חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחירה בין ביטוחים

השנה אנחנו עסוקים בארץ בהרבה בחירות, זה הזמן לזכור שגם בענף הביטוח יש לנו בחירות שעלינו לבחור, הפעם ננסה להבין מתי נכון לבחור לרכוש  ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' בלבד.

מאת אריאל מונין

בחירות שלנו

אריאל מונין סמנכ"ל אלעד סוכנות לביטוח

השנה אנחנו עסוקים בארץ בהרבה בחירות, זה הזמן לזכור שגם בענף הביטוח יש לנו בחירות שעלינו לבחור, הפעם ננסה להבין מתי נכון לבחור לרכוש  ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' בלבד.

עיקרון הביטוח – ניהול הסיכון.

הביטוח נועד לעזור לנו לנהל את הסיכון הכלכלי שמשהו יקרה לנו ואז נידרש להוציא סכומי כסף רבים והדבר יהיה למעמסה. לשם כך אנו מוכנים לשלם פרמיה חודשית שתבטיח לנו שלא ניכנס לצרה כלכלית. בעולם ביטוחי הרכב הסיכונים המרכזיים הם נזק שיגרם לרכב שלנו, ויגרם לצד ג' .

מהו בעצם ההבדל בין מקיף לצד ג' ?

ביטוח צד ג' מכסה אך ורק נזקים שיגרמו לרכוש של אדם אחר, (לרכבו, לביתו, לעסק שלו). כאשר תתרחש תאונה, הביטוח ישלם לנפגע את הנזק, אך ביטוח צד ג' לא מכסה את הנזק שיגרם לרכב שלנו. בעוד שבביטוח מקיף, הביטוח כולל בתוכו כבר את נזק לצד ג', וכולל גם את הנזקים לרכב שלנו.

אז מתי נכון להסתפק בביטוח צד ג' בלבד ?

השאלה קשורה למידה שאנחנו שונאים או אוהבים סיכון. כאשר הרכב שלנו מזדקן, וערכו יורד, נוכל אנחנו לקחת על עצמנו את הסיכון ולבטחו רק כנגד נזק שעלול להתרחש לצד ג' (שעלול להיות הרבה יותר יקר משווי הרכב שלנו). בד"כ חברות הביטוח כבר לא מבטחות בביטוח מקיף רכב בן 12 שנה, וגם אנשים שהרכב שלהם בשווי פחות מ 20,000 ₪ כבר שוקלים לבטחו בביטוח צד ג' שעולה פחות.

ובכל זאת מה מומלץ ?

ההמלצה היא פשוט לבדוק את הבדלי המחירים בין המקיף לצד ג', לעיתים מתברר כי ההפרש הוא לא עד כדי כך דרמטי, ומכיוון שצד ג הוא הכרחי בניהול הסיכון, יש לחשוב האם אנחנו מעוניינים לשלם את הפער לטובת המקיף ולבטח את הרכב שלנו.

לסיכום: 

ההחלטה אם לערוך ביטוח צד ג' או מקיף, כלולה בגישה של עד כמה אני מוכן להסתכן, ומהו ההפרש במחיר.  זו החלטה רגשית וכלכלית אך בהחלט ניתן לדבוק בעיקרון שככל שהרכב כבר לא עולה הרבה (וזה יחסי לכל אחד מהי הגדרת הרבה) ניתן לוותר על ביטוח המקיף ולהסתפק בצד ג' בלבד.

Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp