איך להגן על הרכוש שצברנו במהלך השנים?

תרבות הצריכה ההולכת וגוברת של ימינו, מותירה אותנו עם רכוש הנצבר במהלך השנים. איך נגן על רכוש זה על ידי פוליסת תכולת דירה מתאימה.

טור ראשון בסדרת מאמרים בנושאי ביטוח.

מאת אריאל מונין

שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

 מהם הכיסויים החשובים בפוליסת תכולת דירה ?

פוליסת ביטוח תכולת דירה מכסה את רכושנו ברוב הסיכונים המרכזיים: כיסויים מפני שריפה, פריצה וגניבה,  נזקי טבע, – (כ: סופה, ברד, ברק ושלג או רעידת אדמה). כיסוי נוסף שחשוב לרכוש הינו כיסוי נזקי מים – המים הבוקעים מהצינורות עלולים לגרום נזק לא קטן לשטיחים, לארונות הבגדים, ולריהוט. וכן כיסוי ביטוח צד ג’, אשר יכסה את הנזק שעלול להיגרם לגורם שלישי כתוצאה מרשלנות.

כיצד נקבע את סכום הביטוח

סכום הביטוח תכולת דירה נעה בין כ-80,000 ₪  (הנרכש לרוב על ידי זוגות צעירים) ובין כ-300,000 ₪  (הנרכש לרוב על ידי משפחות עם ילדים). במקרים בהם הצרכן מחזיק ברשותו רכוש יקר משמעותית מעל הממוצע, כמו ציורי קיר מקוריים, תכשיטים או ריהוט יקר – יש לבצע הערכת רכוש מקצועית. הדרך המומלצת לעשות זאת היא באמצעות מעריך מוסמך, אשר מוזמן על חשבון חברת הביטוח, ואז סכומי הביטוח גבוהים אף יותר. 

 

כמה עולה ביטוח זה ?

ביטוח הדירה הוא ביטוח שכלל אינו יקר כפי שאולי רבים חושבים, פרמיה ממוצעת לביטוח תכולה דירה מסתכמת בסכום הנע בין 450 ל-1,300 שקל בלבד לשנה.  בהתאם לסך התכולה המבוטחת ולהרחבת הכיסויים. 

לסיכום:

הדרך המועילה ביותר להגן על רכושנו היא באמצעות הפוליסה הרחבה של תכולת דירה. ולצערנו השרפות האחרונות שהתחוללו הראו לנו עד כמה ביטוח זה יחזיר את המבוטח בזמן קצר לאיתנות כלכלית 

בעת נזק משמעותי. כמו כן יש לשים לב שכיום כאשר שוכרים דירה, המשכיר דורש בחוזה השכירות שהשוכר יבטח עצמו, ופוליסת דירה עונה על דרישה זו.  

הכותב הינו סמנכ”ל אל-עד סוכנות לביטוח

תגובה אחת

  1. עופר בקר הגב

    הסבר מעולה מקצועי מאד .
    סוכנות מעולה

השארת תגובה