למה צריך ביטוח סיעודי?

כולנו רוצים להיות בריאים ולהגיע בכבוד לגיל זקנה, וגם אז לחיות בכבוד. תוחלת החיים עולה, אך הסטטיסטיקה מראה שעדיין רובינו בשלב כזה או אחר נזדקק לעזרה בגיל המבוגר. מחקרים מראים כי אדם סיעודי נזקק לסכום חודשי הנע בין 10,000 ₪ לבין – 20,000 ₪, בהתאם לאופי הטיפול הנדרש ואיכותו.

מאת אריאל מונין

 למה צריך ביטוח סיעודי?

אריאל מונין סמנכ"ל אלעד סוכנות לביטוח

 מהו בכלל ביטוח סיעודי ?

ביטוח סיעוד מעניק סכום קבוע שיקבל המבוטח בעת הפיכתו לסיעודי, (אדם הנזקק עזרה בביצוע פעולות היום יומיות), הסכום הוא שיאפשר למבוטח את האפשרות לקבל את העזרה בביתו או במוסד הציבורי, מבלי לאבד את כל חסכונותיו או לממש את נכסיו על מנת לממן את העזרה.  

איזה סכום ביטוח חודשי נדרש מאיתנו לרכוש ?

מחקרים מראים כי אדם סיעודי נזקק לסכום חודשי הנע בין 10,000 ₪ לבין – 20,000 ₪.  זאת בהתאם לאופי הטיפול הנדרש ואיכותו. מהסכום הנדרש ניתן להפחית את הסכום המתקבל מהמדינה, ומקופת החולים במידה ויש לנו ביטוח באמצעותם. כמו כן בעת קביעת הסכום הנדרש ניתן לחשב גם מקורות הכנסה עתידים שיש ברשותנו, מבלי הרצון להישען על עזרת ילדינו.  

כמה עולה ביטוח זה ?

ביטוח הסיעוד אינו זול, ועולה כמה מאות שקלים בחודש, בהתאם לסכום הביטוח הנדרש, ומספר השנים שאנו רוצים את הכיסוי בהגבלה של כמה שנים או לכל החיים.

גיל הכניסה לביטוח משפיע אף הוא על התעריף, ככל שהאדם מבוגר יותר הפוליסה יקרה יותר, וטיפ חשוב: רכישת פוליסה לילדים או נכדים, (העולה בחודש כמה עשרות ש"ח בלבד), זו אחת המתנות הכלכליות והמשתלמת ביותר שניתן להעניק לילד, יש לזכור כי כיום הפוליסות המשולמות הצוברות סכום ביטוח שיעמוד לרשות המבוטח גם אם יפסיק לשלם עם הזמן.   

לסיכום:

אנו רוצים להגיע לגיל מופלג, אך חשוב שנתכנן את מצבנו הכלכלי, אחד הכלים העומדים לרשותנו היא בעצם לבנות מאין "תוכנית חיסכון" משתלמת כפוליסה הסיעודית, שברבות הימים חלילה ונזדקק תהיה שם עבורנו לתשלום חודשי שיאפשר לנו את הטיפול העצמאי הנכון עבורנו מבלי הצורך לבנות על הילדים, או לממש נכסים אחרים במטרה זו.

 הכותב הינו סמנכ"ל אל-עד סוכנות לביטוח

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

השארת תגובה