חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה קורה בענף ביטוח סיעוד?

בשבוע האחרון, בזו אחר זו, יצאו חברות הביטוח בהודעה רשמית כי הן כבר לא ישווקו את תוכניות הסיעוד הקיימות. ננסה להבין איך ? למה ? ובעיקר מה באפשרותנו לעשות עכשיו.

מאת אריאל מונין

Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

בשבוע האחרון, בזו אחר זו, יצאו חברות הביטוח בהודעה רשמית כי הן כבר לא ישווקו את תוכניות הסיעוד הקיימות. ננסה להבין איך ? למה ? ובעיקר מה באפשרותנו לעשות עכשיו.

למה ביטוח סיעודי מפחיד את חברות הביטוח ?

ביטוח הסיעודי במהותו מכסה תשלום חודשי לאדם אשר אינו יכול לבצע לבדו פעולות יומיומיות ונזקק לעזרה תמידית. אדם סיעודי לא חייב להיות מבוגר, ויכול גם בגיל צעיר חלילה להפך למוגבל, אך ככל שתוחלת החיים עולה אנו עדים לכך שאנשים אמנם אינם מתים, אך זקוקים להשגחה תמידית על מנת לקיים את שגרת חייהם. חברות הביטוח מבחינה אקטוארית מבינות כי העלאת תוחלת החיים תביא לגידול מאסיבי של התביעות ודאיות, ובכך מבינות כי התוכניות הישנות "טובות" מדי ללקוח והן יזדקקו מבחינה תחשיבית להתארגן אחרת.

אריאל מונין סמנכ"ל אלעד סוכנות לביטוח

למה הן הפסיקו עכשיו?

ניתן להגיד כי הכתובת הייתה על הקיר כבר כמה שנים, ובשנה האחרונה ובחודשים האחרונים אף החלו ניצנים ראשונים המסמנים את הכיוון, לדוגמא: חברות הביטוח החלו להגביל תוכניות מביטוח לכל החיים, לביטוח מוגבל אשר יכסה אדם סיעודי לחמש שנים בלבד.

מה קורה למי שכבר יש תוכנית סיעודית?

למי שכבר יש ביטוח סיעודי הפוליסות יישארו בתוקף. חברות הביטוח אינן יכולות להפסיקן.

מה יקרה עכשיו?

אנו מניחים כי כבר ממש השבוע או בשבועות הקרובים יפסיקו כל חברות הביטוח את התוכניות הישנות. ובשנה הבאה תופענה בשוק תוכניות חדשות, אשר יהיו פחות טובות ממה שיש היום עבור הלקוח.

לסיכום:

ענף ביטוח הסיעוד הסתיים במתכונת אותה הכרנו בשנים האחרונות, כרגע יש חלון זמן קצר למי שעדין רוצה להצטרף לתכניות הישנות אשר עדין ניתן לשווק, וזה הזמן לפנות אל סוכן הביטוח ולהצטרף. בעתיד נחכה ונראה מה יוליד יום, אין ספק שנושא הסיעודי עוד יעסיק אותנו רבות בשנים הבאות.