרבות בשנה החולפת וראש מדור תיאטרון במשרד התרבות  , עירית פוגל, תציג את הממשקים מול משרד התרבות ותסביר אודות קרן היוצרים העצמאיים.

עוד במפגש הראשון מסוגו של קהילת היוצרים העצמאים ישתתפו נורית ברנד, מפקחת מחוז ת"א מרכז תרבות יהודית שתציג את הממשקים מול האגף לתרבות יהודית ונירית רוסלר, יועצת ארגונית ומנהלת מקצועית של JCU – תרבות בירושלים ללא גבולות שתציג את האירגון ואת פרוייקט החונכות  של יזמי תרבות.