חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ערכו הכלכלי של האדם הוא אשר מבוטח בביטוח ריסק, ביטוח למקרה של מוות, ולאורך חיינו מצעירותנו עד גיל גבורות. ערך זה הולך ומשתנה עם השנים, ולכן חשוב להכיר את ביטוח חשוב זה.

מאת אריאל מונין

Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

 מה זה בכלל ביטוח ריסק ?

ביטוח ריסק הינו ביטוח המבטח את חייו של אדם, ובעת מותו ישולם סכום הביטוח ליורשיו או למי שקבע המבוטח, במידה ולשמחת המבוטח הוא יחיה עד לתום תקופה הפוליסה, בהגיעו לגיל שנקבע, אזי הסכום לא ישולם, יש לזכור כי הביטוח הינו למקרה מוות ולא חיסכון.

אריאל מונין סמנכ"ל אלעד סוכנות לביטוח

למי הביטוח הזה נחוץ?

אדם אשר אין לו כל אחריות כלכלית על ילדים אישה או הורים, במותו לא יגרם נזק כלכלי למי מהם ולכן הוא לא יזדקק לביטוח, אולם ודאי הורים לילדים אשר בעת לכתם ישאירו את המשפחה בחוסר כלכלי הם אשר צריכים להגן עליהם וטוב שירכשו ביטוח למקרה מוות. ככל שהחוסר הכלכלי עם מותו של אדם הוא גדול כך סכום הביטוח הנדרש יגדל.

איך מחשבים מה סכום הביטוח הנכון?

הסכום נקבע בצורה מסודרת ומסתמך על הצורך בתשלום החודשי שתידרש לו המשפחה בעת קרות המוות, סכום זה יוכפל בכמה שנים נדרש תשלום זה, ככל שהילדים קטנים יותר כך ידרשו יותר שנים למימון המשפחה, והסכום גבוה יותר, ככל שאדם מתבגר סכום הביטוח הנדרש דווקא יורד.

כמה עולה ביטוח שכזה?

הביטוח תלוי במין, בגיל,  והאם המועמד לביטוח מעשן או לא מעשן, וכמובן מצב בריאות, בהתאם לסכום המבוטח הביטוח יכול לעלות כמה עשרות שקלים בודדות

ועד כמה מאות שקלים בחודש.

לסיכום

כאשר אדם הולך לעולם הבא, החלל והעצב הוא גדול למשפחתו שנשארה, אמנם קשה עם החוסר, אך באמצעות רכישת פוליסה ריסק נכונה ניתן לאפשר למשפחה למלא את החוסר הכלכלי שנוצר. התפקיד שלנו כבעלי משפחות זה לקחת אחריות על חיינו ולבדוק את החוסר אשר עלול להיווצר חלילה בעת מות ולבטחו אצל איש מקצוע.

 הכותב: סמנכ"ל אל-עד סוכנות לביטוח